Lietuvos dviračių treko čempionate dominavo J. Beniušis, G. Baskevičiūtė ir G. Kundrotas

Lapkričio 19-20 dienomis Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykusiame atvirajame Lietuvos dviračių treko čempionate dalyvavo per 80 dviratininkų. Tarp dalyvių buvo aštuoni Latvijos ir vienas Belgijos sportininkas. Net keturis Lietuvos čempionato aukso medalius vyrų elito grupėje iškovojo Justas Beniušis (Klaipėdos „Viesulo“ SC), visas šešias jaunių merginų rungtis laimėjo Greta Baskevičiūtė (Panevėžys/PRSSG), o keturiose jaunių vaikinų rungtyse pirmas buvo Gabrielius Kundrotas („Greitis“/Panevėžio SC).

Vasilijus Lendelis, Simona Krupeckaitė, Justas Beniušis <br> T.Gaubio nuotr.
Renaldas Keliauskas, Gabrielius Kundrotas, Darijus Ivanauskas. <br> T.Gaubio nuotr.
Justas Beniušis <br> T.Gaubio nuotr.
 Greta Baskevičiūtė<br> T.Gaubio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 21, 2021, 4:50 PM, atnaujinta Nov 21, 2021, 5:05 PM

J. Beniušis laimėjo skrečą, omniumą (daugiakovę), grupines lenktynes dėl taškų ir komandų persekiojimo lenktynes (su Venantu Lašiniu, Denu Masiuliu ir Valdu Šakūnu). Justas sprinte ir keirine pelnė sidabro medalį.

Dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei penkerių olimpinių žaidynių dalyvė Simona Krupeckaitė („El-Eko Sport“) bei Olivija Baleišytė, besirengiančios UCI treko Čempionų lygos antrajam etapui, vyksiančiam lapkričio 27 dieną Panevėžyje, išbandė jėgas kartu su vyrais. Simona keirino finale finišavo ketvirta, o Lietuvos čempionato įskaitoje iškovojo trečią vietą.

Šią rungtį laimėjo taip pat Čempionų lygos varžybose dalyvaujantis Vasilijus Lendel („El-Eko Sport“), antras buvo Barselonos, Atlantos ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis latvis Ainaras Kiksis, kuriam kitą vasarį sukaks 50 metų, o trečias – J. Beniušis.

O. Baleišytė grupinėse lenktynėse dėl taškų (100 ratų; 25 km; 10 tarpinių finišų; 30 dalyvių) užėmė aštuntą vietą, o skrečo rungtyje (40 ratų; 10 km; 33 dalyviai) buvo 12-a.

Simona skreče užėmė 19-ą vietą. Beje, pirmajame skrečo atrankos važiavime S. Krupeckaitė finišavo antra, o O. Baleišytė – trečia. V. Lendel laimėjo ir sprinto lenktynes. Jis finale įveikė A. Kiksį.

Į varžybas po daugiau nei metų pertraukos sugrįžo 2015 metų pasaulio dviračių plento čempionato bronzos medalio laimėtojas Ramūnas Navardauskas („Memel“).

Jis iškovojo du sidabro ir vieną bronzos medalį. Ramūnas antras buvo komandų sprinte ir persekiojimo lenktynėse, o trečias – grupinėse lenktynėse dėl taškų (nusileido J. Beniušiui ir Mantui Bitinui). Atvirajame Lietuvos treko čempionate lenktyniavo ir Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis Evaldas Šiškevičius („Delko“).

Jaunių merginų varžybose niekas neprilygo G. Baskevičiūtei (treneriai Algimantas Buividas ir Alvydas Surgautas). Ji laimėjo skrečą, keiriną, grupines lenktynes dėl taškų, sprintą, 500 m lenktynes laikui ir omniumą. Šešis sidabro medalius iškovojo Gabrielė Čeponytė (Panevėžys/PRSSG).

G. Kundrotas (treneriai Anatolijus Novikovas ir Tomas Usevičius) jaunių vaikinų grupėje iškovojo keturis aukso ir du sidabro medalius. Po du visų spalvų medalius pelnė Renaldas Keliauskas („Greitis“/Panevėžio SC).

Tarp jaunučių geriausiai pasirodė Kristupas Mikutis (2 aukso, 1 sidabro medalis; Šilalės SM/„Kvėdarna“, treneris Kęstutis Česaitis) ir Miglė Daneikaitė (2 aukso, 1 bronzos medalis; Utenos DSC; treneris A. Surgautas).

Vaikų skrečo rungtyje (12 ratų; 3 km) pirmas vietas iškovojo Martynas Repšas ir Deimantė Zelenauskaitė (abu – „Greitis“/Panevėžio SC).

Lietuvos čempionato prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir dovanomis, kurias paruošė Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF), bendrovės „Biofarmacija“ ir „Malsena Plius“. Dalyvių troškulį malšino natūralus mineralinis vanduo „Akvilė“. Geriausiai skrečo ir grupinėse lenktynėse, sprinto ir keirino rungtyse bei omniume pasirodžiusiems dviratininkams įteikti LDSF simbolika dekoruotais laikrodžiais „Vostok-Europe“. Jie atiteko J. Beniušiui ir V. Lendeliui.

2021 m. Lietuvos treko čempionai:

vyrai

skrečas – Justas Beniušis (Klaipėdos „Viesulo“ SC);

keirinas – Vasilijus Lendelis („El-Eko Sport“);

komandų persekiojimo lenktynės – Venantas Lašinis, Justas Beniušis, Denas Masiulis, Valdas Šakūnas;