Lietuvos sporto savaitė: sėkminga R. Berankio savaitė, futbolo rinktinės pralaimėjimai ir nesustabdomas „Žalgiris“

Lietuvos teniso lyderis Ričardas Berankis pakartojo geriausią karjeros rezultatą Didžiojo kirčio turnyruose, bet nepasipriešino pirmajai pasaulio raketei, baidarių ir kanojų irkluotojai iškovojo keturis Europos čempionato medalius, futbolo rinktinė pralaimėjo abejas Baltijos taurės rungtynes, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai be vargo laimėjo dvejas pirmąsias LKL finalo rungtynes, Jonas Valančiūnas baigė NBA sezoną, o šauliai užėmė paskutiniąsias vietas Europos čempionate.

R.Berankis.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Valdas Urbonas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ kova. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jun 7, 2021, 10:54 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 31 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis užima 93-iąją vietą, Laurynas Grigelis – 439-ąją, Julius Tverijonas – 927-ąją, Robertas Vrzesinskis – 1502-ąją, Henrikas Traškinas – 1589-ąją, Lukas Mugevičius – 1713-ąją. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė užima 566-ąją, vietą, Iveta Dapkutė – 994-ąją, Andrė Lukošiūtė – 1265-ąją.

Gegužės 31 d. Lietuvos futbolo rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ žaidėjui Gratui Sirgėdui atlikta operacija, dėl kurios jis negalės žaisti bent keturis mėnesius.

Birželio 1 d. Osijeke (Kroatija) Europos šaudymo čempionate Jekaterina Ždanova šaudymo pistoletu iš 25 m atstumo varžybose užėmė paskutinę 55-ąją vietą.

Birželio 1 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate Ričardas Berankis nugalėjo prancūzą Ugo Humbert‘ą 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 (mačas truko 3 val. 3 min.). Aštuntą kartą Prancūzijos čempionate dalyvavęs 30-metis R.Berankis antrą kartą pateko į šio turnyro antrąjį ratą (pirmą kartą – 2020 m.).

Birželio 1 d. Lietuvos krepšinio lyga (LKL) paskelbė geriausių sezono krepšininkų penketą. Į jį išrinkti islandas Elvaras Fridrikssonas („Šiauliai“), Vaidas Kariniauskas (Utenos „Juventus“), Mindaugas Sušinskas („Prienai“), Gytis Masiulis (Panevėžio „Lietkabelis“) ir Joffrey Lauvergne‘is (Kauno „Žalgiris“).

Birželio 1 d. Lietuvos futbolo rinktinė Baltijos taurės rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Estijai 0:1.

Birželio 2 d. Osijeke Europos šaudymo čempionate Donatas Blaškevičius šaudymo tranšėjinėje aikštelėje varžybose užėmė 64-ąją vietą, Rytis Sventickas – 77-ąją, Aleksejus Zareckis – 84-ąją (tarp 86 šaulių). Komandų įskaitoje Lietuva užėmė paskutinę 18-ąją vietą.

Birželio 2 d. Pirmosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 90:75 (J.Lauvergne‘is 18, L.Lekavičius 12/ I.Buva 22, A.Goudelockas 17).

Birželio 2 d. „Memphis Grizzlies“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių atkrintamųjų varžybų Vakarų grupės ketvirtfinalio serijoje pralaimėjo „Utah Jazz“ 1:4. J.Valančiūnas atkrintamosiose varžybose pelnydavo vidutiniškai 15 taškų ir atkovodavo 9,8 kamuolio.

Birželio 2 d. Prancūzijos teniso čempionato dvejetų varžybų pirmajame rate Ričardas Berankis su ispanu Albertu Ramosu Viñolasu pralaimėjo prancūzams Jo Wilfiedui Tsongai ir Danui Addedui 6:7, 2:6.

Birželio 3 d. Gargždų „Bangos“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Tomu Tamošausku, kuris šias pareigas ėjo nuo 2017 m. Naujuoju treneriu paskirtas „Bangos“ dublerius treniravęs Davidas Alfonso.

Birželio 3 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato antrajame rate Ričardas Berankis nugalėjo australą Jamesą Duckworthą 7:5, 2:6, 7:6, 6:0 (mačas truko 2 val. 41 min.). R.Berankis ketvirtą kartą karjeroje pateko į Didžiojo kirčio turnyro trečiąjį ratą (2011 ir 2013 m. jis žaidė Australijos čempionato, 2020 m. – JAV čempionato trečiajame rate).

