Šiauliuose paaiškėjo geriausi jaunieji Lietuvos fechtuotojai

2021 Gegužės 15 d. Šiauliuose susirinko jauniausi Lietuvos fechtuotojai, kurie kovėsi U11, U13 ir U15 amžiaus grupėse. Nugalėtojai džiaugėsi generalinio Lietuvos fechtavimo federacijos rėmėjo „Arimex“ įsteigtais prizais ir geromis emocijomis.

Šiauliuose paaiškėjo geriausi Lietuvos jaunieji fechtuotojai.<br>Organizatorių nuotr.

May 17, 2021, 8:20 PM

Jauniausioje U11 amžiaus kategorijoje, vaikai pogrupiuose kovoja iki 4 dūrių, atkrintamosiose iki 8 dūrių. Taip pat, naudojamos lengvesnės ir trumpesnės špagos. U13 kategorija fechtuojasi su įprastomis špagomis, pogrupiuose kaunasi iki 5 dūrių, o atkrintamosiose iki 12. U15 amžiaus kategorijoje fechtuotojai naudoja įprastas špagas, pogrupiuose kovoja iki 5 dūrių, o atkrintamosiose iki 15.

U11 mergaičių čempione tapo Beatričė Žilionytė, finale laimėjusi prieš komandos draugę rezultatu 8:6. Sidabro medalį laimėjo Vestina Vegytė, bronzos medaliu pasipuošė Sofya Murashka.

Berniukų grupėje vilčių priešininkams nepaliko Algirdas Palčinskas. Pogrupyje laimėjęs prieš visus varžovus, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo. Kovoje dėl čempiono vardo, priešininką įveikė 8:1. Sidabro medalį laimėjo Ivan Lozenko, pogrupyje laimėjęs 2 kovas iš 4, parodė charakterį ir atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Simonas Banel ir Martynas Margevičius.

U13 merginų kategorijoje čempione tapo Beatričė Žilionytė, finale nugalėjusi priešininkę 11:6. Sidabro medalį ir antrąją vietą laimėjo Patricija Vitonė, kuri be pralaimėjimų keliavo iki pat finalo, tačiau galutinėje kovojo pritrūko šiek tiek sėkmės. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Liepa Pučinskaitė ir Milda Stojanaitė.

Vaikinų grupėje nenugalimas buvo Rytis Rauktys. Porgrupyje laimėjo visas kovas, atkrintamosiose, taip pat, nepaliko šansų priešininkams. Finale įveikęs varžovą 12:8, iškovojo čempiono titulą. Sidabro medalį laimėjo Edgar Lisovski, kuris be pralaimėjimų keliavo iki pat finalo. Trečiąsias vietas laimėjo Dominikas Gavrinas ir Armandas Butkevičius.

Vyriausiųjų U15 grupėje, merginų čempione tapo Sofija Zavjalova, finale vos vienu dūriu – 15:14 įveikusi varžovę. Sidabro medalį ir antrąją vietą laimėjo Vesta Česnovaitė, dėl patekimo į finalą nugalėjusi varžybų favoritę. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Liepa Zaronskytė ir Liepa Osipauskaitė.

Vaikinų špagos rugtyje čempionu tapo Benas Šimkevičius, finale įveikęs treniruočių draugą 15:12. Antraja vieta ir sidabro medaliu džiaugėsi Rytis Rauktys, bronzos medalius laimėjo Igor Bulda ir Ignas Radzevičius.