38-erių šveicaras pelnė įvartį ir kėsinasi į įspūdingą pasaulio ledo ritulio čempionatų rekordą

Tamperėje ir Helsinkyje (Suomija) vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate A grupėje Šveicarijos rinktinė 5:2 (3:0, 1:0, 1:2) įveikė vienus iš autsaiderių Italijos ledo ritulininkus.

Andres Ambuhlas yra vienas vyriausių čempionato žaidėjų. <br> AFP/Scanpix.com nuotr.

May 14, 2022, 10:47 PM

Pirmojo kėlinio pabaigoje „į rūbinę“ įvartį pelnė Andresas Ambuhlas. Šis 38-erių žaidėjas jau pasiekė pasaulio čempionatų rekordą – iš viso puolėjas varžosi jau 17-ąjame čempionate.

Kovodamas Suomojoje šveicaras gali pasiekti dar vieną rekordą – pagal sužaistų mačų skaičių pirmenybėse.

Dabartrinis rekordas priklauso vokiečiui Udo Kisslingui, kuris pasaulio ledo ritulio čempionatuoser sužaidė 119 mačų.

A.Ambuhlas yra sužaidęs 116 rungtynių ir šveicarui tereikia vos keturių akistatų, kad taptų visų laikų rekordininku. Šveicarai šiame čempionate dar žais su danais, kazachais, slovakais ir kanadiečiais.

B grupės susitikime šeštadienį Čekija 5:1 (0:0, 2:0, 3:1) nugalėjo Didžiąją Britaniją.

Pasaulio ledo ritulio čempionato A grupėje rungtyniauja Kanada, Vokietija, Šveicarija, Slovakija, Danija, Kazachstanas, Italija ir Prancūzija, tuo tarpu B grupėje – Suomija, JAV, Čekija, Švedija, Latvija, Norvegija, Didžioji Britanija ir Austrija.

Į ketvirtfinalius pateks po keturias geriausias grupių komandas, o į žemesnį, pirmojo diviziono A grupę nukris paskutinės grupių komandos bei kitais metais rungtyniaus prieš Lietuvos rinktinę.

2021 m. Pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Kanada, antrą vietą užėmė Suomija, o trečia liko JAV rinktinė.

Kanadiečiai yra pasaulio čempionatų rekordininkai ir savo sąskaitoje turi jau 27 aukso medalius, 15 sidabro ir 9 bronzas – viso 51 medalį.