Lietuvos sporto savaitė: auksinės „Ryto“ sezono pabaigtuvės, bejėgė futbolo rinktinė ir disko metikų startai

Vilniaus „Rytas“ po ilgos pertraukos susigrąžino stipriausio Lietuvos krepšinio klubo vardą, Lietuvos futbolo rinktinė pirmąjį Tautų lygos ratą baigė neiškovojusi nė vieno taško, disko metikui Andriui Gudžiui nepavyko patekti tarp prizininkų Deimantinės lygos etape, o kitam disko metikui Mykolui Aleknai trūko dviejų centimetrų iki NCAA čempiono vardo.

Vilniaus „Rytas“ po ilgos pertraukos susigrąžino stipriausio Lietuvos krepšinio klubo vardą.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
M.Aleknai persikėlus studijuoti už Atlanto, jo treneriu tapo M.Saatara – jau pirmieji lietuvio startai nustebino rezultatais.<br>„Si.com“ nuotr.
Lietuvos ir Turkijos futbolo rinktinės mačo akimirkos.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jun 13, 2022, 10:01 AM, atnaujinta Jun 13, 2022, 10:08 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 6 d. Rakovnike (Čekija) moterų žolės riedulio Iššūkio taurės pirmosios pakopos turnyro pusfinalyje Šiaulių „Ginstrektė“ pralaimėjo „Loreto“ (Airija) 1:5 ir neiškovojo kelialapio į aukštesnio rango Europos taurės turnyrą.

Birželio 7 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tautų lygos C lygos antrojo turo rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Turkijai 0:6. Tai – didžiausias Lietuvos rinktinės pralaimėjimas nuo 2019 m. lapkričio 14 d., kai Europos čempionato atrankos rungtynėse išvykoje buvo tokiu pačiu rezultatu nusileista Portugalijai.

Birželio 7 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Alytuje sužaidė lygiosiomis su Šiaurės Airija 1:1 (rezultatą per pridėtą antrojo kėlinio laiką išlygino A.Tutyškinas). Lietuvos rinktinė per 8 rungtynes surinko 7 taškus ir atrankos grupėje užėmė priešpaskutinę ketvirtąją vietą. Grupės nugalėtoja tapo ir vienintelį kelialapį į baigiamąjį turnyrą iškovojo visas 8 rungtynes laimėjusi Ispanija (24 tšk.), antrąją vietą užėmė ir atrankos atkrintamojo etapo rungtynes žais Slovakija (15).

Birželio 7 d. Vilniaus „Rytas“ tapo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionu. Penktosiose finalo rungtynėse „Rytas“ namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 79:76 (M.Normantas 15, L.Uleckas 14, A.Butkevičius 12 / G.Orelikas 16, G.Maldūnas ir N.Radičevičius po 15) ir laimėjo seriją 4:1. LKL čempionu „Rytas“ tapo šeštąjį kartą (praėjusius kartus – 2000, 2002, 2006, 2009 ir 2010 m.).

Birželio 9 d. Romoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape disko metikas Andrius Gudžius užėmė ketvirtąją vietą (65,82 m). Nugalėjo slovėnas Kristjanas Čehas (70,72 m). Disko metimo įskaitoje pirmauja visus tris etapus laimėjęs K.Čehas (24 tšk.), švedas Danielis Ståhlis (19) ir A.Gudžius (17).

Birželio 10 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas sudarė dviejų sezonų sutartį su Laurynu Biručiu ir nutraukė sutartį su Mareku Blaževičiumi. L.Birutis jau žaidė „Žalgiryje“ 2018–2019 m., o du praėjusius sezonus atstovavo Kompostelos Santjago „Obradoiro“ (Ispanija).

Birželio 10–11 d. Judžine (Oregonas JAV) lengvosios atletikos NCAA čempionate disko metikas Mykolas Alekna (Kalifornijos universitetas) užėmė antrąją vietą (66,15 m). Nugalėjo čilietis Claudio Romero (66,17 m). Moterų 800 metrų bėgimo varžybose Gabija Galvydaitė (Oklahomos valst. universitetas) užėmė trečiąją vietą (2 min. 1,76 sek.).

Birželio 11 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tautų lygos C lygos grupės rungtynėse Torshaune pralaimėjo Farerų Saloms 1:2 (6-ąją min. F.Černychas įmušė pirmąjį įvartį, bet varžovai pirmajame kėlinyje išlygino ir persvėrė rezultatą. Lietuva pirmajame rate pralaimėjo visas trejas rungtynes ir C1 grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą. Pirmauja Turkija (9 tšk.), Liuksemburgas (6) ir Farerų Salos (3).

Birželio 11 d. Kutne (Lenkija) beisbolo Federacijos taurės atrankos turnyro finale „Vilnius“ pralaimėjo „Rattvik“ (Švedija) 3:13. „Rattvik“ iškovojo vienintelį kelialapį į kitą etapą.

Birželio 12 d. Lietuvos futbolo pirmosios lygos lyderiu tapo Kėdainių „Nevėžis“, aplenkęs 11-ajame ture taškus praradusias Alytaus „Dainavą“ ir „Šiaulius B“. Po 11 turų pirmauja „Nevėžis“ (24 tšk.), Klaipėdos „Neptūnas“, „Marijampolė City“, „Dainava“ (po 23), „Šiauliai B“ (22) ir Kauno NFA (21).

Birželio 12 d. Lietuvos rinktinės futbolininkas Dominykas Barauskas pasirašė sutartį su Mieleco „Stal“ klubu, kuris praėjusį sezoną Lenkijos lygoje užėmė 14-ąją vietą. D.Barauskas nuo 2019 m. žaidė Vilniaus „Riteriuose“.

Birželio 12 d. Panevėžyje Lietuvos badmintono tarptautinio čempionato nugalėtojais tapo indoneziečiai Syadba Belawa ir Aisyah Fatetani. Visos trys Lietuvos moterys iškrito pirmajame etape, visi dalyvavę vyrai pralaimėjo atrankos etapuose ir į pagrindinį turnyrą nepateko. Vyrų ir mišrių dvejetų varžybose visi lietuviai taip pat pralaimėjo pirmojo etapo mačus, o moterų dvejetų varžybose Samanta Golubickaitė su ukrainiete Polina Tkač laimėjo vieną mačą ir iškrito aštuntfinalyje.

Birželio 12 d. Vlisingene ir Bilthovene (Nyderlandai) Europos jaunimo (iki 22 m.) paplūdimio tinklinio čempionate Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas užėmė ketvirtąją vietą. Jie pusfinalyje pralaimėjo latviams Kristianui Fokerotui ir Artūrui Rinkevičiui 0:2, mače dėl trečiosios vietos – austrams Timo Hammarbergui ir Laurencui Grossigui 1:2 (čempionais tapo švedai Davidas Ahmanas ir Jacobas Holtingas-Nilssonas). Merginų varžybose Ariana Rudkovskaja ir Skalvė Križanauskaitė pralaimėjo aštuntfinalio mačą ir užėmė 9-ąją vietą, Kotryna Čyvaitė ir Vakarė Siličytė užėmė 29-ąją vietą.