Lietuvos beisbolininkai pateko į Europos čempionato atrankos turnyro finalą

Utenoje vykstančiame 2021 m. Europos beisbolo čempionato atrankos turnyre antrą pergalę iškovojo Lietuvos rinktinė. Po įtemptos ir nervingos kovos turnyro šeimininkai rezultatu 11:3 nugalėjo Lenkijos ekipą. Antra pergalė iš tiek pat galimų Lietuvos rinktinei garantavo vietą atrankos turnyro finale.

Lietuvos beisbolininkai iškovojo dar vieną pergalę.<br>S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 2, 2021, 11:56 AM

Lietuvos beisbolininkai jau pirmame kėlinuke išsiveržė į priekį 1:0 ir persvarą nuolat didino. Po penkių kėlinukų šeimininkai pirmavo jau 6:0. Metiko pozicijoje žaidęs Eimantas Žičkus pirmuosius taškus lenkams pelnyti leido tik šeštame kėlinuke ir varžovai priartėjo 2:6. Vėliau komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis ir po septynių kėlinių rezultatas buvo 7:3 Lietuvos rinktinės naudai. Septintame kėlinuke į metiko poziciją stojęs Edvardas Matusevičius metė be klaidų ir varžovams neleido daugiau pelnyti taškų. Tuo tarpu Lietuvos beisbolininkai paskutiniame devintame kėlinuke surinko dar 4 taškus ir iškovojo pergalę 11:3.

Lietuvos rinktinei po 2 taškus pelnė E. Matusevičius, Arūnas Dankovskis, Aivaras Jacyna ir Lukas Paškevičius, po tašką surinko Matas Sirgėdas, Vytas Valinčius ir Dmitris Lukas Prongos.

„Pergalę lėmė komandinis žaidimas. Turime 24 žaidėjus ir rungtynėse su lenkais gavo daugiau pasireikšti tie, kurie mažiau žaidė su rumunais. Aivaras Jacyna pirmą kartą turnyre išėjo į aikštę ir atmušė du hitus. Džiugina, kad turime patikimą rezervą. Metiko pozicijoje rungtyniavęs Eimantas Žičkus puikiai mėtė, bet atlikęs net 107 metimus, aišku, kad pavargo. Jį šeštame kėlinuke pakeitęs Audrius Bieliauskas dar neturi daug tarptautinių varžybų patirties, todėl anksčiau negu planavom į kovą metėm Edvardą Matusevičių. Jis puikiai susitvarkė gynyboje ir per 36 metimus neleido varžovams pelnyti taškų. Buvo nemažai varžovų atmušimų, todėl mūsų gynyba turėjo darbo. Visas šis komandinis darbas ir garantavo pergalę bei kelialapį į finalą“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Willas Gordonas.

Trečio turo rungtynėse Lietuvos beisbolininkai penktadienį susitiks su Graikijos rinktine. Šios rungtynės neturės lemiamos įtakos turnyrinėje lentelėje, nes po dvi pergales turintys lietuviai ir graikai jau užsitikrino vietą finale. Lemiamos finalo rungtynės dėl vienintelio kelialapio į Europos čempionatą vyks šeštadienį.

„Surinkome stipriausią Lietuvos rinktinę per visą istoriją. Reikia laimėti finale ir pagaliau patektume tarp stipriausių Europos rinktinių. Manau, kad turime daug galimybių pirmą kartą istorijoje iškovoti kelialapį į Europos čempionatą. Reikia išvengti tokių duobių, kaip buvo rungtynėse su lenkais. Turėjome nemažą persvarą, bet per anksti nusiraminom ir leidom varžovams priartėti. Tai juos užvedė ir mūsų žaidime atsirado nervingumas. Reikėjo išlaikyti tempą visas rungtynes. Bet svarbiausia, kad iškovojome pergalę, ko ir reikėjo patekimui į finalą“, – teigė Lietuvos rinktinės senbuvis E. Matusevičius.

Utenos beisbolo stadione penktadienį Lietuvos ir Graikijos rinktinių susitikimas prasidės 16.00 val. Lemiamos finalo rungtynės šeštadienį vyks 11.00 val.