Septyniolikmečių merginų rinktinė Europos paplūdimio rankinio čempionate iškovojo 11 vietą

Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinė visą šį savaitgalį viešėjo Bulgarijoje, kur vyko Europos paplūdimio rankinio pirmenybės.

Lietuvos paplūdimio rankininkės užėmė 11-ąją vietą.<br>LRF nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 11, 2021, 8:28 PM

Grupės etapą lietuvės pradėjo dviem apmaudžiomis nesėkmėmis prieš Rusijos ir Lenkijos rinktines. Abu susitikimus 0:2 pralaimėjusios Lietuvos merginos prarado galimybes kovoti dėl prizinių vietų, tačiau tęsė čempionatą ir kovojo dėl žemesnių pozicijų.

Atsigavusios po nesėkmių Lietuvos rankininkės iškart pasiekė 3 pergales prieš Kroatijos (2:0), Švedijos (2:0) ir Graikijos (2:0) rinktines. Visas varžoves paguodos grupėje įveikusios lietuvės tęsė čempionatą kovodamos dėl 9–12 vietų.

Deja, pralaimėjimas Rumunija (0:2) lietuvėms neleido susikauti dėl 9-osios pozicijos galutinėje rikiuotėje ir teko žaisti rungtynes su Švedija dėl 11-os vietos. Lietuvės ir antrą kartą šiame čempionate įveikė bendraamžes iš Švedijos ir Europos čempionate užėmė garbingą 11 poziciją.

Rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja šiame čempionate buvo Mija Paulauskaitė, surinkusi 61 tašką.

Europos čempionėmis tapo vengrės, kurios po dramatiškos kovos finale 2:1 pranoko Nyderlandų rinktinę. Trečiąją vietą čempionate iškovojo Ispanijos rankininkės, kurios mažajame finale 2:0 įveikė Vokietijos komandą.

Lietuvos septyniolikmetės rankinio vasara dar nesibaigia ir rugpjūčio mėnesį pajėgiausios šalies merginos jau pereis į salę ir Klaipėdoje kausis Europos čempionato B divizione. Šiuo metu Lietuvos U19 merginų rinktinė jau yra pakeliui į Italija, kur taip pat varžysis Europos pirmenybių B divizione.