Lietuvos sporto savaitė: pabaigtas „Žalgirio“ darbas, sutriuškinta futbolo rinktinė ir nauji A lygos lyderiai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dar kartą tapo Lietuvos krepšinio lygos čempionais, Kauno „Žalgirio“ futbolininkai pakilo į pirmąją vietą A lygoje, Lietuvos vyrų futbolo rinktinę suvarpė rezervinės sudėties Ispanijos komanda, Lietuvos moterų futbolo rinktinė iškovojo Baltijos taurę, Gediminas Truskauskas pasiekė 200 metrų bėgimo Lietuvos rekordą, Vilniuje įvyko „ITF Tour“ moterų teniso turnyras, o pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate geriausiai pasirodžiusi Laura Asadauskaitė užėmė dešimtąją vietą.

Kauno „Žalgiris“ 11 kartą iš eilės tapo LKL čempionu.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daina Gudzinevičiūtė<br>T.Bauro nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė nusileido U-21 Ispanijos jaunimui. <br>V.Skaraičio nuotr.
Kauno Žalgiris, Maskvos Khimki, Lukas Lekavičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Andrius Gudžius tapo sezono lyderiu.<br>R.Luko
Daugiau nuotraukų (7)

Jun 14, 2021, 10:43 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 7 d. Kauno „Žalgiris“ tapo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionu. Trečiosiose finalo rungtynėse „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 84:73 ir laimėjo seriją 3:0. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas amerikietis Thomasas Walkupas („Žalgiris“). Lietuvos čempionu „Žalgiris“ tapo 34-ąjį kartą, tarp jų – 23-iąjį per LKL laikotarpį ir 11-ąjį iš eilės.

Birželio 7-8 d. Turkuje (Suomija) lengvosios atletikos P.Nurmio turnyre (Žemyninio turo auksinis lygis) disko metimo varžybose Andrius Gudžius užėmė antrąją vietą (66,88 m; nugalėjo švedas Danielis Ståhlis). Liveta Jasiūnaitė ir Edis Matusevičius užėmė ketvirtąsias vietas ieties metimo varžybose, Dovilė Kilty – šeštąją vietą trišuolio varžybose.

Birželio 8 d. Lietuvos futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse Leganese pralaimėjo Ispanijai 0:4. Ispanijai atstovavo rezervinė komanda (20-23 m. žaidėjai), nes Europos pirmenybėms besirengiantys pagrindinės rinktinės futbolininkai privalėjo izoliuotis sekmadienį paiškėjus, kad Sergio Busquetsas užsikrėtė koronavirusu. Lietuvos rinktinė šiais metais pralaimėjo visas šešerias rungtynes.

Birželio 9 d. Vilniaus „Riterių“ futbolo klubas laikinuoju vyriausiuoju treneriu paskyrė Valdą Trakį.

Birželio 9 d. Gediminas Truskauskas pasiekė 200 m bėgimo Lietuvos rekordą. Jis Aizenštate (Austrija) vykusiose varžybose nuotolį nubėgo per 20,48 sek. ir užėmė pirmąją vietą. Iki tol rekordas priklausė Ryčiui Sakalauskui (20,76 sek.).

Birželio 9 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pratęsė sutartį su Luku Lekavičiumi.

Birželio 10 d. Lietuvos vyrų vandensvydžio lygos finalo serijoje čempiono vardą gynęs Elektrėnų „Žaibas“ nugalėjo Vilniaus „Baltic Amadeus“ 2:0. Bronzos medalius laimėjo Kauno plaukimo mokykla.

Birželio 10 d. Baigėsi futbolo Baltijos taurės turnyras, kurio paskutinėse rungtynėse Estija namie nugalėjo titulą gynusią Latviją 2:1. Turnyro nugalėtoja tapo Estija (6 taškai), antrąją vietą užėmė Latvija (3), trečiąją – Lietuva (0). Estai Baltijos taurę laimėjo ketvirtąjį kartą (pirmą kartą nuo 1938 m.). Latviai šį prizą iškovojo 13 kartų, lietuviai – 10 kartų (pastarąjį kartą – 2010 m.).

Birželio 10 d. Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė išrinkta Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOC) viceprezidente.

