Pasaulio ledo ritulio čempionatą rengianti Suomija prisistatė skambiai: iškovojo triuškinančią pergalę Kanadiečiai pranoko Vokietiją

Penktadienį startavo Suomijoje vyksiantis 2022-ųjų pasaulio ledo ritulio čempionatas. Vakarinėje dviejų rungtynių sesijoje ant ledo stojo ir aikštės šeimininkai, kurie savo žiūrovų akivaizdoje pirmenybes pradėjo įspūdinga pergale.

Suomiai šventė triuškinančią pergalę.<br>AFP/Scanpix nuotr.

May 13, 2022, 10:48 PM, atnaujinta May 13, 2022, 10:54 PM

Pekino olimpinių žaidynių čempionai B grupės rungtynėse 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) nepaliko vilčių Norvegijos ledo ritulininkams.

Nors akistatos metu įvarčių netrūko, tačiau pirmasis jų krito tik pirmojo kėlinio pabaigoje – 19-ąją min. taikliu smūgiu pasižymėjo Harri Pesonenas.

Antrajame kėlinyje suomiai pridėjo dar du įvarčius ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą džiaugėsi užtikrintu pranašumu – 3:0.

Paskutinius taškus turnyro šeimininkai sudėjo trečiajame kėlinyje – dar du įvarčiai ir atidaryme pasiekta triuškinanti pergalė.

Akistatos metu netrūko ir incidentų – trečiojo kėlinio viduryje į muštynes įsivėlė suomis Saku Maenalanenas ir norvegas Magnusas Henriksenas. Abu peštukai buvo nubausti (5+10 min.) nuobaudomis.

Dar daugiau įvarčių buvo įmušta A grupės dvikovoje, kurioje susikovė Kanados ir Vokietijos ledo ritulininkai.

Pergalę po rezultatyvios kovos 5:3 (2:0, 3:1, 0:2) šventė kanadiečiai.

Lrytas.lt primena, kad dėl pradėto karo Ukrainoje pasaulio ledo ritulio čempionate šiemet nedalyvauja šalys agresorės Rusija ir Baltarusija.

Penktadienio popietę buvo sužaistos dvejos čempionato atidarymo rungtynės. Apie jas galite skaityti čia.