Čempionų titulą ginantys „Šviesos“ rankininkai pirmieji pateko į lygos finalą

Lietuvos rankinio lygoje paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis. Čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir antrose pusfinalio serijos rungtynėse nugalėjo vicečempionę Alytaus „Varsą“. Tuo tarpu kitame pusfinalyje, kuriame susitinka Kauno „Granitas-Karys“ ir Klaipėdos „Dragūnas“ prireiks lemiamų trečiųjų serijos rungtynių.

Alytaus „Varsos“ ir Vilniaus „Šviesos“ rankinio komandų mačas<br> rankinis.lt nuotr.
 Klaipėdos "Dragūnmo" ir Kauno "Granito" dvikova<br> rankinis.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2022-05-14 20:00, atnaujinta 2022-05-14 20:02

Atsakomosios „Šviesos“ ir „Varsos“ rungtynės Alytuje vyko labai atkakliai ir nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje susitikimo pabaigoje. Po pirmo kėlinio „Varsa“ pirmavo minimalia persvara 16:15, tačiau po pertraukos „Šviesa“ laimėjo atkarpą 4:0 išsiveržė į priekį. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 2 min. „Varsa“ nepasinaudojo proga išlyginti rezultatą ir tuo pasinaudojusi „Šviesa“ susikrovė lemiamą persvarą 29:26.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Tadas Rasakevičius, pelnęs 7 įvarčius. Po 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Skirmantas Plėta ir Šarūnas Ugianskis. „Varsos“ gretose trys žaidėjai – Nedas Buronko, Tadas Stankevičius ir Deividas Eidukonis pelnė po 7 įvarčius.

„Pergalę lėmė ilgesnis mūsų žaidėjų suolelis. Alytaus komandai įvarčius pelnė tik 5 žaidėjai. Mūsų komanda jaunesnė ir rungtynių pabaigoje įjungėme aukštesnę pavarą, padidinome greitį, susikūrėme lengvesnių progų ir pavyko laimėti.

Ne kartą mus gelbėjo vartininkas Giedrius Morkūnas ir tai mums suteikė galimybių surengti greitas atakas. Rungtynių pabaigoje patys sau prisidarėme problemų, kai galėjome padidinti persvarą, bet nerealizavome 7 metrų baudinio.

Tada varžovai galėjo išlyginti rezultatą ir psichologinis pranašumas jau būtų buvęs alytiškių pusėje. Laimei, pavyko apsiginti ir tada įgijome lemiamą persvarą“, – sakė „Šviesos“ rankininkas Valdas Drabavičius.

Kitame pusfinalyje, kuriame susitinka tituluočiausi Lietuvos rankinio klubai, dviejų rungtynių neužteko. Reguliariojo sezono nugalėtojai Kauno „Granito“ rankininkai svečiuose atsirevanšavo Klaipėdos „Dragūnui“ už pralaimėjimą pirmose rungtynėse namuose ir serijos rezultatas tapo 1:1.

Svečiai rungtynių pradžioje pasiuntė uostamiesčio ekipą į nokdauną 8:1. Tačiau „Dragūnas“ nesudėjo ginklų ir antrame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą. Per paskutines antro kėlinio 12 minučių rezultatas net penkis kartus buvo lygus.

Paskutinėmis sekundėmis „Granitas“ galėjo išplėšti pergalę, tačiau nuo 7 metrų baudinio šeimininkus išgelbėjo vartininkas ir du kėliniai baigėsi lygiosiomis 21:21. Nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo. Jo pabaigoje „Granitas“ surengė lemiamą šturmą ir laimėjo rezultatu 28:26.

„Komanda tinkamai sureagavo į apmaudų pralaimėjimą pirmose rungtynėse. Tai padėjo mums susiburti į vieną kumštį ir antrose rungtynėse išsprendėme problemas, kurių turėjome Kaune. Todėl pirmiausia išskirčiau komandos charakterį, kuris lėmė pergalę.

Aišku, galėjome laimėti lengviau, nes rungtynių pradžią sužaidėme kone idealiai. Tačiau vėliau nepavyko išvengti klaidų ir gavom tokią intrigą, kuri buvo labai įdomi žiūrovams.

Dabar laukia trečiosios rungtynės, kurios bus „mirk ar gyvenk“. Jose jau nebėra kur taupytis ar ko slėpti“, – tvirtino „Granito“ treneris Vaidotas Grosas.

„Jeigu ne tokia tragiška rungtynių pradžia, nebūtume sulaukę pratęsimo ir rezultatas būtų palankus mums. Sugebėjome grįžti į rungtynes ir pabaigoje viską lėmė detalės – kas ką padarė tiksliau ir kas geriau išpildė uždavinius.

Šįkart tai geriau pavyko varžovams. Bet kova buvo graži ir manau, kad žiūrovams tikrai turėjo patikti. Kaune bus „mirk ar gyvenk“ situacija.

Praėjusį kartą Kaune sugebėjome laimėti, manau, kad sugebėsime tai padaryti ir dar kartą“, – sakė „Dragūno“ rankininkas Arvydas Bučius.

Lemiamos pusfinalio serijos rungtynės Kaune vyks gegužės 18 dieną.