Pasaulio sporto savaitė. Nepavejamas T. Pogačaras, pergalės skonį prisiminęs L. Hamiltonas ir Čempionų lygos finalas

Slovėnas Tadejus Pogačaras antrus metus iš eilės tapo „Tour de France“ dviračių lenktynių čempionu, Kairo „Al Ahly“ futbolininkai dar sykį triumfavo Afrikos Čempionų lygoje, britas Lewisas Hamiltonas prisiminė pergalės skonį „Formulės-1“ lenktynių etape, o amerikietis Collinas Morikawa šventė pergalę viename iš golfo Didžiojo kirčio turnyrų.

L.Hamiltonas.<br> Imago/Scanpix nuotr.

2021-07-19 10:41

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 13 d. Olimpinis teniso čempionas, buvęs pasaulio reitingo lyderis Rogeris Federeris paskelbė, kad dėl atsinaujinusios kelio traumos nedalyvaus Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Liepos 13 d. Londone lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė Jugtinės Karalystės vyrų estafetės komanda (4x100 m) ir amerikietė Kate Grace (1 mylia). Olandė Femke Bol (400 m su barjerais) laimėjo ketvirtą etapą šį sezoną.

Liepos 17 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo serijoje po penkerių rungtynių „Milwaukee Bucks“ pirmauja prieš „Phoenix Suns“ 3:2.

Liepos 17 d. Kasablankoje futbolo Afrikos Čempionų lygos finale Kairo „Al Ahly“ nugalėjo Naturenos „Kaizer Chiefs“ (Pietų Afrika) 3:0. Titulą apgynęs „Al Ahly“ dešimtąjį kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju ir yra šio turnyro rekordininkas. „Kaizer Chiefs“ pirmą kartą žaidė finale.

Liepos 18 d. Estijos ralio nugalėtoju tapo suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), antrąją vietą užėmė airis Craigas Breenas („Hyundai“), trečiąją – belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“). Pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje po septynių etapų pirmauja prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“; 148 taškai), britas Elfynas Evansas („Toyota“; 111) ir Th.Neuville‘is (96).

Liepos 18 d. Sandviče (Anglija) golfo Atvirojo čempionato (ketvirtojo Didžiojo kirčio turnyro) nugalėtoju tapo amerikietis Collinas Morikawa, antrąją vietą užėmė amerikietis Jordanas Spiethas. 24-erių C.Morikawa laimėjo antrąjį Didžiojo kirčio turnyrą karjeroje.

Liepos 18 d. Taline baigėsi Europos jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Didžioji Britanija (6 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos).

Liepos 18 d. Roterdame pasaulio merginų (iki 20 m.) tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo Serbiją 3:0. Bronzos medalius laimėjo Rusija. Italės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą. Pirmą kartą per turnyro istoriją (jis surengtas 20-ąjį kartą) visus medalius laimėjo Europos tinklininkės.

Liepos 18 d. Niredihazoje (Vengrija) Europos merginų (iki 16 m.) tinklinio čempionato finale Rusija nugalėjo Italiją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Bulgarija. Rusės pirmą kartą tapo šios amžiaus grupės čempionėmis.

Liepos 18 d. Tiranoje Europos vaikinų (iki 17 m.) tinklinio čempionato finale Slovėnija nugalėjo Rusiją 3:0. Bronzos medalius laimėjo Lenkija. Slovėnai pirmą kartą laimėjo bet kurios amžiaus grupės Europos ar pasaulio vaikinų pirmenybių medalius.

Liepos 18 d. Celėje (Slovėnija) Europos merginų (iki 19 m.) rankinio čempionato finale Vengrija nugalėjo Rusiją 31:22. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Vengrės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo antrą kartą iš eilės.

Liepos 18 d. Silverstone „Formulės-1“ pasaulio čempionato Britanijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Bendrosios įskaitos lyderis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“) iš lenktynių pasitraukė dėl avarijos. Po 10 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (185 tšk.), L.Hamiltonas (177) ir britas Lando Norrisas („McLaren-Mercedes“; 113).

Liepos 18 d. Paryžiuje baigėsi „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), trečiąją – ekvadorietis Richardas Carapazas („Ineos“).