Disko metikas Mykolas Alekna vejasi savo garsųjį tėvą Virgilijų: įspūdingai laimėjo auksą Europos čempionate

Sekmadienį Estijos sostinėje Taline Europos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionate aukso medalį Lietuvai iškovojo garsiojo dukart olimpinio čempiono disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas. 18-metis Mykolas Alekna tapo vieninteliu lietuviu, kuris pirmenybėse iškovojo apdovanojimą.

Mykolas Alekna<br>A.Pliadžio nuotr.
Mykolas Alekna.<br>A.Pliadžio nuotr.
Mykolas Alekna.<br>R.Tarasevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2021-07-18 15:56, atnaujinta 2021-07-18 16:34

Tai pirmasis rimtas M.Aleknos titulas, kurį jis Estijoje laimėjo be didesnio pasipriešinimo – lietuvio pasirodymas ir rezultatai niekam nekėlė klausimų – jis varžovus aplenkė daugiau kaip 5 metrais.

Jau pirmuoju metimu 1,75 kg diską M.Alekna numetė 65.90 cm ir artimiausią varžovą baltarusį Vladislavą Pučko lenkė net 5 metrais ir 75 cm. Be šių dviejų sportininkų 60 metrų ribą buvo įveikęs tik vokietis Magnusas Zimmermannas.

Antruoju bandymu M.Alekna dar toliau patraukė aukso vertės ribą – diską nuskraidino 65.96. Tiesa, antruoju metimu vokietis „sumažino“ atsilikimą nuo Lietuvos atstovo 61 m 55 cm, tačiau tai buvo nedidelė paguoda.

Penktuoju metumi M.Alekna padėjo riebų tašką varžybose – 66 metrai 89 centimetrai, o auksiniu buvo paskutinysis – lygiai 68 m.

M.Alekna sėkmingai metė beveik visus metimus: pirmasis – 65.90 m, antrasis – 65,96 m, trečiasis – 65,79 m, ketvirtasis – 61.94 m, penktasis – 66.89, šeštasis – 68 m.

Antruoju pirmenybėse liko vokietis M.Zimmermanas su rezultatu 61 m 55 cm, o trečia vietą iškovojo V.Pučko – 61 m 6 cm.

Iš viso dėl apdovanojimų kovojo 12 atletų iš Vokietijos, Baltarusijos, Graikijos, Vengrijos, Ispanijos, Turkijos, Lenkijos ir Norvegijos.

M.Alekna šiemet yra tiek Europos, tiek pasaulio jaunimo reitingo lyderis, sugebėjęs diską numesti 69,77 m. Pasaulio jaunimo rekordas yra 70,13 m, o Europos jaunimo čempionatų rekordas yra 68,02 m.