Lietuvos sporto savaitė: I. Serapinaitės pergalė, LKL pusfinalio pradžia ir šūsnis kurčiųjų medalių

Penkiakovininkė Ieva Serapinaitė laimėjo pasaulio taurės etapą, stipriausios šalies krepšinio komandos pradėjo LKL pusfinalio seriją, futbolo A lygos naujokė „Jonava“ iškovojo pirmąjį tašką, Rokas Jokubaitis buvo pripažintas geriausiu jaunu Eurolygos krepšininku.

Ieva Serapinaitė <br>UIPM nuotr.

May 16, 2022, 9:05 AM, atnaujinta May 16, 2022, 9:31 AM

Justina Mikulskytė ir Akvilė Paražinskaitė vėl kilo Moterų teniso asociacijos reitinge, bet Ričardas Berankis iškrito iš geriausių pasaulio tenisininkų šimtuko, Lietuvos moterų salės futbolo rinktinė išvengė paskutinės vietos Europos pirmenybių atrankos turnyro grupėje, o Lietuvos kurtieji sportininkai parsivežė šūsnį medalių iš Brazilijoje vykusių Pasaulio kurčiųjų žaidynių.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 9 d. Ričardas Berankis iškrito iš Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo pirmojo šimtuko. Jis nukrito iš 95-osios į 102-ąją vietą. R.Berankis pirmajame šimtuke buvo nuo sausio 10 d. Jis yra vienintelis į pirmąjį tūkstantuką patenkantis Lietuvos tenisininkas. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė pakilo į aukščiausią karjeroje 239-ąją vietą, Akvilė Paražinskaitė – į aukščiausią karjeroje 510-ąją vietą.

Gegužės 9 d. Pietų Kašijaso kurčiųjų žaidynėse (Pietų Brazilija) lengvaatletis Vytenis Ivaškevičius iškovojo aukso medalį, Mindaugas Jurkša – sidabro. Jie užėmė dvi pirmąsias vietas rutulio stūmimo varžybose.

Gegužės 9 d. Lietuvos futbolo taurės šešioliktfinalio rungtynėse tarp A lygos komandų Vilniaus „Riteriai“ namie nugalėjo „Šiaulius“ 2:1.

Gegužės 9 d. Orlande nušautas šį sezoną Utenos „Juventus“ krepšinio klube žaidęs amerikietis Adreianas Payne‘as (31).

Gegužės 11 d. Pietų Kašijaso kurčiųjų žaidynėse imtynininkas Mantas Kazimieras Sinkevičius iškovojo aukso medalį (graikų-romėnų imtynės, svorio kategorija iki 77 kg), badmintonininkai Ignas Reznikas ir Kazimieras Dauskurtas – sidabro medalius (vyrų dvejetai).

Gegužės 11 d. Baigėsi paskutinė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serija. Joje čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 3:2. Penkerios rungtynės LKL ketvirtfinalio serijoje buvo žaidžiamos tik trečią kartą.

Gegužės 11 d. Rokas Jokubaitis („Barcelona“) išrinktas geriausiu sezono jaunu Eurolygos krepšininku. Jis tapo pirmuoju šį prizą laimėjusiu Lietuvos krepšininku.

Gegužės 12 d. Stambule pasaulio moterų bokso čempionato pirmajame rate Ana Starovoitova (iki 60 kg) pralaimėjo puertorikietei Kiriai Tapiai, Austėja Aučiūtė (iki 66 kg) – airei Kaci Rock. Čempionate dalyvauja trys Lietuvos boksininkės.

Gegužės 13 d. Paulius Golubickas („Gorica“) įmušė pirmąjį įvartį Kroatijos futbolo lygoje, o „Gorica“ išvykoje nugalėjo Zagrebo „Hrvatski Dragovoljac“ 2:0. „Gorica“ užima šeštąją vietą (44 tšk. per 35 rungt.). Likus vienam turui iki turnyro pabaigos čempiono vardą penktą sezoną iš eilės užsitikrino Zagrebo „Dinamo“ (76 tšk.), antrąją vietą – Valdo Dambrausko treniruojamas Splito „Hajduk“ (72).

Gegužės 13 d. Pietų Kašijaso kurčiųjų žaidynėse sidabro medalį iškovojo orientacininkė Adrija Atgalainė (moterų 8,8 km varžybose), bronzos medalius – orientacininkas Mantas Volungevičius (vyrų 13,3 km varžybose) ir paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė.

Gegužės 14 d. Arvydas Novikovas („Erzurumspor“) įmušė įvartį Turkijos antrosios futbolo lygos rungtynėse, bet „Erzurumspor“ namie sužaidė lygiosiomis su Ankaros „Keciorengucu“ 2:2. Likus vienam turui iki turnyro pabaigos „Erzurumspor“ užima penktąją vietą (58 tšk. per 35 rungt.) ir užsitikrino teisę žaisti atkrintamajame etape dėl kelialapio į superlygą. A.Novikovas per sezoną įmušė 8 įvarčius.

