Pasaulio sporto savaitė: žemynų futbolo čempionai, regbio rinktinių darbymetis ir Pekino žaidynių pradžia

Pekine prasidėjo žiemos olimpinės žaidynės, Senegalo futbolininkai tapo Afrikos čempionais, Kinijos futbolininkės – Azijos čempionėmis, žemynų salės futbolo pirmenybių aukso medalius iškovojo Argentinos ir Portugalijos rinktinės, o stipriausios Europos regbio komandos žaidė pirmąsias Šešių tautų turnyro rungtynes.

2022 metų Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymas.<br>V.Dranginio (LTOK) nuotr.
Senegalo rinktinė pirmą kartą tapo Afrikos čempione.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Feb 7, 2022, 1:34 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 31 d. Iš Prancūzijos futbolo taurės turnyro iškrito nugalėtojo vardą gynęs Paryžiaus PSG. Jis aštuntfinalyje namie pralaimėjo „Nice“ 0:0 (baudiniai 5:6).

Sausio 31 d. Liverpulio „Everton“ futbolo klubas sudarė sutartį su treneriu Franku Lampardu, kuris pakeitė prieš dvi savaites atleistą ispaną Rafaelį Benitezą. Anglijos lygoje „Everton“ per 20 rungtynių iškovojo 19 taškų ir užima 16-ąją vietą.

Sausio 31 d. Damame (Saudo Arabija) Azijos vyrų rankinio čempionato finale Kataras nugalėjo Bahreiną 29:24. Bronzos medalius laimėjo Saudo Arabija. Kataras žemyno čempionu tapo penktąjį kartą iš eilės. Dėl sveikatos krizės Japonija atsisakė dalyvauti turnyre.

Vasario 1 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos Pietų Amerikos zonos turnyre po 16 turų pirmauja Brazilija (39 taškai, žaidė 15 rungt.), Argentina (35, žaidė 15 rungt.), Ekvadoras (25), Urugvajus (25), Peru (21) ir Čilė (19). Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos keturios komandos, iki turnyro pabaigos liko du turai.

Vasario 2 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė preliminarų 28 sporto šakų, kurių varžybos bus rengiamos per 2028 m. Los Andželo žaidynes, sąrašą. Į jį nepateko boksas, sunkioji atletika ir šiuolaikinė penkiakovė.

Vasario 2 d. Škotijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Glazgo „Celtic“ nugalėjo Glazgo „Rangers“ 3:0. Po 25 turų pirmauja „Celtic“ (60 tšk.), „Rangers“ (59), Edinburgo „Hearts“ (43) ir „Motherwell“ (33).

Vasario 2-3 d. Jaundėje (Kamerūnas) Afrikos futbolo čempionato pusfinalyje Senegalas nugalėjo Burkina Fasą 3:1, Egiptas – Kamerūną 0:0 (baudiniai 3:1). Egiptas į finalą pateko dešimtąjį kartą, Senegalas – trečiąjį.

Vasario 3 d. Ispanijos futbolo taurės ketvirtfinalio rungtynėse šalies pirmenybių lyderis Madrido „Real“ išvykoje pralaimėjo Bilbao „Athletic“ 0:1. Į pusfinalį pateko „Athletic“, Sevilijos „Real Betis“, „Valencia“ ir Madrido „Rayo Vallecano“.

Vasario 4 d. Pekine įvyko 24-ųjų žiemos olimpinių žaidynių atidarymas. Žaidynėse dalyvauja beveik 3 tūkstančiai sportininkų iš 91 šalies. Jie kovoja dėl 109 medalių komplektų.

Vasario 5 d. Pirmąja Pekino žiemos olimpinių žaidynių čempione tapo norvegė Therese Johaug, laimėjusi moterų slidinėjimo 15 km lenktynes.

Vasario 5 d. Prasidėjo regbio Šešių tautų taurės turnyras. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Velsas išvykoje pralaimėjo Airijai 7:29, Škotija namie nugalėjo Angliją 20:17.

Vasario 5 d. Italijos futbolo lygoje Milano derbyje „Milan“ išvykoje nugalėjo čempiono vardą ginantį „Inter“ 2:1. Trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojanti Bergamo „Atalanta“, namie pralaimėjusi „Cagliari“ 1:2. Po 24 turų pirmauja „Inter“ (53 tšk., žaidė 23 rungt.), „Napoli“, „Milan“ (po 52), Turino „Juventus“ (45), „Atalanta“ (43, žaidė 23 rungt.), Romos „Lazio“ ir „Roma“ (po 39).

