ATP taškų traukinį besivejantis Novakas Džokovičius triumfavo Tel Avive: sulaukė išskirtinio palaikymo

Serbijos teniso žvaigždė Novakas Džokovičius sekmadienio vakarą iškovojo 89-ąjį titulą karjeroje ir priartėjo prie pasirodymo lapkričio mėnesį vyksiančiame ATP finale.

Novakas Džokovičius.<br> AP/Scanpix nuotr.

Oct 3, 2022, 7:01 AM, atnaujinta Oct 3, 2022, 7:13 AM

Serbas „ATP 250“ turnyro Tel Avive finale 6:3, 6:4 nugalėjo kroatą Mariną Čiličių (16 ATP).

Novakas Džokovičius (7-oji ATP raketė), kaip ir tikėtasi, pateko į turnyro finalą be problemų. Pakeliui į lemiamą dvikovą jis nepralaimėjo nei seto.

Tačiau jis ir neturėjo rimtų varžovų: 6:0, 6:3 įveikė ispaną Pablo Andujarą (115), kanadietį Vaseką Pospisilį (149) 7:6 (7:5), 6:3 ir rusą Romaną Safiulliną (104) 6:1, 7:6 (7:3).

Finalinėse rungtynėse N.Džokovičiaus laukė Marinas Čiličius, kuris serbą nugalėjo 2018 metais Londone vykusiame turnyre žolės aikštelėse.

Nuo to laiko N.Džokovičius laimėjo penkias iš eilės jų akistatas. Sekmadienio finale serbas irgi užtikrintai laimėjo du setus.

N.Džokovičiui tai buvo 89-asis titulas karjeroje. Tai jį priartino prie ATP finalo turnyro, kuris turėtų vykti lapkritį.

Šiuo metu serbas turi 2220 taškų ir atsilieka nuo aštuntoje vietoje esančio vokiečio Aleksanderio Zverevo 480 taškų.

Dabar N.Džokovičius žais turnyre Astanoje ir jį laimėjęs jau galėtų turėti 2720 taškų.

Prieš sekmadienio finalą kelių dešimčių gerbėjų grupė iš Izraelio pademonstravo savo palaikymą N.Džokovičiui, kuris nesiskiepijo nuo COVID-19 ir dėl to turėjo praleisti prestižinius „Gran Slam“ turnyrus Australijoje ir JAV.

„Ačiū, kad pasakėte: mano kūnas, mano pasirinkimas“, – buvo parašyta plakatuose.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?