Prezidentas pasveikino E. Mataką tapus Europos žmonių su negalia plaukimo čempionu

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasveikino Edgarą Mataką tapus Europos žmonių su negalia plaukimo čempionu.

E.Matakas tapo Europos čempionu.<br>Parateam.lt nuotr.
Edgaras Matakas su treneriu.<br>Parateam.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 17, 2021, 11:20 AM, atnaujinta May 17, 2021, 12:26 PM

„Jūsų atkaklumas ir ryžtas lėmė, kad iškovojote pirmąjį savo karjeroje Europos čempionato medalį. Į šią pergalę sudėjote visą širdį, jėgas ir viltis, bei skyrėte jai ilgas treniruočių valandas. Tai padrąsinimas ir įkvepiantis pavyzdys visiems, siekiantiems įveikti savo likimo iššūkius, nepasiduoti ir nugalėti“, – rašoma prezidento sveikinime.

Jis sportininkui palinkėjo neblėstančios energijos, ryžto ir daug pergalių ateityje bei dar ne kartą Lietuvai ir pasauliui įrodyti, kad stipria valia ir nuoširdžiu darbu pasiekiami visi laimėjimai.

Regos negalią turintis 22-ejų kaunietis E. Matakas Europos čempionu tapo greičiausiai įveikęs 50 metrų distanciją laisvu stiliumi, šį atstumą jis įveikė per 26.05 sek.

Anksčiau paralimpietis yra iškovojęs pasaulio čempionato auksą.

E. Matako Portugalijoje vykstančiame čempionate laukia dar du startai: antradienį jis plauks 100 metrų krūtine, o ketvirtadienį varžysis 100 metrų laisvu stiliumi distancijoje.

Šiose pirmenybėse Lietuvai atstovauja ir dar du plaukikai – Mindaugas Dvylaitis ir Gabrielė Čepavičiūtė.

„Nauja diena“: kokias pratybas šiemet rengs Lietuvos kariuomenė?