Gegužės 14 d. Į Lietuvos vyrų rankinio lygos finalą pateko čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“, pusfinalio serijoje nugalėjusi Alytaus „Varsą“ 2:0. Kitoje pusfinalio serijoje, kurioje žaidžia Kauno „Granitas“ ir Klaipėdos „Dragūnas“, rezultatas lygus 1:1.

Gegužės 14 d. Pietų Kašijaso kurčiųjų žaidynėse lengvaatletis Mažvydas Paurys iškovojo sidabro medalį (disko metimas). Lietuvos sportininkai per Pietų Kaišijaso žaidynes iškovojo 2 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos medalius. Lietuva medalių lentelėje užėmė 17-ąją vietą.

Gegužės 14 d. Akvilė Paražinskaitė su kine YeXin Ma tapo teniso turnyro Sarasotoje (Florida, JAV; „W25“) dvejetų varžybų nugalėtojomis. A.Paražinskaitė, kuri WTA dvejetų reitinge užima 419-ąją vietą, iškovojo šeštąjį dvejetų titulą karjeroje ir pirmąjį – šį sezoną.

Gegužės 14 d. Ieva Serapinaitė tapo Albenoje (Bulgarija) vykusio šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiajame etapo nugalėtoja. Elzbieta Adomaitytė iškrito pusfinalyje. Vyrų varžybose lietuviai nedalyvavo.

Gegužės 14 d. Prienuose baigėsi Europos moterų salės futbolo čempionato preliminaraus atrankos etapo turnyras. Lietuvos rinktinė per trejas rungtynes iškovojo 1 tašką ir grupėje užėmė trečiąją vietą. Lietuvės sužaidė lygiosiomis su Kazachstanu 0:0, bet pralaimėjo Bosnijai ir Hercegovinai 2:7 ir Slovėnijai 0:9. Du kelialapius į kitą atrankos etapą iškovojo Slovėnija (9 tšk.) ir Bosnija ir Hercegovina (6).

Gegužės 14 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Madride („Pro Tour Future“) Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas užėmė devintąją vietą. FIVB reitinge P.Stankevičius ir A.Knašas tarp lietuvių užima aukščiausią 124-ąją vietą.

Gegužės 14–15 d. Lietuvos futbolo A lygoje pirmąjį tašką iškovojo ir 12 pralaimėjimų virtinę nutraukė debiutantė „Jonava“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su Gargždų „Banga“ 1:1. Pergales vienodu rezultatu 1:0 iškovojo abu lyderiai: Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Riterius“, „Panevėžys“ namie įveikė Telšių „Džiugą“. Nuo jų atsiliko Kauno „Hegelmann“, sužaidęs lygiosiomis su „Šiauliais“ 0:0. „Šiauliai“ sausu rezultatu šį sezoną baigė jau šeštas rungtynes. Marijampolės „Sūduva“ išvykoje nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 3:0. Po 13 turų pirmauja „Panevėžys“ (30 tšk.), čempiono vardą ginantis ir šį sezoną nė karto nepralaimėjęs Vilniaus „Žalgiris“ (29), „Hegelmann“ (26), „Riteriai“ (21) ir „Sūduva“ (20).

Gegužės 15 d. Ucunomijoje (Japonija) trijulių krepšinio pasaulio turo pirmajame etape Šakių „Gulbelė“ užėmė šeštąją vietą. „Gulbelė“ grupės varžybose laimėjo vienerias iš dvejų rungtynių, o ketvirtfinalyje pralaimėjo „Princeton“ (JAV) 17:21. Etapo finale UB (Serbija) nugalėjo „Princeton“ 22:16.

Gegužės 15 d. Lietuvos moterų futbolo A lygoje pirmuosius taškus prarado čempionės vardą ginanti Šiaulių „Gintra“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su debiutante Joniškio „Saned“ 1:1. Po pirmojo rato (5 turų) pirmauja „Gintra“ (13 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“ (9) ir „Vilnius“ (7).

Gegužės 15 d. Lietuvos moterų rankinio lygos finalo serijoje, kurioje iki trijų pergalių žaidžia Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė“, rezultatas po dvejų rungtynių yra lygus 1:1. Bronzos medalius laimėjo praėjusių metų čempionė „Garliava“, mažajame finale nugalėjusi Vilniaus „Taurą“ 2:0.

Gegužės 15 d. Lietuvos krepšinio lygos pusfinalio serijoje tarp Vilniaus „Ryto“ ir „Šiaulių“ rezultatas yra lygus 1:1. Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš Panevėžio „Lietkabelį“ 1:0 (žaidžiama iki trijų pergalių).

Gegužės 15 d. Atėnų „Apollon Smirnis“, kurioje žaidė Lietuvos rinktinės futbolininkas Vykintas Slivka, Graikijos lygoje užėmė paskutinę 14-ąją vietą (22 taškai per 33 rungt.) ir iškrito į antrąją lygą. V.Slivka žaidė 26 rungtynes ir įmušė 1 įvartį. Graikijos čempiono vardą užsitikrino Pirėjo „Olympiakos“ (trečią sezoną iš eilės).