Triatlono varžybos Tokijuje prasidėjo nesąmone: startuoti sutrukdė laivas su operatoriumi, teko viską pradėti iš naujo

Tokijo žaidynių triatlono kovos prasidėjo incidentu, kuris pasitaiko be galo retai. Startavę ir jau plaukti pradėję sportininkai turėjo iš naujo sugrįžti prie starto linijos.

Triatlono kovos Tokijuje prasidėjo nuo incidento.<br> AFP/Scanpix.com  nuotr.

Jul 26, 2021, 6:22 PM, atnaujinta Jul 26, 2021, 6:24 PM

Mat atletams pradėti kovas sutrukdė laivas, ant kurio operatorius filmavo prie starto stovinčius triatlonininkus.

Prieš pat olimpinių varžybų startus televizijos operatorius nuo laivo filmavo pasirengusius ilgai kovai atletus. Tačiau teisėjai visiškai nieko nepagalvojo, neįžvelgė problemos ir davė startą.

Vieni sportininkai sugebėjo įšokti į vandenį, o kiti liko krante, nes laivas užblokavo galimybę nerti į vandenį.

Tiesa, laivo kapitonas suskubo traukti jį nuo starto, tačiau vargu ar kas iš pasilikusių norėjo šokti į vandenį, nes galima buvo ir susižeisti.

Teisėjai nutarė kartoti startą, tačiau dalį sportininkų pasivijo tik po gerų 50 metrų nuo kranto.

Vis dėlto organizatoriai džiaugėsi, kad niekas iš sportininkų nenukentėjo.

Iš viso varžybose startavo 51 dalyvis, kuris turėjo nuplaukti 1500 metrų, važiuoti 40 km dviračiu ir bėgti 10 kilometrų distanciją.

Olimpinį auksą iškovojo norvegas Kristianas Blummenfeltas, kuris nuotolį įveikė per 1 val. 45. min. 4 sek. Tik 11 sekundžių nuo jo atsiliko britas Alexas Yee, o bronzą laimėjo Naujosios Zelandijos atstovas Haydenas Wilde'as. Jis nuo norvego atsiliko 20 sek.

Po finišo čempionas taip apibūdino situaciją su startu: „Kai startavau, lyg akies krašteliu mačiau laivą ir pagalvojau, kad „oho, kaip mes greitai pradėjome plaukti, nes laivas dingo iš akiračio“. Bet po to dar pamačiau, kad jis trukdo sportininkams startuoti ir tada atsirado prieš mus teisėjai“.

„Nauja diena“: kada JAV ginklai pasieks Ukrainą?