Lietuvos sporto savaitė: pralaimėtas krepšininkų mūšis, bedarbiai treneriai ir penkiakovininkės bronza

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nepasinaudojo namų sienų pagalba ir neiškovojo kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes, Lietuvos futbolo federacija nutraukė sutartį su rinktinės treneriu Valdu Urbonu, Ričardas Berankis pralaimėjo pirmajam varžovui Vimbldono teniso turnyre, Lietuvos beisbolo rinktinei nepavyko patekti į Europos pirmenybes, futbolo A lygoje taškus prarado du iš keturių lyderių, Andrius Gudžius lengvosios atletikos Deimantinės lygos etapuose nusileido ne tik disko metimo rungties lyderiui Danieliui Stahliui, o apniukusią Lietuvos sporto savaitę praskaidrino tik Europos jaunimo šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių bronzos medalį iškovojusi Elzbieta Adomaitytė.

Lietuvos krepšininkai neprasimušė į Tokijo olimpiadą.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Luka Dončičius<br> G.Bitvinsko nuotr.
Ričardas Berankis<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jul 5, 2021, 2:37 PM

Svarbiausi savaitė įvykiai

Birželio 29 d. Ričardas Berankis teniso Vimbldono atvirojo čempionato pirmajame rate pralaimėjo Lloydui Harrisui iš Pietų Afrikos 3:6, 4:6, 6:7 (mačas truko 2 val. 35 min.). Mačas buvo pradėtas birželio 28 d., bet po antro seto sustabdytas dėl tamsos. Vimbldono turnyre R.Berankis dalyvavo aštuntą kartą ir penktą kartą iškrito pirmajame rate (kitus tris kartus – antrajame).

Birželio 29 d. Kaune prasidėjo Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio atrankos turnyras. Pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė nugalėjo Venesuelą 76:65 (J.Valančiūnas 20, D.Sabonis ir M.Kalnietis po 12, R.Giedraitis 10).

Birželio 30 d. Geriausiu futbolo A lygos gegužės mėnesio futbolininku išrinktas Nauris Petkevičius (Kauno „Hegelmann“), geriausiu treneriu – Andrius Skerla („Hegelmann“), geriausiu jaunu žaidėju – Vilius Armalas („Hegelmann“).

Birželio 30 d. Lietuvos futbolo federacijos Vykdomasis komitetas paskelbė, kad nutraukė sutartį su vyrų rinktinės treneriu Valdu Urbonu. Jis šias pareigas ėjo nuo 2019 m. pradžios. Vadovaujant V.Urbonui rinktinė pasiekė 5 pergales, 4 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 15 pralaimėjimų, tarp jų – šešis iš eilės 2021 m.

Liepos 1 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpinės atrankos turnyre nugalėjo Korėją 96:57 (J.Valančiūnas 15, M.Grigonis ir R.Jokubaitis po 13). Lietuviai grupės varžybose laimėjo abejas rungtynes ir pateko į pusfinalį.

Liepos 1 d. Osle lengvosios atletikos Deimantinės lygos etapo disko metimo varžybose Andrius Gudžius užėmė ketvirtąją vietą (65,57 m). Nugalėjo švedas Danielis Ståhlis.

Liepos 2 d. Fosane (Pjemontas, Italija) prasidėjo „Giro Rosa“ („Giro d‘Italia Donne“) daugiadienės dviračių lenktynės. Jose dalyvauja dvi „Aromitalia“ komandai atstovaujančios lietuvės Rasa Leleivytė ir Inga Češulienė.

Liepos 2 d. Lietuvos moterų softbolo rinktinė Europos čempionate Friulio krašte (Italija) pralaimėjo visas 7 rungtynes ir užėmė paskutinę 17-ąją vietą.

Liepos 2 d. Ištraukti moterų futbolo Čempionių lygos atrankos burtai. Šiaulių „Gintra“ pirmajame rate žais su Talino „Flora“, o jei laimės šias rungtynes, antrajame rate – su Kopavaguro „Breidablik“ (Islandija) ir Klaksviko KI (Farerų Salos) rungtynių nugalėtojomis. Atrankos turnyras vyks rugpjūčio 18-21 d. Šiauliuose.

