Kauno „Žalgirio“ rankininkės skina pergales: titulas jau ranka pasiekiamas

Lietuvos moterų rankinio lyga (LMRL) netrukus turės naujas čempiones, o į šį titulą nusitaikė pastaruoju metu nė karto nekluptelėjusi Kauno „Žalgirio“ ekipa. Jos varžove finale tapo Vilniaus „Eglės“ komanda. Nugalėtojai išaiškinti šįkart prireiks trijų pergalių.

„Žalgirio“ rankininkės (žalia apranga) dukart įveikė pakaunės komandą.<br>LRF nuotr.

May 7, 2022, 12:15 PM

Titulą gynusi „Garliavos“ (Kauno r.) komanda pusfinalio serijoje nesugebėjo pasipriešinti „Žalgirio“ rankininkėms ir nepateko į finalą.

Antrosiose pusfinalio rungtynėse „Žalgiris“ išvykoje užtikrintai nugalėjo „Garliavą“ 32:25 (16:11).

Kaunietės nuo pirmųjų dvikovos minučių išsiveržė į priekį, o antrajame kėlinyje jų persvara tapo dviženklė.

Pirmosiose rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtojas „Žalgiris“ tiesiog sutriuškino „Garliavą“ 43:30 (23:12).

Neprireikė visų resursų

„Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Antanas Skarbalius pripažino, kad pergalėms pasiekti nereikėjo atiduoti visų jėgų.

„Turbūt varžovėms šįkart tiesiog nesisekė“, – svarstė žinomas rankinio specialistas.

Kauniečių gretose rezultatyviu žaidimu išsiskyrė dvi rankininkės – Audinga Kniubaitė pusfinalio rungtynėse pasižymėjo 24 kartus, Dovilė Ilčiukaitė pridėjo 19 įvarčių.

Kur kas sunkiau kelią į finalą prasiskynė sostinės „Eglė“. Nors vilnietės taip pat laimėjo seriją 2:0, joms prireikė daugiau pastangų įveikti Vilniaus „Taurą“.

Pirmosios dvikovos metu beveik visą laiką nedideliu skirtumu pirmavo „Tauras“, o „Eglė“ pirmą kartą į priekį išsiveržė tik likus kelioms minutėms iki sirenos, kuri paskelbė „Eglės“ pergalę 30:28 (13:17).

Antrosiose rungtynėse „Eglė“ pirmavo nuo pirmųjų minučių, tačiau persvara nebuvo didelė, o antrojo kėlinio viduryje „Tauras“ išlygino rezultatą 24:24.

Komandos vis keitėsi įvarčiais, tačiau „Tauras“ nė karto nepersvėrė rezultato, o lemiamą įvartį įmetė „Eglė“ ir išplėšė pergalę 29:28 (18:15).

Neslepia ryžtingų planų

„Finale mūsų laukia pergalė, turime laimėti trejas rungtynes iš eilės“, – ambicingų planų neslėpė „Žalgirio’ vyriausiasis treneris A.Skarbalius.

Vis dėlto rankinio specialistas pripažino, kad sporte pasitaiko ir netikėtumų, todėl trejų rungtynių gali neužtekti.

A.Skarbalius nemano, kad jo auklėtinės gali neįvertinti varžovių, kurios tuo pasinaudojusios skaudžiai nubaustų kaunietes.

„Nebijau tokio scenarijaus, nes merginos puikiai suvokia, kad viena pergalė net dideliu skirtumu nieko nereiškia“, – kalbėjo A.Skarbalius.

Didžiausias jo rūpestis – tinkamas pasiruošimas finalo serijai. Dauguma „Žalgirio“ rankininkių dirba arba mokosi, todėl komanda ne visada gali treniruotis visa sudėtimi.

„Pavojingas varžovas, turintis daug lygiaverčių sportininkių. „Eglės“ potencialas galbūt net didesnis negu „Žalgirio“, – apie „Eglės“ ekipą kalbėjo Kauno komandos treneris.

Jo nuomone, vilnietės net trejus pastaruosius metus galėjo tapti LMRL čempionėmis, tačiau niekaip nesugebėjo pasinaudoti šiomis galimybėmis.

Nudžiugino iškovota taurė

Finalo serija iki trijų pergalių prasidės gegužės 12 dieną. Aikštės pranašumą turės reguliarųjį sezoną laimėjusios „Žalgirio“ rankininkės.

Šį sezoną „Žalgiris“ ir „Eglė“ susitiko tris kartus – visose rungtynėse kaunietės skriaudė varžoves.

Itin svarbi buvo „Žalgirio“ pergalė LRF taurės finale, kai kaunietės po ketverių metų pertraukos iškovojo šį trofėjų. Tąkart jos laimėjo 31:26 (14:12).

Dėl bronzos apdovanojimų kovos „Garliava“ ir „Tauras“, jie bus įteikti dvi pergales iškovojusiai komandai.