​Latvija verčia naują istorijos lapą – pirmą kartą pateko į ledo ritulio pasaulio čempionato pusfinalį Buvę čempionai titulo neapgins

Latvijoje ir Suomijoje vykstančiame ir naujus čempionus turėsiančiame pasaulio ledo ritulio čempionate istorinį pasiekimą užfiksavo mūsų kaimynai latviai.

Latvijos ledo rinktinė žengė į pasaulio čempionato pusfinalį.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

May 25, 2023, 10:45 PM, atnaujinta May 25, 2023, 10:47 PM

„Braliukai“ ketvirtfinalyje 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) įveikė Švedijos rinktinę ir pirmą kartą šalies istorijoje žengė į pusfinalį.

B grupėje latviai iškovojo 5 pergales ir į ketvirtfinalį žengė iš trečiosios pozicijos. Švedai grupių etape laimėjo 6 kartus ir užėmė antrąją vietą.

Kitose rungtynėse įvyko 2022 metų pasaulio čempionato finalo pakartojimas. Tuomet Suomijos ledo ritulininkai 4:3 po pratęsimo įveikė Kanados rinktinę.

Šįkart namuose rungtyniavę suomiai sėkmės pakartoti nesugebėjo. Kanados rinktinė įrodė savo pranašumą 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).

Suomijos ledo ritulininkai A grupėje laimėjo 5 susitikimus ir užėmė trečiąją poziciją. Kanadiečiai B grupėje finišavo su 5 pergalėmis ir grupių etapą baigė antroje vietoje.

Nuo pusfinalio kovos vyks tik Suomijoje. Latvijos ledo ritulininkai pusfinalyje susikaus su Kanados rinktine.

Kitame pusfinalyje susitiks JAV ir Vokietijos komandos.