Pasaulio ledo ritulio čempionate – pirmasis britų taškas ir pirmoji švedų pergalė

Pasaulio ledo ritulio čempionate Rygoje antradienį sužaistos dar ketverios rungtynės, kuriomis baigėsi trečiasis turas. Turnyre pirmąjį tašką iškovojo Didžiosios Britanijos rinktinė, o taip pat dviem pralaimėjimais startavę švedai šventė pirmąją pergalę.

Švedai atseikėjo 7 įvarčius šveicarams.<br> AP/Scanpix nuotr.

May 25, 2021, 11:03 PM, atnaujinta May 25, 2021, 11:10 PM

A grupėje Danija po pratęsimo 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, 1:0) nugalėjo Didžiosios Britanijos ledo ritulininkus ir su 5 taškais yra ketvirta.

Britas Benas Oconnoras (2:33) išvedė savo ekipą į priekį, bet netrukus Julianas Jakobsenas (10:19) rezultatą išlygino, o Nicklas Jensenas (13:44) įmušė antrąjį Danijos rinktinės įvartį.

Britai išlygino rezultatą trečiojo kėlinio pabaigoje po Mike‘o Hammondo smūgio (56:18).

Pratęsimo metu danams pergalę lėmė kiekybine persvara pasinaudojęs Markus Lauridsenas (64:35).

Iki baudinių buvo likusios 25 sek.

Kitose rungtynėse Švedija net 7:0 (2:0, 2:0, 3:0) sutrypė dviem pergalėmis startavusią Šveicarijos ekipą ir pelnė pirmuosius tris taškus.

Švedai įrodė, kad nėra tokie silpni, kaip per pirmąsias dvejas pralaimėtas rungtynes.

Įvarčius jiems pelnė Jesperas Frodenas (08:35 ir 30:24), Adrianas Kempe (10:00), Victoras Oloffsonas (22:33), Magnus Nygrenas (41:18), Nilsas Lundkvistas (47:14) ir Henrikas Tommernesas (50:46).

B grupėje JAV rinktinė iškovojo antrąją pergalę, kai 3:0 (1;0, 1:0, 1:0) įveikė pirmąją nesėkmę patyrusią Kazachstano rinktinę.

Įvarčius amerikiečiams pelnė Adamas Clendeningas (6:57), Trevoras Moore‘as (21:33) ir Jackas Drury (41:58).

Kitose rungtynėse Suomija laimėjo principinę dvikovą prieš kitus šiauriečius norvegus 5:2 (1:1, 2:0, 2:1).

Norvegai pirmi pelnė įvartį, kai pasižymėjo Mathisas Olimbas (1:30), bet į tai suomiai atsakė trimis smūgiais.

Įvarčius pelnė Iiro Pakarinenas (14:24), Antonas Lundellas (21:40) ir Kimas Nousiainenas (25:54).

Norvegai dar sušvelnino rezultatą, kai pasižymėjo Tobias Lindstromas (41:13), tačiau suomiai į tai atsakė dar dviem taikliais smūgiais.

Įvarčius pelnė Jerre Innala (47:17) ir Hannesas Bjorninenas (53:25), tad paskutinėmis minutėmis jau nebuvo jokios dramos.