Vasario 5 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo „Leipzig“ 3:2 ir padidino pranašumą prieš artimiausią persekiotoją Dortmundo „Borussia“, kuri namie pralaimėjo Lėverkuzeno „Bayer“ 2:5. Po 21 turo pirmauja „Bayern“ (52 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (43), Lėverkuzeno „Bayer“ (38), Berlyno „Union“ (34), „Freiburg“ (33), „Köln“ (32), „Leipzig“, „Hoffenheim“ ir Frankfurto „Eintracht“ (po 31).

Vasario 6 d. Nyderlandų futbolo lygos lyderis Amsterdamo „Ajax“ namie nugalėjo Almelo „Heracles“ 3:0 ir padidino pranašumą prieš artimiausią persekiotoją „Eindhoven“, kuris namie pralaimėjo Alkmaro AZ 1:2. Po 21 turo pirmauja „Ajax“ (51 tšk.), „Eindhoven“ (46), Roterdamo „Feyenoord“ (45), Enschedės „Twente“ (41) ir AZ (39).

Vasario 6 d. Ispanijos futbolo lygoje čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ išvykoje pralaimėjo „Barcelona“ 2:4. Trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado „Sevilla“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su Pamplonos „Osasuna“ 0:0. Po 23 turų pirmauja Madrido „Real“ (53 tšk.), „Sevilla“ (47), Sevilijos „Real Betis“ (40), „Barcelona“ (38, žaidė 22 rungt.), „Atletico“ (36, žaidė 22 rungt.), San Sebastiano „Real Sociedad“ (35, žaidė 22 rungt.) ir „Villarreal“ (35).

Vasario 6 d. Mumbajuje Azijos moterų futbolo čempionato finale Kinija nugalėjo Korėją 3:2. Čempionės vardą gynusi Japonija pusfinalyje pralaimėjo Kinijai. Turnyro rekordininkė Kinija aukso medalius iškovojo devintąjį kartą, bet titulą susigrąžino po 13 metų pertraukos. Korėja pirmą kartą pateko į finalą. Pirmą kartą turnyre dalyvavo 12 komandų.

Vasario 6 d. Jaundėje (Kamerūnas) Afrikos futbolo čempionato finale Senegalas nugalėjo Egiptą 0:0 (baudiniai 4:2). Trečiąją vietą užėmė Kamerūnas. Senegalas pirmąjį kartą tapo Afrikos čempionu. Septynis kartus aukso medalius laimėjęs Egiptas yra turnyro rekordininkas. Geriausiu žaidėju išrinktas senegalietis Sadio Mane, rezultatyviausiai žaidė 8 įvarčius įmušęs kamerūnietis Vincentas Aboubacaras. Turnyras turėjo vykti 2021 m., bet buvo nukeltas dėl pandemijos.

Vasario 6 d. Asunsjone (Paragvajus) Pietų Amerikos salės futbolo čempionato finale Argentina nugalėjo Paragvajų 1:0. Bronzos medalius laimėjo Brazilija. Argentina trečią kartą tapo Pietų Amerikos čempione (du praėjusius – 2003 ir 2015 m.), Paragvajus ketvirtą kartą tapo vicečempionu, o Brazilija antrą kartą per 13 turnyrų nepateko į finalą.

Vasario 6 d. Amsterdame Europos salės futbolo čempionato finale Portugalija nugalėjo Rusiją 4:2. Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Čempionės vardą apgynusi Portugalija antrą kartą iškovojo aukso medalius.

Vasario 6 d. Teniso turnyro Monpeljė (Prancūzija; „ATP 250“) finale kazachstanietis Aleksandras Bublikas nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą 6:4, 6:3. 24-erių A.Bublikas iškovojo pirmąjį titulą. Turnyrą Punėje (Indija; „ATP 250“) laimėjo portugalas Joao Sousa (ketvirtasis titulas), Kordoboje (Argentina; „ATP 250“) – ispanas Albertas Ramosas Vinolasas (ketvirtasis titulas).