Kiek jums metų? Pasakysime, ko jums trūksta

Šiuolaikinės moterys, besisukančios tarp karjeros, šeimos ir aktyvaus laisvalaikio, turėtų nepamiršti pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta. „Eurovaistinės“ inicijuota reprezentatyvi apklausa parodė, kad 6 iš 10 gyventojų mano, kad maitinasi nesveikai, o 49 proc. respondentų gyvenimo būdą norėtų pakeisti į sveikesnį. Kokie vitaminai ir mineralinės medžiagos būtiniausi ir naudingiausi moters organizmui pataria vaistininkė Raimonda Dubauskienė.

Šiuolaikinės moterys, besisukančios tarp karjeros, šeimos ir aktyvaus laisvalaikio, turėtų nepamiršti pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta.<br>123rf nuotr.
Šiuolaikinės moterys, besisukančios tarp karjeros, šeimos ir aktyvaus laisvalaikio, turėtų nepamiršti pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2017-03-11 08:30, atnaujinta 2017-04-08 05:06

Anot sveikatos specialistės, nors kai kurie moterims ypač naudingi elementai įtraukti į daugumos įprastų multivitaminų sudėtį, vitaminų ir mineralų poreikis glaudžiai susijęs su amžiumi ir tam tikrais moters gyvenimo etapais – nėštumu, žindymu, menopauze.

„Pavyzdžiui, kalcis itin aktualus vyresnio amžiaus moterims. Sulaukusių menopauzės moterų organizme sumažėjus moteriškų hormonų estrogenų, padidėja osteoporozės rizika, dėl ko gresia dažnesni kaulų lūžiai, ir, palyginus su vyrais, sunkesnis jų gijimas. Tuo tarpu jaunesnėms moterims aktualu gauti pakankamai geležies – kas mėnesį netenkant šiek tiek kraujo, šio elemento reikia daugiau nei vyrams. Be to, geležies reikia ir tuomet, kai moteris ketina pastoti ar jau yra nėščia arba žindo kūdikį, kadangi mažylis „pasiima“ iš mamos tiek geležies, kiek jam reikia, taip tarsi nuskriausdamas mamą“, – skirtingų mineralų poreikį komentuoja vaistininkė.

Kaip vieną naudingiausių maisto papildų, tinkančių daugumai skirtingo amžiaus moterų, specialistė įvardija nakvišų aliejų. Pastarasis ne tik gerina odos būklę (skatina žaizdelių gijimą, odos tamprumą ir slopina alergines reakcijas), bet ir padeda reguliuoti moteriškų hormonų veiklą.

„Nakvišų aliejus gali slopinti priešmenstruacinio sindromo simptomus, normalizuoti menstruacijų ciklą. Šis aliejus neretai derinamas su kitu, agurklių, aliejumi, kuris pasižymi panašiu poveikiu – sumažina priešmenstruacinį ir menopauzinį galvos skausmą, depresiją, dirglumą, krūtų jautrumą, pilvo pūtimą, prakaitavimą ir netgi pagerina slogią nuotaiką“, – aliejų teikiamas naudas vardija „Eurovaistinės“ atstovė.

Anot vaistininkės, klientės dažnai prašo patarimų ne tik apie gerą savijautą, bet ir apie grožį. Siekia sustiprinti plaukus ir nagus, palaikyti odos stangrumą ir spindesį.

„Oda būna elastinga ir drėgna tuomet, kai nestokojama riebalų – ne tik išoriškai, bet ir vartojant su maistu. Pasirūpinkite į savo racioną įtraukti produktų, kuriuose gausu mononesočiųjų riebalų ir omega 3 riebalų rūgščių: tokių kaip žuvys, riešutai, alyvuogių aliejus, sėmenys ir sėmenų aliejus, avokadai. Normaliai plaukų ir nagų būklei palaikyti rekomenduoju seleną, kurio gausite vartodami bolivines balandas, ruduosius ryžius, svogūnus arba česnakus. Kiti grožiui svarbūs elementai – tai varis ir cinkas, vitaminai B7 (biotinas), C ir E“, – pataria vaistininkė ir primena, kad nusprendus papildyti mitybą maisto papildais, būtina pasitarti su vaistininku ar gydytoju, nes netinkamai parinkti maisto papildai gali ne padėti, o pakenkti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.