Birželio 10 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Baltijos taurės pusfinalio rungtynėse Jonavoje nugalėjo Latviją 5:0.

Birželio 11 d. Varnoje Europos meninės gimnastikos čempionato daugiakovės atrankos varžybose Fausta Šostakaitė užėmė 43-iąją vietą, Maja Gaiduk – 50-ąją.

Birželio 11 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mačo dėl trečiosios vietos penktosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkebelis“ namie nugalėjo Utenos „Juventus“ 84:63 ir laimėjo seriją 3:2. „Lietkabelis“ trečią kartą tapo LKL prizininku (2017 m. užėmė antrąją vietą, 2020 m. – trečiąją).

Birželio 11 d. Alytaus sportinio ėjimo festivalyje 20 km ėjimo varžybas laimėjo vokietis Hagenas Pohle ir rusė Elvira Chasanova. Vyrų varžybose geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Arturas Mastianica užėmė 7-ąją vietą, moterų varžybose Brigita Virbalytė užėmė 14-ąją vietą (jie tapo Lietuvos čempionais).

Birželio 11-12 d. Buvusi Lietuvos futbolo A lygos lyderė Marijampolės „Sūduva“ namie pralaimėjo čempiono vardą ginančiam Vilniaus „Žalgiriui“ 0:2. „Sūduva“ patyrė trečiąjį iš eilės pralaimėjimą. Turnyro lyderiu tapo Kauno „Žalgiris“, namie nugalėjęs Alytaus „Dainavą“ 1:0. Po 16 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (35 taškai), Vilniaus „Žalgiris“, „Sūduva“ (po 34), „Panevėžys“ (31) ir Kauno „Hegelmann“ (21).

Birželio 12 d. Sofijoje paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre (1 žvaigždutė) Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė užėmė 9-ąją vietą.

Birželio 12 d. Budapešte pasaulio dziudo čempionate vienintelė Lietuvos atstovė Sandra Jablonskytė (nuo 78 kg) pralaimėjo pirmajai varžovei.

Birželio 12 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Marius Grigonis pasirašė sutartį su Maskvos CSKA klubu. M.Grigonis tris pastaruosius sezonus žaidė Kauno „Žalgiryje“ ir tris kartus tapo Lietuvos čempionu.

Birželio 12 d. Vilniuje moterų teniso „ITF Tour“ turnyro finale bosne Dea Herdželaš nugalėjo rusę Anželiką Isajevą 6:2, 4:0 (A.Isajeva nebaigė mačo). Geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusi Iveta Dapkutė pusfinalyje pralaimėjo D.Herdželaš, Akvilė Paražinskaitė iškrito ketvirtfinalyje. Dvejetų varžybų finale Justina Mikulskytė ir A.Paražinskaitė pralaimėjo rusėms Jekaterinai Makarovai ir Annai Morginai 2:6, 6:3, 2:10.

Birželio 12 d. Kaire pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybose Laura Asadauskaitė užėmė 10-ąją vietą, Gintarė Venčkauskaitė – 11-ąją, Ieva Serapinaitė – 19-ąją (pasaulio čempione antrą kartą tapo baltarusė Nastasia Prakapenka).

Birželio 13 d. Kaire pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 18-ąją vietą, Dovydas Vaivada – 33-iąją (pasaulio čempionu antrą kartą tapo vengras Adamas Marosi).

Birželio 13 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Baltijos taurės finalo rungtynėse Alytuje nugalėjo Farerų Salas 2:0 (įvarčius įmušė R.Jonušaitė ir U.Lazdauskaitė).

Birželio 13 d. Ričardas Berankis pateko į teniso turnyro Halėje (Vokietija; „ATP 500“) pagrindines varžybas. Jis atrankos etapuose nugalėjo vokietį Cedriką-Marcelį Stebę ir austrą Dennisą Novaką.

Birželio 13 d. „La Route d‘Occitanie“ daugiadienėse dviračių lenktynėse (2.1 kategorija) Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 67-ąją vietą (nugalėjo ispanas Antonio Pedrero iš „Movistar“).

Birželio 13 d. Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionu tapo Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“, finalo rungtynėse Vilniuje nugalėjęs Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą“ 3:1.