Lietuvos sporto savaitė: išskirtinė R. Berankio savaitė, į sostinę grąžinta futbolo taurė ir karjeros pasiekimai

Vilniaus „Žalgiris“ susigrąžino Lietuvos futbolo taurę, Ričardas Berankis penktą kartą karjeroje pateko į ATP teniso turnyro pusfinalį, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pralaimėjimų virtinę Eurolygoje, Panevėžio „Lietkabelis“ ir Vilniaus „Rytas“ iškovojo pirmąsias pergales kituose Europos krepšinio turnyruose.

Ričardas Berankis.<br>kremlincup.ru nuotr.
Danas Rapšys<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Olivija Baleišytė<br>B. Bagdono nuotr.
F.Černychas.<br>V.Skaraičio nuotr.
 LFF taurės finalas.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Oct 25, 2021, 12:37 PM, atnaujinta Oct 25, 2021, 12:38 PM

Lietuvos regbio rinktinė pralaimėjo pirmąsias Europos pirmenybių trečiosios pakopos rungtynes, dviratininkė Olivija Baleišytė ir gimnastas Robertas Tvorogalas pasiekė geriausius karjeros rezultatus pasaulio pirmenybėse, visi keturi Lietuvos rankinio klubai iškrito iš Europos taurės turnyrų, o Domantas Sabonis stipriai pradėjo naują NBA sezoną.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 18 d. Fiodoras Černychas (Balstogės „Jagiellonia“) įmušė antrąjį įvartį Lenkijos futbolo lygoje, o „Jagiellonia“ namie sužaidė lygiosiomis su Radomo „Radomiak“ 1:1.

Spalio 19 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie nugalėjo čempiono vardą ginantį Burgoso „San Pablo“ 87:69 (I.Buva 19, S.Smithas ir V.Kariniauskas po 14). Po dviejų turų visos keturios grupės komandos – „Rytas“, „San Pablo“, EWE ir „Beşiktaş“ – turi po 1 pergalę.

Spalio 19 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Maskvoje („ATP 250“) pirmajame rate nugalėjo rusą Jevgenijų Donskojų 6:1, 6:3. R.Berankis pralaimėjo šio turnyro atrankoje, bet buvo pakviestas į pagrindines varžybas žaisti atsisakius kitam tenisininkui.

Spalio 19 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybės. Jose žaidžia trys Lietuvos krepšininkai: Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“), Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) ir Arnoldas Kulboka („Charlotte Hornets“).

Spalio 20 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės pirmojo turo rungtynėse svečiuose nugalėjo Vroclavo „Śląsk“ 70:59 (P.Kalaitzakis 12, G.Orelikas 11).

Spalio 20 d. Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse dėl medalių kovojantis Kauno „Žalgiris“ namie pralaimėjo Telšių „Džiugui“ 0:1.

Spalio 20 d. Rubė (Prancūzija) pasaulio dviračių treko čempionato skrečo varžybose Olivija Baleišytė užėmė 13-ąją vietą (dalyvavo 20 dviratininkių, čempione tapo italė Martina Fidanza).

Spalio 20 d. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) per pirmąsias Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynes pelnė 33 taškus ir atkovojo 15 kamuolių, bet „Pacers“ išvykoje pralaimėjo „Charlotte Hornets“ 122:123. „Hornets“ naujokas A.Kulboka nežaidė.

Spalio 21 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Maskvoje aštuntfinalyje nugalėjo argentinietį Federico Corią 6:2, 6:1. R.Berankis pirmą kartą nuo 2020 m. vasario pateko į ATP turnyro ketvirtfinalį.

Spalio 21 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ 73:75 (L.Lekavičius 17, J.Nebo 12, N.Giffey ir M.Kalnietis po 11). „Žalgiris“ žaidė be traumuotų Emmanuelio Mudiay, Janio Strėlnieko bei Joffrey Lauvergne‘io ir registravo tik 10 krepšininkų. „Žalgiris“ po penkių turų yra vienintelė nė karto nelaimėjusi komanda ir užima paskutinę 18-ąją vietą.

Spalio 21 d. Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) prezidentu išrinktas Aistis Baronas, per rinkimus nugalėjęs nuo 2017 m. LŠPF vadovavusį Genadijų Makuševą. Viceprezidentu išrinktas Andrejus Zadneprovskis, generaliniu sekretoriumi tapo Justinas Kinderis.

Spalio 21 d. Pasaulio dviračių treko čempionato iškritimo lenktynėse Olivija Baleišytė užėmė penktąją vietą (dalyvavo 21 dviratininkė, čempione tapo italė Letizia Paternoster). Keirino varžybose Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas pasidalijo 17-ąją vietą (dalyvavo 25 dviratininkai, čempionu tapo olandas Harrie Lavreysenas).

Spalio 21-23 d. Dohoje plaukimo pasaulio taurės etape Danas Rapšys užėmė antrąją vietą plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi ir 200 m kompleksiniame plaukime bei trečiąją vietą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi. Po trijų etapų pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje D.Rapšys užima penktąją vietą (pirmauja Matthew Satesas iš Pietų Afrikos). Iki varžybų pabaigos liko vienas etapas, kuris vyks spalio 28-30 d.

