Po pratęsimo pasaulio ledo ritulio čempionų titulą iškovojo Kanados rinktinė

Sekmadienį Rygoje vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato didžiajame finale Kanados rinktinė 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) po pratęsio palaužė Suomijos komandą.

ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.

Jun 6, 2021, 11:00 PM, atnaujinta Jun 6, 2021, 11:07 PM

Pirmąjį įvartį 9-ąją minutę įmušė ir suomius į priekį išvedė Mikaelis Ruohomaa.

Rezultatą kanadiečiai išlygino antrajame kėlinyje. Įvartį 24-ąją minutę pelnė Maxime'as Comtoisas.

Trečiajame kėlinyje Suomijos rinktinė ir vėl išsiveržė į priekį. 45-ąją minutę į vartus tolimu smūgiu įmušė Petteris Lindbohmas.

Bet ir vėl rezultatą išlyginti sugebėjo kanadiečiais. 53-ąją min. taiklus buvo Adamas Henrique. Nei vienai iš ekipų daugiau pasižymėti buvo žaidžiamas pratęsimas.

Per pratęsimą laimi komanda, kuri pirmoji pelno įvartį, net, jei nespėja prabėgti jo laikas. Tai 66-ąją min. pavyko padaryti Nckui Paului, todėl pasaulio čemepionais tampo kanadiečiai.

Kanados ekipa turnyre vos išvengė fiasko. Jie pradėjo pralaimėdami Latvijai, JAV ir Vokietijai. Visgi vėliau įveikė Norvegiją, Kazachstaną ir Italiją, nors paskutinėse grupės rungtynėse pripažino Suomijos pranašumą. Galiausiai ketvirtfinalyje pašalino Rusus, o pusfinalyje palaužė JAV.

Titulą gynę suomiai pusfinalyje sutriuškino vokiečius.

Suomija ir Kanada finale susitiko ir 2019 metų pasaulio čempionate Slovakijoje. Tuomet europiečiai triumfavo 3:1.