Liepos 2 d. Lietuvos futbolo A lygoje penkerių nelaimėtų rungtynių seriją nutraukė Marijampolės „Sūduva“, išvykoje nugalėjusi Gargždų „Bangą“ 2:0. Žaisdami svečiuose taškus prarado čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ (su „Riteriais“ sužaidė 0:0) ir Kauno „Žalgiris“ (su autsaideriu Kėdainių „Nevėžiu“ sužaidė 1:1), o į trečiąją vietą pakilo „Panevėžys“, išvykoje nugalėjęs Gargždų „Bangą“ 2:1. Po 19 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (41 taškas), „Sūduva“ (39), „Panevėžys“ (38) ir Kauno „Žalgiris“ (37).

Liepos 3 d. Vimbldono teniso atvirojo čempionato dvejetų varžybų antrajame rate Ričardas Berankis ir vokietis Dominikas Koepferis pralaimėjo Ravenui Klaasenui iš Pietų Afrikos ir japonui Benui McLachlanui 6:2, 3:6, 4:6. Pirmajame rate R.Berankis ir D.Koepferis nugalėjo monakietį Romainą Arneodo ir slovaką Igorą Zelenay 7:6, 3:6, 9:7 (liepos 1 d.).

Liepos 3 d. Utenoje baigėsi Europos vyrų beisbolo čempionato atrankos turnyras. Lietuvos rinktinė laimėjo visas trejas grupės etapo rungtynes su Rumunija, Lenkija ir Graikija, bet finale pralaimėjo Graikijai 4:8. Graikai iškovojo vienintelį kelialapį į baigiamąjį turnyrą, kuris vyks rugsėjo 12-19 d. Turine. Lietuvos rinktinė dar nė karto nedalyvavo Europos čempionate.

Liepos 3 d. Lietuvos futbolo pirmosios lygos lyderių rungtynėse „Šiauliai“ namie nugalėjo iki tol taškų nepraradusią „Jonavą“ 3:1. Po pirmojo rato (13 turų) pirmauja „Jonava“ (36 tšk.), „Šiauliai“ (31, žaidė 12 rungt.), Vilniaus „Žalgiris B“ (27) ir Kazlų Rūdos „Šilas“ (26).

Liepos 3 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpinės atrankos turnyro pusfinalyje nugalėjo Lenkiją 88:69 (D.Sabonis 17, J.Valančiūnas 15, M.Kalnietis 14, R.Jokubaitis 13).

Liepos 3-4 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) krepšinio rinktinė Rygoje prasidėjusiose pasaulio pirmenybėse pralaimėjo Kanadai 71:80 ir nugalėjo Senegalą 78:73.

Liepos 4 d. Elzbieta Adomaitytė laimėjo Europos jaunimo (iki 21 m.) šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių bronzos medalį. Berne vykusio čempionato moterų varžybose E.Adomaitytė užėmė trečiąją vietą, Medėja Gineitytė – 29-ąją vietą. Vaikinų varžybose Titas Puronas užėmė 16-ąją vietą.

Liepos 4 d. Dortmunde pasibaigusiame Europos jaunimo imtyniųi čempionate geriausiai tarp lietuvių pasirodė penktąsias vietas užėmę Gabija Dilytė (moterų imtynės, iki 50 kg) ir Vilius Savickas (graikų-romėnų imtynės, iki 67 kg).

Liepos 4 d. Trakuose baigėsi Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Po šešis aukso medalius iškovojo Henrikas Žustautas ir Gintarė Pališauskaitė.

Liepos 4 d. Stokholme lengvosios atletikos Deimantinės lygos etapo disko metimo varžybose Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą (66,97 m). Nugalėjo švedas Danielis Ståhlis, antrąją vietą užėmė slovėnas Kristjanas Čehas.

Liepos 4 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpinės atrankos turnyro finale pralaimėjo Slovėnijai 85:96 (J.Valančiūnas, M.Kalnietis ir A.Butkevičius po 14) ir nepateko į Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvos rinktinė nuo 1992 m. dalyvavo septyneriose iš eilės olimpinėse žaidynėse. Iškart po rungtynių Darius Maskoliūnas paskelbė, kad atsistatydina iš Lietuvos rinktinės trenerio pareigų. Jis rinktinę treniravo nuo 2019 m.