Pasaulio sporto savaitė: paskutinis V. Rossi ratas, įtampa „Formulės 1“ čempionate ir kelialapiai į pasaulio futbolo pirmenybes

Penkios Europos ir viena Pietų Amerikos komanda iškovojo kelialapius į pasaulio futbolo pirmenybes, ispanas Carlosas Alcarazas ryškiausiai spindėjo kylančių teniso žvaigždžių turnyre, Australijos rinktinė pirmą kartą tapo pasaulio T20 kriketo čempione, britas Lewisas Hamiltonas sustiprino įtampą „Formulės 1“ varžybose, o motociklų lenktynių legenda italas Valentino Rossi paskutinį kartą startavo Didžiojo prizo etape.

V.Rossi.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Kroatijos rinktinė.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
A.Mitrovičius pelnė auksinį įvartį serbams.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2021-11-15 12:36, atnaujinta 2021-11-15 12:52

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 10 d. Prancūzijos policija sulaikė Paryžiaus PSG futbolininkę Aminatą Diallo dėl įtarimų prisidėjus prie komandos draugės Kheiros Hamraoudi užpuolimo.

Lapkričio 11 d. Birmingemo „Aston Villa“ futbolo klubas pasirašė sutartį su treneriu Stevenu Gerardu, kuris nuo 2018 m. dirbo Glazgo „Rangers“ ir praėjusį sezoną padėjo šiam klubui po dešimties metų pertraukos susigrąžinti Škotijos čempiono vardą. „Aston Villa“ klube, kuris Anglijos lygoje užima 16-ąją vietą (10 taškų per 11 rungt.), S.Gerardas pakeitė prieš kelias dienas atleistą Deaną Smithą.

Lapkričio 11 d. Brazilijos futbolo rinktinė pirmoji Pietų Amerikos atrankos turnyre užsitikrino kelialapį į 2022 m. pasaulio čempionatą. Brazilija namie nugalėjo Kolumbiją 1:0 ir po 12 rungtynių turi 34 taškus. Antrąją vietą užima Argentina (28 taškai), išvykoje nugalėjusi Urugvajų 1:0.

Lapkričio 13 d. Milane teniso ATP Naujosios kartos sezono baigiamojo turnyro finale ispanas Carlosas Alcarazas nugalėjo amerikietį Sebastianą Kordą 4:3, 4:2, 4:2. 18-metis C.Alcarazas buvo jauniausias turnyro dalyvis.

Lapkričio 13 d. Prancūzijos ir Belgijos futbolo rinktinės užsitikrino kelialapius į 2022 m. pasaulio čempionatą. Europos zonos atrankos turnyro priešpaskutiniame ture Prancūzija namie nugalėjo Kazachstaną 8:0, Belgija – Estiją 3:1. Prieš paskutinį atrankos langą kelialapius buvo užsitikrinusios Danija ir Vokietija.

Lapkričio 13-14 d. Leche (Forarlbergas, Austrija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės antrajame etape lygiagretaus slalomo varžybas laimėjo slovėnė Andreja Slokar ir austras Christianas Hirschbuhlis. 24-erių A.Slokar ir 31-erių Ch.Hirscbuhlis iškovojo pirmąsias pergales pasaulio taurės etapuose bei tapo bendrosios įskaitos lyderiais.

Lapkričio 14 d. Dubajuje pasaulio T20 kriketo čempionato finale Australija nugalėjo Naująją Zelandiją. Australija pirmą kartą tapo čempione, Naujoji Zelandija pirmą kartą žaidė finale.

Lapkričio 14 d. San Paule „Formulės-1“ čempionato 19-ojo etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (332,5 tšk.), L.Hamiltonas (318,5) ir V.Bottasas (203). Iki sezono pabaigos liko trys etapai.

Lapkričio 14 d. Valensijoje įvyko paskutinis motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapas. Jo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė ispanas Jorge Martinas („Ducati“), trečiąją – australas Jackas Milleris („Ducati“). Didžiojo prizo nugalėtojo vardą dar prieš penkis etapus pirmą kartą užsitikrino 22 metų prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“), galutinėje įskaitoje antrąją vietą užėmė F.Bagnaia, trečiąją – praėjusių metų Didžiojo prizo laimėtojas ispanas Joanas Miras („Suzuki“). Per paskutines sezono lenktynes karjerą baigė 42-ejų italas Valentino Rossi, kuris buvo septyniskart Didžiojo prizo laimėtojas (2001-2005, 2008 ir 2009 m.).