Rankinio Čempionių lygoje triumfavo kelis mėnesius dėl pandemijos beveik nežaidusi Norvegijos komanda

Kristiansando „Vipers“ rankininkės dėl Norvegijoje galiojančių griežtų sveikatos saugumo taisyklių kelis mėnesius beveik nežaidė oficialių rungtynių. Tačiau ilgos prastovos nesutrukdė šiai komandai gerai pasiruošti Čempionių lygos finalo ketvertui. „Vipers“ sekmadienį svarbiausiame sezono mūšyje Budapešte įtikinamai įveikė „Brest-Bretagne“ komandą 34:28 (18:14) ir pirmą kartą tapo Čempionių lygos nugalėtoja.

Moterų rankinio Čempionų lygos laimėtoja tapo „Vipers“ ekipa.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.

May 31, 2021, 9:13 AM, atnaujinta May 31, 2021, 10:18 AM

Kristiansando rankininkės finalo varžoves į nokdauną pasiuntė jau pirmosiomis minutėmis. „Vipers“ pelnė tris pirmuosius įvarčius, o pirmajam kėliniui vos įpusėjus pirmavo 9:4. Tiesa, „Brest“ atsitiesė ir išlygino rezultatą 9:9, tačiau po „Vipers“ trenerio Olės Gustavo Gjekstado paprašytos minutės pertraukėlės įvarčiai vėl pabiro į Bresto komandos vartus.

Iškart po pertraukos „Vipers“ padidino persvarą iki septynių įvarčių 22:15 ir neleido varžovėms sukurti įtampos.

Kad Bresto komanda neatsigautų dar kartą, labiausiai pasistengė 22 metų „Vipers“ įžaidėja Henny Reistad. Ji įmetė net 12 įvarčių ir buvo apdovanota finalo ketverto naudingiausios žaidėjos prizu.

Šeštadienį pusfinalyje „Vipers“ įtikinamai nugalėjo Maskvos CSKA komandą 33:30 (18:12), o „Brest“ po pratęsimo ir baudinių serijos pranoko Djoro „Audi“ rankininkes 27:25 (11:8, 20:20, 23:23). Sekmadienį rungtynėse dėl trečiosios vietos „Audi“ sutriuškino CSKA ekipą 32:21 (18:8).

„Vipers“ komanda į Budapeštą atvyko išalkusi rankinio. Norvegijos pirmenybės sausio viduryje buvo sustabdytos dėl sveikatos krizės, todėl Kristiansando rankininkės kelis mėnesius varžėsi tik Čempionių lygoje. Žiemos pabaigoje „Vipers“ į aikštę ėjo gana dažnai, nes turėjo sužaisti nemažai nukeltų tarptautinių rungtynių, bet pasibaigus Čempionių lygos grupės varžyboms prasidėjo rungtynių badas.

Kristiansando komanda nuo kovo pradžios iki kelionės į Budapeštą per beveik tris mėnesius žaidė vos šešerias oficialias rungtynes (tarp jų – Norvegijos lygos finalo ir Norvegijos taurės finalo).

Beje, per visą Čempionių lygos sezoną „Vipers“ namie žaidė tik dvejas rungtynes. Dėl Norvegijoje galiojančių apribojimų varžovės negalėjo atvykti į šią šalį, todėl „Vipers“ po Europą keliavo daugiau nei kitos komandos.

„Vipers“ tapo vos antrąja Norvegijos komanda, patekusia į Čempionių lygos finalą. Iki šių metų svarbiausio žemyno turnyro finale žaidė tik „Larvik“. Ši komanda 2011 metais tapo čempione, o 2013 ir 2015 metais pralaimėjo lemiamą dvikovą.

Dvi ryškiausios šių dienų Norvegijos rankinio žvaigždės Nora Mork ir Heidi Loke prisidėjo tiek prie 2011 metais „Larvik“ pasiektos pergalės, tiek prie šįmečio „Vipers“ triumfo. Abiems auksinėms komandoms atstovavo ir 36-erių Linn Sulland, kuri sekmadienį žaidė paskutines karjeros rungtynes.

Nors Bresto komandai nepavyko laimėti svarbiausių sezono rungtynių, ji pasiekė istorinį Prancūzijos moterų rankinio rezultatą. Iki šių metų Čempionių lygos finale nežaidė nė viena Prancūzijos komanda.

Prancūzės pasižymėjo ir kitame Europos turnyre. Europos lygos finale „Nantes“ nugalėjo Vengrijos komandą „Siofok“ 36:31. Antrojo pagal svarbą žemyno prizo Prancūzijos komandos iki šių metų irgi nebuvo iškovojusios.

Trečiojo pagal rangą žemyno turnyro Europos taurės finale Malagos „Rincon“ nugalėjo Zagrebo „Lokomotiva“ 32:28 ir 28:31 (šio turnyro finale buvo žaidžiamos dvejos rungtynės abiejų komandų aikštėse).

Prieš lemiamas rungtynes buvo paskelbta simbolinė geriausių sezono žaidėjų komanda. Į ją pateko vartininkė prancūzė Amandine Leynaud („Audi“), aikštės žaidėjos vengrė Viktoria Lukacs („Audi“), norvegė Nora Mork („Vipers“), norvegė Stine Oftedal („Audi“), rumunė Cristina Neagu (Bukarešto CSM), juodkalnietė Majda Mehmedovič (Podgoricos „Budućnost“), prancūzė Pauletta Foppa („Brest“), gynėja brazilė Eduarda Amorim („Audi“), geriausia jauna žaidėja norvegė Henny Reistad („Vipers“) ir treneris norvegas Ole Gustavas Gjekstadas („Vipers“).

Rezultatyviausiai žaidė „Brest“ komandos lyderė slovėnė Ana Gros. Ji iki finalo ketverto įmetė 118 įvarčių, o šį savaitgalį į asmeninę sąskaitą įsirašė dar 17 įvarčių.

115 įvarčių pelnė Cristina Neagu iš Bukarešto CSM, 97 įvarčius – norvegė Veronica Kristiansen iš „Audi“.

Pusfinalis

Djoro „Audi“ – „Brest-Bretagne“ 25:27 (po baudinių; 8:11, 20:20, 23:23). Kristiansen 8, Dale 3, Oftedal 3, Amorim 3/ Gros 9, Jaukovič 5, Pop-Lazič 4, Toublanc 3, Gullden 3.

Kristiansando „Vipers“ – Maskvos CSKA 33:30 (18:12). Reistad 10, Arntzen 5, Mork 5, Loke 5, Tomac 4/ Vedechina 7, Iljina 5, Skorobogatčenko 5, Markova 4.

Dėl 3 vietos

Djoro „Audi“ – Maskvos CSKA 32:21 (18:8). Oftedal 7, Kristiansen 6/ Michailičenko 4.

Finalas

Kristiansando „Vipers“ – „Brest-Bretagne“ 34:28 (18:14). Reistad 12, Knedlikova 6, Arntzen 4, Loke 4, Dahl 3, Mork 2, Jonassen 2, Tomač 1/ Gros 8, Gullden 5, Foppa 3, Jaukovič 3, Toublanc 2, Pop-Lažič 2, Coatanea 2, Kobylinska 1, Lassource 1, Niakate 1.