Lietuvos sporto savaitė. Bronzinė R. Leleivytės pergalė, naujas krepšinio vadovas ir sutriuškinta futbolo rinktinė

Dviratininkė Rasa Leleivytė iškovojo Lietuvai pirmąjį Europos pirmenybių medalį, Vydas Gedvilas išrinktas Lietuvos krepšinio feedracijos vadovu, Lietuvos futbolo rinktinė buvo sutriuškinta Italijoje, Kaune ir Vilniuje sužaistos pirmosios pasaulio salės futbolo pirmenybių rungtynės, Lietuvos vyrų trijulių krepšinio rinktinė tapo Europos vicečempione, disko metikui Andriui Gudžiui nepavyko užimti prizinės vietos baigiamajame Deimantinės lygos etape, o Kauno „Granito“ rankininkai be vargo pateko į antrąjį Europos taurės etapą.

LKF prezidentu tapo V.Gedvilas.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Sep 13, 2021, 9:57 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 7 d. Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) konferencija, per kurią nauju LKF prezidentu išrinktas buvęs Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Jis pakeitė nuo 2012 m. dvi kadencijas LKF vadovavusį Arvydą Sabonį.

Rugsėjo 7 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Ispanijai 0:2. Lietuviai per du turus taškų neiškovojo ir atrankos grupėje užima paskutinę šeštąją vietą. Pirmauja 6 taškus surinkusi Ispanija.

Rugsėjo 8 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Emilijos Redže pralaimėjo Italijai 0:5. Rinktinė į Italiją vyko be koronavirusu užsikrėtusio trenerio Valdo Ivanausko, kurį pavadavo jo padėjėjas Tomas Ražanauskas. Lietuva pralaimėjo visas 5 rungtynes ir C grupėje užima paskutinę penktąją vietą. Italija turi 14 taškų (po 6 rungt.), Šveicarija – 8 (4 rungt.), Šiaurės Airija – 5 (4 rungt.), Bulgarija – 5 (5 rungt.). Kitos atrankos rungtynės vyks spalio 9 ir 12 d. Lietuviai namie žais su Bulgarija ir Šveicarija.

Rugsėjo 9 d. Trente Europos dviračių sporto čempionato vyrų asmeninėse atskiro starto lenktynėse Venantas Lašinis užėmė 36-ąją vietą, Evaldas Šiškevičius – paskutinę 39-ąją vietą (čempionu tapo šveicaras Stefanas Kungas). Moterų atskiro starto lenktynėse Viktorija Senkutė užėmė priešpaskutinę 32-ąją vietą (čempione tapo šveicarė Marlen Reusser).

Rugsėjo 9 d. Ciuriche lengvosios atletikos Deimantinės lygos baigiamajame etape Andrius Gudžius disko metimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą (64,04 m). Nugalėjo švedas Danielis Ståhlis (66,49 m). Agnė Šerkšnienė užėmė šeštąją vietą 400 m bėgime, kuris nebuvo skaičiuojamas Deimantinės lygos įskaitoje.

Rugsėjo 9 d. Buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Jonas Mačiulis paskelbė, kad baigė žaidėjo karjerą. Žaisdamas Lietuvos rinktinėje jis laimėjo vieną pasaulio čempionato bronzos, du Europos čempionato sidabro ir vieną bronzos medalį, atstovaudamas klubams tapo Eurolygos, Ispanijos, Graikijos, Italijos ir Lietuvos čempionu. Tris paskutinius karjeros sezonus J.Mačiulis žaidė Atėnų AEK.

Rugsėjo 11 d. Vilniuje Lietuvos vyrų rankinio supertaurės rungtynėse Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo Vilniaus „Šviesą“ 36:33, moterų supertaurės rungtynėse Kauno „Žalgiris“ nugalėjo „Garliavą“ 28:22.

Rugsėjo 11 d. Rasa Leleivytė laimėjo Europos dviračių plento čempionato bronzos medalį. Trente vykusiose varžybose ji užėmė trečiąją vietą grupinėse lenktynėse. Inga Češulienė, Olivija Baleišytė ir Viktorija Senkutė iki finišo nenuvažiavo. Čempione tapo olandė Ellen van Dijk. R.Leleivytė tapo pirmąja Lietuvos sportininke, iškovojusia Europos suaugusiųjų dviračių plento čempionato medalį (čempionatai rengiami nuo 2016 m.).

Rugsėjo 11 d. Marijampolės „Sūduvos“ stadione po atviru dangumi surengtame bokso mače Lietuva nugalėjo Daniją 5:3.

Rugsėjo 11 ir 12 d. Kauno „Granitas“ vyrų rankinio Europos taurės pirmojo etapo rungtynėse Vilniuje nugalėjo Nišo „Železničar“ (Serbija) 46:18 ir 29:22. Antrajame etape „Granitas“ žais su Estijos čempione Pylvos „Serviti“.

Rugsėjo 12 d. Trente Europos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse Evaldas Šiškevičius, Venantas Lašinis ir Edgaras Konovalovas iki finišo nenuvažiavo. Lenktynes baigė 31 iš 150 startavusių dviratininkų. Čempionu tapo italas Sonny Colbrelli.

Rugsėjo 12 d. Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 2:0. Turnyre pirmauja Marijampolės „Sūduva“ (55 taškai per 26 rungt.), Vilniaus „Žalgiris“ (51/23), „Panevėžys“ (48/25), Kauno „Žalgiris“ (45/26) ir Kauno „Hegelmann“ (43/28).

Rugsėjo 12 d. Vilniaus maratono nugalėtojais ir Lietuvos maratono čempionais tapo Lukas Tarasevičius ir Gitana Akmanavičiūtė.

Rugsėjo 12 d. Paryžiuje Europos trijulių krepšinio čempionato finale Lietuvos vyrų rinktinė pralaimėjo Serbijai 14:20. Lietuviai ketvirtfinalyje nugalėjo Ukrainą 21:9, pusfinalyje – Lenkiją 19:10. Lietuvai atstovavo Aurelijus Pukelis, Ignas Razutis, Darius Tarvydas ir Šarūnas Vingelis. Lietuvos moterų rinktinė Ketvirtfinalyje pralaimėjo Rusijai 15:16 (moterų čempione tapo (Ispanija).

Rugsėjo 12 d. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ krepšinio komanda, kurioje žaidžia Rokas Jokubaitis, Ispanijos supertaurės finale Lagūnos San Kristobalyje pralaimėjo Madrido „Real“ 83:88. R.Jokubaitis taškų nepelnė.

Rugsėjo 12 d. Mersine gimnastikos Iššūkio taurės etape Robertas Tvorogalas užėmė trečiąją vietą pratimuose ant skersinio, Agata Vostruchovaitė – trečiąją vietą atraminiuose šuoliuose. Per Iššūkio taurės sezoną, kuriame buvo surengti penki etapai, R.Tvorogalas keturis kartus tapo rungčių prizininku, A.Vostruchovaitė ir Tomas Kuzmickas – po vieną kartą.

Rugsėjo 12 d. Lietuvoje prasidėjo pasaulio salės futbolo čempionatas, kuris vyks iki spalio 3 d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Turnyre dalyvauja 24 komandos. Lietuvos rinktinė atidarymo rungtynėse Kaune pralaimėjo Venesuelai 1:2.