Prasidėjo kovos dėl Lietuvos taurės ir vietų šalies baidarių ir kanojų irklavimo rinktinėje

Trakuose prasidėjo Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės – Dariaus ir Zbignevo Survutų memorialo varžybos. Po taurės varžybų bus suformuota Lietuvos rinktinės sudėtis, kuri varžysis Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybose.

Trakuose vyksta Survutų memorialo varžybos.<br> S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

May 1, 2021, 8:21 PM, atnaujinta May 1, 2021, 8:26 PM

Pirmą varžybų dieną paaiškėjo keturios įgulos, kurios atstovaus Lietuvai olimpinėse atrankos varžybose 1000 metrų distancijose. Europos zonos atrankos varžybos vyks gegužės 12-13 d. Segede (Vengrija). Paskutiniai kelialapiai bus išdalinti gegužės 20-21 d. Barnaule (Rusija) vyksiančiose pasaulinėse atrankos varžybose.

Dviviečių baidarių 1000 m nuotolyje įtikinamą pergalę iškovojo Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalininkai distanciją įveikė per 3 min. 24,656 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė daugiau negu 25 sek.

„Sportinė forma nuolat gerėja, bet svarbiausia optimalią formą pasiekti po pusantros savaitės, kai vyks atranka į Tokiją. Atrankoje bus keturios ar penkios panašaus pajėgumo įgulos. Anksčiau jas aplenkdavome, bet jie nedaug atsilikdavo, todėl varžybose viską lems smulkmenos – kaip tą dieną jausiesi, kaip pavyks irkluoti“, – sakė Nekriošius.

„Esam vieni iš favoritų, bet tai teks įrodyti trasoje. Būna, kad stiprios šalys suformuoja naujas sudėtis ir į vieną valtį susodina olimpinių kelialapių dar neturinčius stiprius baidarininkus. Todėl pajėgių varžovų gali būti ir daugiau. O atrankos varžybose Europos žemynui skirta tik viena vieta. Jaučiu, kad šiais metais esame stipresni negu įprastai. Visą šį pandemijos laikotarpį neturėjome varžybų ir galėjome geriau pasirengti treniruotėse. Pagal dabartinę sportinę formą jaučiu, kad esam pajėgūs kovoti dėl olimpinio kelialapio“, – sakė A. Olijnikas.

Ilgamečiai partneriai dvivietėje baidarėje, išbandė jėgas vienas prieš kitą vienviečių 1000 m varžybose. Čia pergalę iškovojo A. Olijnikas. Jis distanciją įveikė per 3 min. 37,24 sek. ir R. Nekriošių aplenkė 2,263 sek.

„Jeigu nepavyks iškovoti olimpinio kelialapio dviviečių varžybose Segede, laimę bandysiu vienviečių distancijoje paskutinėse atrankos varžybose Barnaule“, – tvirtino A. Olijnikas.

1000 m distancijose vietas rinktinėje išsidalijo ir kanojininkai. Vienviečių kanojų varžybas laimėjo Vadimas Korobovas (4 min. 2,586 sek.). Antrą vietą užėmė latvis Robertas Lagzdinis, trečias liko Henrikas Žustautas.

Dviviečių kanojų 1000 m distancijoje užtikrintą pergalę iškovojo V. Korobovo ir H. Žustauto pora, nuotolį įveikę per 3 min. 53,242 sek.

Planuojama, kad olimpinėse Europos zonos atrankos varžybose V. Korobovas startuos vienviečių, o kartu su H. Žustautu dviviečių varžybose.

„Tikslas pats aukščiausias – laimėti olimpinį kelialapį. Bet bus labai sunku, nes dar daug stiprių kanojininkų neturi olimpinių kelialapių. Vienviečių varžybose bus išdalinti du kelialapiai, dviviečių varžybose bilietą į Tokiją užsitikrins tik nugalėtojai. Pastaruoju metu gerai susiirklavom ir dvivietėje su Henriku. Mūsų panašus irklavimas, turim galingą yrį ir gan gerai valtis slysta“ – sakė V. Korobovas.

Lietuvos taurės varžybose medaliai išdalinti ir 500 m distancijoje. Keturviečių baidarių varžybose Lietuvos taurę iškovojo Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas bei broliai Simonas ir Mindaugas Maldoniai. Nugalėtojų ketvertas nuotolį įveikė per 1 min. 25,585 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė beveik 10 sek.

Moterų vienviečių baidarių 500 m nuotolyje įtikinamą pergalę iškovojo daugkartinė Lietuvos čempionė Ieva Vaitiekūnaitė. Distanciją nugalėtoja įveikė per 2 min. 7,167 sek. ir artimiausias persekiotojas aplenkė daugiau negu 19 sek.

Antrą varžybų dieną sekmadienį didžiausia intriga laukia vienviečių baidarių 200 metrų distancijoje, kur prie starto linijos stos ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje kovos 2018 m. pasaulio ir Europos vicečempionas Arturas Seja, 2015 ir 2016 m. Europos čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas bei 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai A. Lankas ir E. Ramanauskas.