Lietuvos sporto savaitė: didžiausias I. Serapinaitės laimėjimas ir jaunųjų sportininkų pergalės

Ieva Serapinaitė tapo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempione ir kartu su Justinu Kinderiu iškovojo sidabro medalį, tenisininkas Edas Butvilas, plaukikas Aleksas Savickas bei irkluotojai Domantas ir Dovydas Stankūnai spindėjo jaunimo varžybose, du iš trijų Lietuvos futbolo klubų laimėjo pirmąsias Europos turnyrų rungtynes, olimpinio kelialapio neiškovojęs bėgikas Simas Bertašius pagerino Lietuvos rekordą, o Lietuvos krepšinio klubai sužinojo, su kuo žais Europos turnyruose ir sudarinėjo sutartis su naujokais.

Ieva Serapinaitė.<br>UIPM nuotr.
I.Serapinaitė.
 Kazys Maksvytis<br>G.Šiupario nuotr.
Mindaugas Kuzminskas<br>V.Skaraičio nuotr.
Edgaras Ulanovas<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 12, 2021, 1:22 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 5 d. Simas Bertašius pagerino 1500 m bėgimo Lietuvos rekordą. Jis Nansi vykusiose varžybose (Žemyninio turo bronzinis lygis) nuotolį nubėgo per 3 min. 37,75 sek. ir užėmė trečiąją vietą (nugalėjo Buazas Kiprugutas iš Kenijos).

Liepos 5 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Mindaugas Kuzminskas pasirašė sutartį su Sankt Peterburgo „Zenit“. Jis du praėjusius sezonus žaidė Krasnodaro „Lokomotiv“.

Liepos 6 d. Futbolo Čempionų lygos atrankos pirmojo rato pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Belfasto „Linfield“ 3:1.

Liepos 6 d. Rygoje pasaulio vaikinų (iki 19 m.) krepšinio pirmenybių grupės varžybose Lietuvos rinktinė laimėjo 2 iš 3 rungtynių ir užėmė antrąją vietą.

Liepos 6 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pratęsė sutartį su kroatu Ivanu Buva, kuris į komandą atvyko praėjusio sezono viduryje.

Liepos 7 d. Ištraukti krepšinio Čempionų lygos burtai. Utenos „Juventus“ atrankos pirmajame etape žais su Kapfenbergo „Bulls“ (Austrija), o pergalės atveju, atrankos antrajame etape – su „Bamberg“. Vilniaus „Rytas“ pagrindinio turnyro H grupėje žais su Stambulo „Beşiktaş“, Oldenburgo EWE ir Burgoso „San Pablo“. Atrankos varžybos prasidės rugsėjo 13 d., pagrindinis etapas – spalio 5 d.

Liepos 7 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Gytis Masiulis pasirašė sutartį su „Bilbao“ klubu, kuris praėjusį sezoną Ispanijos lygoje užėmė 17-ąją vietą. G.Masiulis praėjusį sezoną žaidė Panevėžio „Lietkabelyje“. „Lietkabelis“ pratęsė sutartį su graiku Panagiočiu Kalaitzakiu, kuris į komandą atvyko praėjusio sezono viduryje

Liepos 8 d. Futbolo Europos konferencijos lygos atrankos pirmojo rato pirmosiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo „Valmiera“ 2:1, Kauno „Žalgiris“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Gibraltaro „Europa“ 0:0.

Liepos 9 d. Gardos ežere (Italija) pasaulio buriavimo „Optimist“ klasės (vaikų iki 15 m.) čempionate Erikas Scheidtas užėmė 17-ąją vietą.

Liepos 9 d. Izmyre Europos jaunimo (iki 20 m.) paplūdimio tinklinio čempionato grupės varžybose Mantas Donėla ir Rokas Astrauskas bei Skalvė Križanauskaitė ir Gabija Straševičiūtė pralaimėjo visus tris mačus ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Liepos 9 d. Ieva Serapinaitė tapo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempione. 10-ąją vietą užėmė Aurelija Tamašauskaitė, 22-ąją – Gintarė Venčkauskaitė. Varžybos vyko Žemutiniame Naugarde.

Liepos 9 d. Ištraukti krepšinio Europos taurės burtai. Panevėžio „Lietkabelis“ pateko į A grupę, kurioje žais su Badalonos „Joventut“, „Andorra“, Krasnodaro „Lokomotiv“, Belgrado „Partizan“, Trento „Dolomiti Energia“, „Levallois“, Ankaros „Türk Telekom“, Hamburgo „Towers“ ir Vroclavo „Śląsk“. Turnyras prasidės spalio 30 d.