Birželio 4 d. Osijeke Europos šaudymo čempionate vyrų šaudymo tranšėjinėje aikštelėje varžybose Lietuvos rinktinė užėmė paskutinę 16-ąją vietą.

Birželio 4 d. Lietuvos futbolo rinktinė Baltijos taurės rungtynėse Rygoje pralaimėjo Latvijai 1:3 (įvartį įmušė P.Golubickas). Lietuviai pralaimėjo abejas rungtynes ir Baltijos taurės turnyre antrą kartą iš eilės užėmė paskutinę trečiąją vietą.

Birželio 4 d. Paryžiuje olimpinių žaidynių bokso atrankos turnyre vienintelė Lietuvos atstovė Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg) pralaimėjo pirmajai varžovei.

Birželio 5 d. Valensijoje krepšinio Eurolygos jaunimo turnyro baigiamajame etape Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo visas trejas rungtynes ir grupės varžybose užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Birželio 5 d. Vilniuje Lietuvos tinklinio federacijos ataskaitos-rinkimų konferencijoje šios organizacijos prezidentu dar vienai kadencijai išrinktas Darius Čerka.

Birželio 5 d. Kelmės apylinkėse „Žemaitijos ralio“ (Lietuvos ralio čempionato pirmojo etapo) nugalėtoju tapo Vaidotas Žala („Škoda“), antrąją vietą užėmė Martynas Samsonas („Ford“), trečiąją – Vladas Jurkevičius („Škoda“).

Birželio 5 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato trečiajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo pirmajai pasaulio raketei serbui Novakui Džokovičiui 1:6, 4:6, 1:6 (mačas truko 1 val. 34 min.).

Birželio 5 d. Lietuvos moterų septyniukių regbio rinktinė Europos čempionato trečiosios pakopos turnyre („Conference 1“) Belgrade užėmė aštuntąją vietą. Lietuvės laimėjo 1 iš 6 rungtynių. Jos nugalėjo paskutinę vietą užėmusį Monaką.

Birželio 5 d. Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Poznanėje sidabro medalį laimėjo Artūras Seja ir Ignas Navakauskas (200 m dviviete baidare), bronzos medalį – Henrikas Žustautas (200 m vienviete kanoja). 500 m keturviečių baidarių lenktynėse Lietuvos įgula užėmė septintąją vietą.

Birželio 5 d. Antrosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 92:70 (N.Hayesas 15, Th.Walkupas, A.Milaknis ir J.Lauvergne‘is po 14/ A.Goudelockas 17, M.Echodas 13) ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0. Trečiosios rungtynės vyks birželio 7 d.

Birželio 6 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mačo dėl trečiosios vietos trečiosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie nugalėjo Utenos „Juventus“ 112:82 ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1. Ketvirtosios rungtynės vyks birželio 9 d.

Birželio 6 d. Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate bronzos medalius laimėjo Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas (200 m dviviete kanoja) bei Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas (1000 m dviviete baidare). 500 m dviviečių baidarių lenktynėse Mindaugas ir Simonas Maldoniai užėmė aštuntąją vietą. Europos čempionate dalyvavo devynios Lietuvos įgulos. Lietuviai pateko į septynių rungčių finalus, iškovojo vieną sidabro ir tris bronzos medalius. Medalių įskaitoje Lietuva užėmė 14-ąją vietą.

Birželio 6 d. Lisabonoje septyniukių regbio Europos čempionato pirmajame etape Lietuvos rinktinė užėmė septintąją vietą. Lietuviai grupės varžybose pralaimėjo Vokietijai 5:26, Portugalijai 7:26 ir Gruzijai 14:17, ketvirtfinalyje – Ispanijai 12:38, pusfinalyje dėl 5-8 vietų – Italijai 12:21 ir rungtynėse dėl priešpaskutinės septintosios vietos nugalėjo Lenkiją 43:5. Finale Ispanija nugalėjo Vokietiją 19:17.

Birželio 6 d. Frauenfelde „Tour de Suisse“ dviejų dienų moterų dviračių lenktynėse (2.1 kategorija) Rasa Leleivytė („Aromitalia“) užėmė 26-ąją vietą, Inga Češulienė („Aromitalia“) – 41-ąją vietą (nugalėjo britė Elizabeth Deignan iš „Trek-Segafredo“).

Birželio 6 d. Kaire gimnastikos Iššūkio taurės antrajame etape Robertas Tvorogalas laimėjo pratimus ant lygiagrečių ir užėmė trečiąją vietą pratimuose ant skersinio, Tomas Kuzmickas užėmė antrąją vietą laisvuosiuose pratimuose.