Vilniaus „Šviesa“ sugebėjo nurungti „Dragūną“

Verbų sekmadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvigubos įskaitos (LRL ir BHL) rungtynės tarp Klaipėdos „Dragūno“ ir Vilniaus VHC „Šviesos“. Rungtynes rezultatu 31:28 (17:16) laimėjo vilniečiai.

„Dragūno“ ir „Šviesos“ ekipų mačas.<br> S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Mar 28, 2021, 5:55 PM, atnaujinta Mar 28, 2021, 5:56 PM

Šios rungtynės VHC „Šviesai“ buvo svarbios norint užlipti į antrą BHL turnyro lentelės vietą, o „Dragūnas“ šį sezoną tik vieną kartą įveikė „Šviesos“ rankininkus LRF taurės finale, tad revanšas už skaudų pralaimėjimą sezono pradžioje klaipėdiečiams buvo svarbus.

Įtampa tarp principinių varžovų jautėsi nuo pirmųjų rungtynių minučių. Rezultatas pirmąją kėlinio dalį taip pat su pasvyravimais, bet buvo lygus (2:2, 7:7, 10:10, 13:13). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Šviesos“ rankininkai, į pertrauką išėję su minimalia persvara – 17:16.

Antrajame kėlinyje „Dragūnas“ vėl išlygino rezultatą (19:19), bet po to vilniečiai pradėjo pamažu tolti (22:20, 27:22, 29:23). Klaipėdiečiai bandė išsikapstyti iš šios duobės, tačiau rungtynių laikas baigėsi ir pergalę šventė VHC „Šviesa“ rankininkai – 31:28.

„Tikėjomės laimėti Klaipėdoje, ko jau nebuvo gal trejus metus. Paskutinės dešimt minučių buvo mums labai sunkios, lyginant su likusiu žaidimu, tai buvo šaukštas deguto mūsų žaidime.

Iš mūsų žaidėjų norėčiau išskirti vartininką Matą Pranckevičių, jo sužaista atkarpa buvo labai gera ir tai labai prisidėjo prie šio rezultato“, – sakė VHC „Šviesa“ vyr. treneris Raimondas Maldžius.

„Matyt, pritrūko motyvacijos. Jau trečią kartą šį sezoną oficialiose rungtynėse pralaimime „Šviesai“ ir parodome, kad esame silpnesni.

Ir jokie pasiteisinimai, kad žaidžiame antras rungtynes per dvi dienas, negalioja. Matėsi, kad mes neužtikrintai atrodėme tiek rungtynėse su Šiauliais, tiek su „Tapa“, tiek su „Utena“.

Turime apie ką pagalvoti. O dėl rungtynių eigos, manau, galėjome antrame kėlinyje porą kartų įmesti greitus metimus ir baigtis galėjo būti jau kitokia. Esmė tame, kad mes klystame ten, kur klysti visiškai nėra vietos.

Esame visiškai išanalizavę varžovą ir jo žaidimą, o jis mus vis tiek įveikia tokiuose momentuose, kuriuose jau jį analizavome. Ir esame, turime pripažinti, fiziškai silpnesni.

Tai blogai. Jeigu buvo galimybė rungtynių pabaigoje dar kažką išplėšti, tai mes sugebame mesti į tiesiai vartininką. Čia ne vartininkas jų labai geras, o mes prastai metame.

Tai yra nepaaiškinama ir nepateisinama“, – kritikos komandos žaidimui negailėjo Klaipėdos „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Paskutinės reguliariojo sezono rungtynės planuojamos sostinėje ateinantį trečiadienį – tuomet HC „Vilnius“ turėtų susigrumti su reguliariojo sezono nugalėtojos vardą užsitikrinusia VHC „Šviesa“.

Klaipėdos „Dragūnas“: Laurynas Simonavičius, Deividas Virbauskas, Benas Butkus ir Gytis Šmantauskas – po 5, Lukas Juškėnas – 3, Mykolas Lapiniauskas – 2, Danylo Hlushak, Arvydas Bučius ir Žanas Gabrielius Virbauskas – po 1.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Karolis Antanavičius – 9, Skirmantas Plėta ir Laurynas Palevičius – po 6, Šarūnas Ugianskis – 3, Tomas Bernatavičius, Artūras Švilpa ir Karolis Bliuvas – po 2, Rosvaldas Ramunis – 1.