Antrasis Lietuvos ir Estijos rankininkų susitikimas baigėsi lygiosiomis

Lietuvos ir Estijos vyrų rankinio rinktinės ketvirtadienį sužaidė antrąsias draugiškas rungtynes Alytuje. Šįkart po permainingos kovos užfiksuotos lygiosios 31:31. Trečiadienį vykusias pirmąsias rungtynes lietuviai laimėjo devynių įvarčių skirtumu 31:22.

Lietuvos ir Estijos rinktinių mačas<br> E.Šemioto  nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Apr 14, 2022, 5:09 PM, atnaujinta Apr 14, 2022, 5:13 PM

Pirmame kėlinyje vyko lygi kova ir įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė lygus rezultatas 16:16. Antro kėlinio antroje pusėje iniciatyvą perėmė olimpinio vicečempiono švedo Larso Thomo Sivertssono treniruojami Estijos rankininkai.

Iki rungtynių pabaigos likus 4 min., estai pirmavo penkiais įvarčiais. Tačiau rungtynių pabaigoje šeimininkai sukilo į lemiamą šturmą ir laimėję atkarpą 5:0 išlygino rezultatą.

„Kaip ir tikėjomės, šiandien vaizdas aikštėje buvo kitoks. Pirmose rungtynėse devyniais įvarčiais pralaimėję varžovai norėjo reabilituotis, o mus ta persvara galbūt nuteikė lengvesnei kovai.

Antrame kėlinyje dėl nuovargio ir dėmesio praradimo nerealizavome susikurtų progų ir paleidome varžovus į priekį.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė po 5 įvarčius pelnę Karolis Antanavičius, Laurynas Palevičius ir Eimantas Grimūta. Po 3 įvarčius įmetė Gytis Šmantauskas ir Deividas Jovaišas, Gerdas Babarskas ir Mykolas Lapiniauskas surinko po 2 įvarčius. Po kartą puolime pasižymėjo Lukas Simėnas, Lukas Juškėnas, Martynas Lapinskas, Laurynas Simonavičius, Romas Aukšikalnis ir Arminas Stankūnas.

„Dvejose draugiškose rungtynėse norėjome išbandyti kuo daugiau žaidėjų ir turime daug medžiagos analizei. Vieniems daugiau pasireikšti davėme pirmose rungtynėse, kitiems šiandien.

Antrose rungtynėse maloniai nustebino linijos žaidėjų Eimanto Grimūtos ir Mykolo Lapinsko žaidimas. Jie įmetė nemažai įvarčių, rodė dideles pastangas ir surado kontaktą su kitais žaidėjais.

Linijos pozicija rinktinėje yra labai problematiška ir tikimės, kad atrasime žaidėjų, kurie leis užkamšyti šias spragas.

Gerą įspūdį paliko ir kiti rinktinės naujokai. Esu tikras, kad iš naujokų tikrai atsirinksime į rinktinę ir oficialioms Europos čempionato atrankos rungtynėms“, – teigė G. Savukynas.

2024 m. Europos čempionato atrankos turnyrą Lietuvos rinktinė pradės spalio mėnesį.

Dėl kelialapio į Europos čempionato finalinį etapą Lietuvos rankininkai kovos vienoje atrankos grupėje su Vengrijos, Šveicarijos ir Sakartvelo rinktinėmis.