Baltarusijos biatlonininkė netyčia „apvogė“ varžovę, bet paskui dovanojo jai antrąją vietą

Italijoje vykstančiose pasaulio biatlono taurės šeštojo etapo varžybose moterų 10 km persekiojimo lenktynės šeštadienį baigėsi retai tokio lygios kovose pasitaikančiu kilnaus elgesio gestu. Baltarusė Darja Domračeva prieš finišą užleido antrąją vietą italei Dorotheai Wierer, kuri paskutinius metrus įveikė atsispirdama tik viena lazda.

D.Wierer (kairėje) finišavo su viena lazda, bet D.Domračeva jos nesivijo.<br> AFP/Scanpix nuotr.

lrytas.lt ir Eltos inf.

2018-01-20 20:28, atnaujinta 2018-01-22 11:18

Taip atsitiko todėl, kad prieš paskutinį pakilimą D.Domračeva šliuožė iš paskos italei ir priartėjusi posūkyje netyčia slide kliudė kairę lazdą.

Lazda iškrito ir italei teko finišuoti tik su viena. Suprasdama, kad tokios lenktynės nebūtų garbingos D.Domračeva nelenkė varžovės ir leido jai užimti antrąją vietą.

„Būtų nesąžininga kovoti su varžove, kuri pametė lazdą dėl mano kaltės“, – paaiškino D.Domračeva.

„Darja slide užkabino mano lazdą. Ji galėjo mane aplenkti, bet turbūt nenorėjo“, – be didesnių emocijų komentavo D.Wierer.

Lenktynės laimėjo iš antrosios pozicijos startavusi vokietė Laura Dahlmeier. Kartą šaudykloje suklydusi sportininkė finišavo per 29 min. 45 sek.

Antrąją vietą užėmė D.Wierer atsiliko 17,3 sek. (2 baudos ratai), D.Domračeva – 20,2 sek. (2 baudos ratai).

Iš pirmosios pozicijos startavusi norvegė Tiril Eckhoff finišavo ketvirta (+1.09,9; 4 baudos ratai).

32-ejų metų Lietuvos atstovė Natalija Kočergina, kuri sprinto lenktynėse buvo 38-a, šeštadienį nestartavo.

Lenktynės dalyvavo 57 biatlonininkės. Jo startavo pagal sprinto lenktynių rezultatus.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje po 14 lenktynių pirmauja suomė Kaisa Makarainen (544 tšk.). Antra yra Slovakijos atstovė Anastasija Kuzmina (523 tšk.).