Liepos 10 d. Mažeikių apylinkėse Lietuvos ralio čempionato antrojo etapo nugalėtoju tapo Vaidotas Žala, antrąją vietą užėmė Martynas Samsonas, trečiąją – ukrainietis Valerijus Horbanas.

Liepos 10 d. Mačeratoje (Markė, Italija) Europos vaikinų (iki 18 m.) beisbolo čempionate Lietuvos rinktinė pralaimėjo visas 5 rungtynes ir užėmė paskutinę 9-ąją vietą.

Liepos 10 d. Domantas ir Dovydas Stankūnai laimėjo pasaulio jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionato sidabro medalius. Račicuose (Čekija) vykusiose varžybose jie užėmė antrąją vietą pavienių dviviečių valčių lenktynėse. Kitos Lietuvos įgulos į finalus nepateko.

Liepos 10 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Edgaru Ulanovu. Jis 2014-2020 m. jau žaidė „Žalgiryje“ ir į komandą grįžo po vieno sezono, kurį praleido Stambulo „Fenerbahçe“ klube.

Liepos 10 d. Žemutiniame Naugarde Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato vyrų varžybose Dovydas Vaivada užėmė 17-ąją vietą.

Liepos 10 d. Treneris Kazys Maksvytis pratęsė sutartį su Permės „Parma“ krepšinio klubu, kuriame dirba nuo 2019 m.

Liepos 10 d. Aleksas Savickas tapo Romoje vykusio Europos jaunių (iki 18 m.) plaukimo čempionu. Jis užėmė pirmąją vietą plaukdamas 200 m krūtine. A.Savickas taip pat laimėjo sidabro medalį plaukdamas 100 m krūtine (liepos 8 d.). Į finalą taip pat pateko Tomas Navikonis, kuris užėmė aštuntąją vietą plaukdamas 100 m laisvu stiliumi. Čempionate dalyvavo 11 Lietuvos plaukikų.

Liepos 11 d. Ieva Serapinaitė ir Justinas Kinderis iškovojo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato sidabro medalius. Jie užėmė antrąją vietą mišrios estafetės varžybose (nugalėjo rusai Anastasija Čistiakova ir Kirilas Beliakovas).

Liepos 11 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Gediminu Oreliku, kuris pernai atnaujino karjerą po pustrečių metų pertraukos, trumpai žaidė „Šiauliuose“, o antroje sezono pusėje – Sarajevo „Spars“.

Liepos 11 d. Kormonse (Friulis-Venecija-Džulija) pasibaigusiose „Giro Rosa“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Inga Češulienė („Aromitalia“) užėmė 54-ąją vietą, Rasa Leleivytė („Aromitalia“) – 55-ąją vietą.

Liepos 11 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) krepšinio rinktinė Rygoje vykusiose pasaulio pirmenybėse užėmė šeštąją vietą. Lietuviai ketvirtfinalyje pralaimėjo Prancūzijai 79:84 (po pratęsimo), pusfinalyje dėl 5-8 vietų nugalėjo Argentiną 107:81, rungtynėse dėl penktosios vietos pralaimėjo Ispanijai 81:86 (po pratęsimo).

Liepos 11 d. Taline pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 23 m.) lengvosios atletikos čempionate geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusi Greta Karinauskaitė (3000 m su kliūtimis) užėmė šeštąją vietą, Martynas Alekna (disko metimas) ir Edgaras Benkunskas (dešimtkovė) – septintąją vietą. Čempionate dalyvavo 19 Lietuvos lengvaatlečių.

Liepos 11 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Nursultane („ITF Tour W25“) finale pralaimėjo rusei Anastasijai Tichonovai 6:2, 5:7, 1:6. J.Mikulskytė pirmą kartą žaidė „W25“ rango turnyro finale.

Liepos 11 d. Edas Butvilas ir ispanas Alejandro Manzanera Pertusa tapo Vimbldono teniso turnyro jaunių dvejetų varžybų nugalėtojais. Jie finale nugalėjo jordanietį Abedallahą Šelbayhą ir ispaną Danielį Rinconą 6:3, 6:4.

Liepos 11 d. Simas Bertašius antrą kartą per savaitę pagerino 1500 m bėgimo Lietuvos rekordą. Jis Ruane vykusiose varžybose (Žemyninio turo bronzinis lygis) nuotolį nubėgo per 3 min. 37,38 sek. ir užėmė penktąją vietą.

Liepos 11 d. Rokiškyje paplūdimio tinklinio Rytų Europos zonos turo nugalėtojais tapo rusai Grigorijus Gončarovas ir Aleksejus Archipovas. Geriausiai tarp lietuvių pasirodę Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius užėmė trečiąją vietą.