Spalio 22 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Maskvoje ketvirtfinalyje nugalėjo prancūzą Adrianą Mannarino 6:2, 7:6. R.Berankis penktą kartą karjeroje pateko į ATP turnyro pusfinalį.

Spalio 22 d. Kitakiūšiu (Japonija) pasaulio gimnastikos čempionato daugiakovės varžybose Robertas Tvorogalas užėmė 15-ąją vietą (pasaulio čempionu tapo kinas Zhang‘as Boheng‘as). Tai – geriausias Lietuvos gimnastų rezultatas pasaulio pirmenybių istorijoje. Tomas Kuzmickas daugiakovės atrankoje užėmė 33-iąją vietą, Gytis Chasažyrovas – 39-ąją vietą. Per varžybas ant atskirų prietaisų Lietuvos gimnastai į finalus nepateko.

Spalio 22 d. Pasaulio dviračių treko čempionato daugiakovės varžybose Olivija Baleišytė užėmė aštuntąją vietą (dalyvavo 29 dviratininkės, čempione tapo britė Katie Archibald).

Spalio 23 d. Pasaulio dviračių treko čempionato sprinto varžybose Vasilijus Lendelis užėmė 24-ąją vietą (dalyvavo 30 dviratininkų, čempionu tapo olandas Harrie Lavreysenas).

Spalio 23 d. Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo Lietuvos futbolo federacijos taurę. Šiauliuose finalo rungtynėse „Žalgiris“ nugalėjo praėjusių metų taurės laimėtoją „Panevėžį“ 5:1. „Žalgiris“ taurę iškovojo 13-ąjį kartą (praėjusius kartus – 1991, 1993, 1994, 1997, 2003, 2012, 2013, 2014, 2015, dukart 2016 ir 2018 m.).

Spalio 23 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Maskvoje pusfinalyje pralaimėjo 41-ajai pasaulio raketei kroatui Marinui Čiličiui 3:6, 4:6.

Spalio 23 d. Pijus Vaitiekūnas ir Simonas Žukauskas teniso turnyro Šarm El Šeiche („ITF Tour“) dvejetų varžybų finale pralaimėjo ukrainiečiams Maratui Deviatjarovui ir Volodymyrui Užylovskiui. P.Vaitiekūnas ir S.Žukauskas pirmą kartą žaidė ITF turnyro finale.

Spalio 23 d. Lietuvos vyrų regbio rinktinė Europos čempionato trečiosios pakopos („Trophy“) turnyro pirmosiose rungtynėse Šiauliuose pralaimėjo Ukrainai 37:39.

Spalio 23 d. Fiodoras Černychas (Balstogės „Jagiellonia“) įmušė trečiąjį įvartį Lenkijos futbolo lygoje, o „Jagiellonia“ svečiuose pralaimėjo Ščecino „Pogon“ 1:4. „Jagiellonia“ per 12 rungtynių iškovojo 16 taškų ir užima 10-ąją vietą.

Spalio 23-24 d. Iš rankinio Europos taurės turnyrų iškrito visos keturios Lietuvos komandos. Vyrų Europos taurės antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse Klaipėdos „Dragūnas“ pralaimėjo Slovakijos vicečempionui „Považska Bystrica“ 22:26 (pirmosios rungtynės 26:25), Kauno „Granitas“ – Estijos čempionui Pylvos „Serviti“ 19:26 (27:26), Vilniaus „Šviesa“ – Estijos vicečempionui „Tallinn“ 28:31 (24:22). Moterų Europos taurės pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Nibiksvoudo „Westfriesland“ (Nyderlandai) 28:25 (pirmosios rungtynės 26:31). Visos Lietuvos komandos atsakomąsias rungtynes žaidė išvykose.

Spalio 23-24 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ 102:77, Vilniaus „Rytas“ svečiuose – „Prienus“ 82:68, Panevėžio „Lietkabelis“ namie – Utenos „Juventus“ 92:89. Turnyre pirmauja „Žalgiris“ (7 pergalės ir 0 pralaimėjimų), „Rytas“ (5 ir 1), „Jonava“ (4 ir 1), „Juventus“ (4 ir 2) ir „Lietkabelis“ (4 ir 3).

Spalio 24 d. Lietuvos futbolo pirmosios lygos paskutiniajame ture vykusiose lyderių rungtynėse „Šiauliai“ svečiuose nugalėjo „Jonavą“ 1:0. „Šiauliai“ ir „Jonava“ per 26 turus surinko po 66 taškus, todėl žais papildomas rungtynes dėl čempiono vardo. Trečiąją vietą užėmė Kazlų Rūdos „Šilas“ (48 taškai). Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo 21 įvartį įmušęs 41 metų Ričardas Beniušis („Šilas“).

Spalio 24 d. Baigėsi Lietuvos futbolo antrosios lygos pirmenybės. Pirmąją vietą užėmė Panevėžio „Ekranas“ (74 taškai per 28 rungt.), antrąją – Kauno NFA (67), trečiąją – Vilniaus „Panerys“ (59).

Spalio 24 d. Zioldene (Tirolis, Austrija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės pirmojo etapo slalomo milžino varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 59-ąją vietą (startavo 71 sportininkas, finišavo 61 sportininkas, nugalėtoju tapo austras Marco Odermattas).