Paaiškėjo Lietuvos badmintono čempionai: Druskininkuose patirtis kovojo prieš jaunystę

Jau 59-ąjį kartą surengtas Lietuvos suaugusiųjų asmeninins badmintono čempionatas šiais metais pajėgiausius šalies badmintonininkus pakvietė į Druskininkus. Pasibaigus dvi dienas trukusiam atkaklių kovų maratonui badmintono aikštelėse, paaiškėjo naujieji Lietuvos badmintono čempionai.

Markas Šamesas.<br> S.Stravinsko nuotr.
Lietuvos badmintono čempionai paaiškėjo Druskininkuose.<br> S.Stravinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

May 11, 2021, 10:41 AM, atnaujinta May 11, 2021, 10:51 AM

„Kaip ir buvo laukta, šiame čempionate patirtis kovojo prieš jaunystę. Jaunimas turėjo daug ambicijų, kurios kartais buvo pažabotos daugiau patirties turinčių žaidėjų.

Tai padės jaunimui turėti dar daugiau motyvacijos stengtis ir tobulėti“, – sakė Lietuvos badmintono federacijos prezidentas Aurimas Kamantauskas.

Vyrų vienetų kategorijoje Lietuvos čempiono titulą iškovojo kaunietis Markas Šamesas (treneris Juozas Špelveris, Kauno sporto mokykla GAJA) finaliniame susitikime 21:12, 21:12 [24 min.] nugalėjęs čempiono titulą gynusį Danielių Beržanskį (treneris Donatas Narvilas, Klaipėdos badmintono klubas).

Markui tai buvo pirmas Lietuvos čempiono titulas vyrų vienete po keletos metų būnant tarp geriausių Lietuvos žaidėjų. Trečiąją vietą iškovojo kretingiškis Edgaras Slušnys (Kretingos badmintono klubas SMEŠAS) dviejų setų kovoje rezultatu 21:13 21:19 [27'] įveikęs klaipėdietį Igną Rezniką (treneris D. Narvilas, Klaipėdos badmintono klubas).

Mišrių dvejetų kategorijoje čempionais tapo Markas Šamesas (treneris J. Špelveris, Kauno sporto mokykla GAJA) ir Vytautė Fomkinaitė (treneris J.Špelveris Kauno Badmintono klubas), finaliniame susitikime rezultatu 21:19, 21:10 [21 min.] įveikę Viliaus Bagdanavičiaus ir Samantos Golubickaitės (Kęstučio Navicko Badmintono Akademija) duetą

Kovoje dėl bronzos medalių stipresni buvo Donato Narvilo treniruojami klaipėdiečiai Ignas Reznikas ir Rebeka Aleksevčiūtė. Jie mažajame finale rezultatu 21:9 21:14 [17'] nugalėjo Giedriaus Dimos (Kretingos badmintono klubas SMEŠAS) Ir Viltės Paulauskaitės (Tauragės badmintono klubas VOLANAS) duetą.

Lietuvos čempionės titulą moterų vieneto kategorijoje iškovojo prieš savaitę iš Europos badmintono čempionato grįžusi Vytautė Fomkinaitė (treneris J. Špelveris, Kauno Badmintono klubas), finale rezultatu 21:18 21:14 [20'] įveikusi labai sparčiai tobulėjančią penkiolikmetę tauragiškę Viltę Paulauskaitę (Tauragės badmintono klubas VOLANAS). Kovą dėl trečiosios vietos mažajame finale pergale baigė Samanta Golubickaitė (Kęstučio Navicko Badmintono Akademija) rezultatu 21:15 21:13 [23'] įveikusi tame pačiame klube besitreniruojančią Perlą Murėnaitę.

Moterų dvejetų finale, čempionių titulą apgynė Rebekos Aleksevičiūtės ir Gabijos Mockutės (treneris D. Narvilas, Klaipėdos badmintono klubas) duetas. Jos moterų dvejeto kategorijos finalinėje akistatoje įveikę kauniečių poros Samantos Golubickaitės (Kęstučio Navicko Badmintono Akademija) ir Vytautės Fomkinaitės (Kauno Badmintono klubas) pasipriešinimą.

Galutinis itin atkaklios ir trijų setų pareikalavusios finalinės akistatos rezultatas 21:11 18:21 23:21 [42']. Trečiąją vietą iškovojo Jogailė Kelečiūtė (Badminton Capital Club) kartu su Monika Sukackaite (Klaipėdos badmintono klubas) įveikusios Vaidą Slušnienę (Kretingos badmintono klubas SMEŠAS) ir Vitaliją Movčovič (Vilniaus badmintono klubas).

Vyrų dvejetų kategorijos finale pergalę iškovojo ir Lietuvos čempionų titulą apgynė klaipėdiečiai trenerio D. Narvilo auklėtiniaia Danielius Beržanskis ir Jonas Petkus (Klaipėdos badmintono klubas). Jie finalinį susitikimą baigė rezultatu 21:16, 21:10 [24 min.] ir antroje vietoje paliko Edgaro Slušnio ir Giedriaus Dimos duetą (Badmintono klubas SMEŠAS). Trečiąją vietą rezultatu 21:17, 21:17 [22 min.] iškovojo Mindaugas Dagils (Capital Badminton Club, Vilnius) ir Aivaras Kvedarauskas (Aivaro Kvedarausko badmintono klubas) mažojo finalo susitikime įveikę Pauliaus Bertašiaus ir Tomo Vaškevičiaus duetą (JSO badmintono klubas, Kaunas).

Lietuvos suaugusiųjų asmeninins badmintono čempionatas surengtas kartu su Lietuvos jaunių U15 čempionatu, kuriame absoliučiu nugalėtoju visose kategorijose tapo Domas Pakšys (treneris Mindaugas Dagilis, Capital Badminton Club, Vilnius).

Lietuvos jaunių U15 čempione tapo Taja Leonovič (treneris Sergej Leonovičius, Sostinės badmintono klubas LION) moterų vieneto finale trijų setų kovoje 21:14 15:21 21:16 [39'] nugalėjusi Jorūnė Šalnaitę (treneris Ramūnas Stapušaitis, Vilniaus badmintono akademija), o moterų dvejeto finale poroje su Auguste Stankevičiūte (treneris D. Narvilas, Klaipėdos badmintono klubas) įveikusi Elzės Dindaitės ir Jorės Kavaliauskaitės (trenerė Anastasija Tolstaja, Capital Badminton Club) duetą.