Lytinių lūpų korekcija: apie tai kalbėti nebegėda

Nors anksčiau buvo manoma, kad moterys lytinių lūpų korekciją renkasi tik dėl estetinės išvaizdos ar noro atsikratyti tam tikrų kompleksų, plastikos chirurgai tvirtina, kad vis garsiau pradedama kalbėti apie tikrąsias lytinių lūpų deformacijos bėdas: nuolatinis diskomfortas ir skausmai jodinėjant, važiuojant dviračiu, lytinių santykių metu ar dėvint aptemptus drabužius. Vedinos paprastų norų – atsikratyti diskomforto ir skausmų, vis daugiau moterų ryžtasi pokyčiams.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 29, 2016, 12:40 PM, atnaujinta May 27, 2017, 4:52 AM

Gydytojai teigia, kad lytinių lūpų asimetrija gali būti įgimta arba atsirasti po gimdymo, dėl amžiaus. Tokių moterų, kurioms ši tema aktuali, yra vis daugiau ir jos nebebijo apie tai kalbėti. Su šia problema susidūrusi trisdešimtmetė Austėja patvirtina, kad baigėsi tie laikai, kai moterys jautėsi suvaržytos ir nedrįsdavo apie savo moteriškas problemas kalbėti net su savo antrosiomis pusėmis.

„Turėjau įgimtą lytinių lūpų deformaciją ir apie tai kalbėti su savo vyru ar tuo labiau gydytoju man nebuvo gėda. Galbūt ir nebūčiau ieškojusi gydytojų pagalbos, nes estetinis vaizdas man bei mano mylimajam nekėlė nepatogumų. Tačiau negalėjau to suderinti su aktyviu gyvenimo būdu. Vos tik atrandu laisvesnę minutę, nepraleidžiu progos nubėgti į sporto salę ar asmeninį transportą iškeisti į dviratį. Anksčiau turėdavau gerai apmąstyti kiekvieną žingsnį: negalėdavau dėvėti aptemptų drabužių sportuojant, rinktis ilgesnių maršrutų su dviračiu – pradėdavau jausti diskomfortą ir skausmą lytinių lūpų srityje“, – atviravo Austėja.

Klinikos „Grožio chirurgija“ plastikos chirurgas Kęstutis Maslauskas pasakojo, kad lytinių lūpų plastikos operaciją dažniausiai renkasi darbingo amžiaus moterys. Paklausus, ar šia tema vis dar kalbama nedrąsiai, gydytojas patvirtino, kad palyginus su vakarietiškos kultūros šalimis, dalis visuomenės vis dar mano, jog apie tai kalbėti gėda.

„Laikai keičiasi, kaip ir moterų pasaulėžiūra. Šiandienos moterys daug keliauja ir semiasi patirčių iš svetur gyvenančių moterų. Mūsų šalies moterys drąsiau ėmė kalbėti apie tai, kas jau ilgą laiką joms nedavė ramybės, net jeigu tai būtų lytinių lūpų deformacijos ir asimetrijos“, – teigė chirurgas.

Pasak K. Maslausko, lytinių lūpų plastika nėra naujovė – lytinių lūpų operacijos buvo tobulinamos jau daugelį metų ir šiandien gali patenkinti visus moterų poreikius.

Operacija nesudėtinga – skalpeliu pašalinamas lytinių lūpų perteklius, o procedūros metu naudojami tirpstantys siūlai. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad po atliktos operacijos yra išsaugomas lytinių lūpų jautrumas, audinių faktūra ir pigmentacija. Operaciją galima atlikti taikant bendrinę arba vietinę nejautrą. Tačiau mes rekomenduojame bendrinę tam, kad pacientė jaustų kuo mažiau diskomforto. Jeigu operacija atliekama bendrinėje nejautroje, turi praeiti bent kelios valandos po procedūros ir tuomet pacientė gali vykti namo“, – pasakojo plastikos chirurgas.

Gydytojas pridūrė, kad jau po dviejų savaičių moterys gali grįžti prie sporto, o po keturių turėti lytinių santykių. Lytinių lūpų plastika yra per daug paprasta procedūra, kad apie ją reikėtų tiek daug diskutuoti viešoje erdvėje ir teisti tas moteris, kurios nori jaustis pilnavertiškai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.