Pasaulio vyrų tinklinio pirmenybėse – pašalintus rusus pakeitusių ukrainiečių sensacija

Lenkijoje ir Slovėnijoje vykstančiose pasaulio vyrų tinklinio pirmenybėse antradienį baigėsi aštuntfinalio etapas. Jame nugriaudėjo garsi sensacija – Ukrainos tinklininkai įveikė olandus ir pirmą kartą pateko tarp aštuonių stipriausių planetos komandų.

Ukrainos rinktinė pateko tarp aštuonių geriausių.<br> AFP/Scanpix nuotr.

2022-09-07 14:45

Pirmą kartą šiame amžiuje pasaulio pirmenybėse dalyvaujanti Ukrainos rinktinė stebino jau grupės varžybose, bet dar labiau driokstelėjo aštuntfinalio mače, kuriame sausu rezultatu 3:0 sutriuškino Nyderlandų rinktinę.

Ukrainiečiai iki šių metų tik kartą dalyvavo pasaulio pirmenybėse. Jie sus stipriausiomis planetos komandomis varžėsi 1998 metais ir tuomet užėmė dešimtąją vietą.

Ukrainos rinktinė neiškovojo kelialapio ir į šių metų pirmenybes, bet jose pakeitė iš visų varžybų pašalintos Rusijos tinklininkus.

Gana netikėtai baigėsi ir kitos aštuntfinalio rungtynės, kuriose pirmajame etape silpnai žaidusi Argentinos rinktinė per 1 val. 23 min. irgi sausu rezultatu 3:0 sutriuškino Serbijos komandą.

Kitas rungtynes laimėjo favoritai. Tokijo olimpinių žaidynių čempionė ir šių metų Tautų lygos nugalėtoja Prancūzija įveikė Japoniją 3:2, praėjusių metų Europos čempionė Italija – Kubą 3:1, pasaulio čempionės vardą ginanti Lenkija – Tunisą 3:0, pernai Europos vicečempione tapusi Slovėnija – Vokietiją 3:1, šių metų Tautų lygos vicečempionės JAV – Turkiją 3:2, prieš ketverius metus pasaulio vicečempione tapusi Brazilija – Iraną 3:0.

Ilgiausiai kovojo amerikiečiai ir turkai. Jų mačas truko 2 val. 30 min.

Trečiadienį ir ketvirtadienį ketvirtfinalyje susitiks Slovėnija – Ukraina, Italija – Prancūzija, Lenkija – JAV ir Argentina – Brazilija.

Pusfinalio rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį, finalo – sekmadienį. Lemiamos dvikovos vyks Lenkijos mieste Katovicuose.