Suomija pasiekė revanšą – namuose vykusiame ledo ritulio pasaulio čempionate po pratęsimo įveikti kanadiečiai

Suomijoje prabėgo pasaulio ledo ritulio čempionatas, o po pratęsimo finale Suomijos ledo ritulininkai 4:3 (0:1, 0:0, 3:2, 1:0) palaužė buvusius čempionus kanadiečius.

Pasaulio ledo ritulio čempionate – finalo pakartojimas: Kanada – Suomija<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Pasaulio ledo ritulio čempionate – finalo pakartojimas: Kanada – Suomija<br> AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 29, 2022, 8:07 PM, atnaujinta May 29, 2022, 11:21 PM

Pirmasis įvartis krito antrojo kėlinio 4 minutę, kuomet pranašumu pasinaudojęs kanadietis Dylanas Cozensas įmetė ritulį į vartų tinklą.

Visgi, lemiamas kėlinys kur kas sėkmingiau prasidėjo šeimininkams. Cole’ui Sillingeriui 4-ąją minutę užsidirbus pražangą kanadiečiai liko rungtyniauti 3 prieš 5, o tuo labai sėkmingai pasinaudojo Mikaelis Grandlunas rezultatą išlygino.

Kol C.Sillingerio bauda tęsėsi ir Suomijos ledo ritulininkai turėjo vieno žaidėjo pranašumą M.Granlundas pelnė dar vieną įvartį. 14-ąją minutę suomiai pelnė 3-ąjį įvartį, kuomet ritulį į varžovų vartus pasiuntė Joelis Armia.

Likus rungtyniauti kiek daugiau nei 2 minutes „Tampere Deck“ arenoje susirinkę sirgaliai jau svajojo apie titulą, tačiau be vartininko pradėję rungtyniauti kanadiečiai pelnė du įvarčius ir išplėšė pratęsimą. Kanadiečių herojais tapo Zachas Whitecloudas ir Maxime’as Comtoisas.

Pratęsimas buvo žaidžiamas 3 prieš 3 iki pirmojo įvarčio, o jo metu kanadiečiai atrodė kiek stipresni už savo varžovus iki 6-osios minutės.

Tuomet Thomasas Chabotas sužaidė neprotingai ir prasižengęs leido suomiams įgyti pranašumą. Šeimininkai galėjo 2 minutes rungtyniauti 4 prieš 3, ir 7-ąją pratęsimo minutę Sakari Manninenas pasiuntė ritulį į vartų tinklą ir pakėlė visą areną ant kojų.

Suomijos rinktinė rungtynių metu taip pat atliko daugiau smūgių į vartus už savo varžovus. Suomiai smūgiavo 31 kartą, kanadiečiai – 22.

Suomiams tai buvo ketvirtasis pasaulio čempionato trofėjus.

Suomijos ir Kanados rinktinės taip pat finale susitiko ir 2021 metais. Tuomet po pratęsimo kanadiečiai šventė pergalę 3:2.

Pusfinalyje kanadiečiai 6:1 įveikė čekus, o suomiai 4:3 palaužė JAV rinktinę.

Kovoje dėl trečios vietos Čekijos rinktinė 8:4 nugalėjo JAV ledo ritulininkus.