30 laipsnių karštis – nė motais: Aurimas Skinulis finišavo Elektrėnuose su šypsena

Elektrėnuose įvyko jubiliejinis – 50-asis – bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“. Keli šimtai bėgikų pagaliau galėjo džiaugtis gyvu Lietuvos bėgimo taurės (LBT) X etapu, o kiti pratęsė virtualių bėgimų sezoną.

Bėgimas aplink Elektrėnų marias.<br> R.Lukoševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

2021-06-22 17:28

Jubiliejinio bėgimo įskaitinė LBT distancija buvo pusmaratonis (21,098 km). Čia greičiausias buvo Kauno BMK atstovas Aurimas Skinulis. Alinant didesniam nei 30 laipsnių karščiui, jis finišavo per 1 val. 17 min. 19,4 sek., o paskutiniuose metruose neslėpė džiaugsmingų emocijų.

„Turėjau varžybas antrą dieną iš eilės. Buvau pavargęs fiziškai, todėl didelių tikslų sau nekėliau. Pradėjau ramiai, įvertindamas oro temperatūrą ir trasos reljefą. Pastaruoju metu jaučiuosi tikrai gerai, nors niekada nebuvau karščio mėgėjas. Taigi, bėgau komfortišku sau tempu, buvau kantrus ir tiesiog laukiau, kas bus toliau. Per tiek bėgiojimo metų save pažįstu ir net laukiau kalniukų antroje distancijos pusėje.

Po įkalnių tarsi „užsikuriu“ ir pasijuntu geriau. Taip buvo ir šį kartą. Lyderį pasivijau 16-am kilometre ir nedvejodamas nubėgau į priekį jį aplenkęs. Per likusį atstumą dar ir pavyko susikrauti solidų atotrūkį. Na, o finišuojant kažkiek suveikė emocijos, kad antrą dieną iš eilės pavyko nugalėti tokiomis sąlygomis“, – teigė A. Skinulis.

Nors bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“ surengtas 50-ą kartą, A. Skinulis čia startavo vos antrą sykį. Pirmasis startas buvo prieš 15 metų ir tuomet taip pat pavyko nugalėti.

„LBT etapuose dalyvauju dažnai, bet vis dar turiu tokių, kuriuose dar nesu buvęs. Taigi, labai laukiu Biržų bėgimo. Jau net ekskursijos maršrutą dėliojuosi. Manau, kad Biržuose teks likti nakvynei, – šypsojosi A. Skinulis. – Visuomet smagu aplankyti vis kitą regioną, pamatyti to krašto gražiausias vietas, aplylinkes. LBT yra tarsi savotiška turizmo forma“.

Antrąją vietą Elektrėnų bėgime užėmė Jaunius Strazdas („Stadija“, 1:18.14,3), trečiąją – Vaidas Ramanauskas („Origami Runners“, 1:20.43,9).

Tarp moterų nugalėjo Loreta Kančytė („Orignami Runners“, 1:24.53,7). Antra buvo Diana Banienė („Bėgimo klubas“, 1:28.28,0), trečia – Erika Simaitė („Stadija“, 1:43.04,1).

Bendroje įskaitoje, jau įvykus dviem įskaitiniams LBT bėgimams, pirmauja A. Skinulis (2150 tšk.). Vos 2 taškais nuo jo atsilieka Paulius Kovarskas („Bėgimo klubas“), kuris Elektrėnuose finišavo ketvirtas. Tarp moterų pirmauja D. Banienė (2018 tšk.).

10 km bėgime gražiausiomis Elektrėnų ir jų apylinkės vietomis nugalėjo Tadas Matusevičius (Vilniaus bėgimo klubas, 37.09,2). Antras liko Povilas Kliauza (Kauno BMK, 41.37,1), trečias – Aleksandras Gorskis (41.41,0).

Greičiausių moterų trejetukas atrodo taip: Monika Elenska (42.20,1), Vilija Gvildienė („Origami Runners“, 46.30,5) ir Eglė Juočytė (51.48,7).

Dar keliasdešimt dalyvių įveikė 1,2 km distanciją, o vaikai rungėsi 400 m trasoje. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Tie, kurie negalėjo ar dar nenorėjo atvykti į Elektrėnus, galėjo tradiciškai šiame sezone sudalyvauti virtualiame bėgime. Sportininkai turėjo savo norimoje vietoje įveikti 10 km distanciją. LBT etapo apdovanojimų ceremonijos metu buvo loterija, kurios metu po 10 vyrų ir moterų laimėjo rėmėjų prizus.

LBT klubų įskaitoje po Elektrėnų bėgimo pirmauja „Bėgimo klubas“ (1289 tšk.). Jiems įkandin žengia „Origami Runners“ (1223 tšk.) ir Kauno BMK (1142 tšk.).

LBT XI etapas – dar vienas nuostabaus grožio „Žaliųjų ežerų bėgimas“ – vyks šventinę Liepos 6-ąją.

REPORTERIS: G. Nausėda Seimo komisijos reikalauja įrodymų