Meilė sau prasideda nuo rūpinimosi sveikata

Žmogaus gyvenime pasirinkimai laukia kiekviename žingsnyje. Renkamės, ar investuoti į naują būstą, o gal automobilį. Galbūt šiuo metu daugiau lė- šų norisi skirti ilgai lauktoms ir užsitarnautoms atostogoms, o gal vaikų mokslams. Deja, dažnai pamirštame pagalvoti apie pačią svarbiausią investiciją – sveikatą. Nors visuomenėje vis labiau propaguojama sveika gyvensena, daugiausia dėmesio skiriama sveikai mitybai, sportui, bet ne profilaktinei sveikatos patikrai, įsisenėjusiems sveikatos sutrikimams gydyti.

 Vyr. gydytojas S.Bankauskas kviečia visus lietuvius prisijungti liepos 6-ąją kartu giedant 100-mečio „Tautišką giesmę“ su šypsena!
 Vyr. gydytojas S.Bankauskas kviečia visus lietuvius prisijungti liepos 6-ąją kartu giedant 100-mečio „Tautišką giesmę“ su šypsena!
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 4, 2018, 7:48 PM, atnaujinta Jul 5, 2018, 9:55 AM

Neretai pamirštama ir apie dantis. Nors daugelis juos sieja vien su išvaizda ir estetika, kol asmeniškai nesusiduria su problema – dantų netektimi, net nepagalvoja, kaip turėtų jaustis žmogus, negalintis atsikąsti obuolio, turintis stebėti, kad maistas nebūtų per kietas, tąsus ar kąsniai per dideli.

Ir nors sveiki, gražūs dantys yra svarbi estetinės išvaizdos dalis, padedanti pasitikėti savimi, laisviau bendrauti, būti socialiai aktyviam, dantys yra svarbūs gerai viso organizmo sveikatai.

Dantys – ne tik dėl grožio. Žmogaus organizmas – harmoninga sistema, energiją gaunanti su maistu. O dantys yra ypač svarbi maisto virškinimo sistemos dalis.

Maistas nebus tinkamai pasisavinamas, jei prieš tai jis nebus gerai sukramtytas, o tam reikia visų ar bent daugumos dantų. Jei iškrinta bent keli dantys, nebegalime nei atsikąsti, nei tinkamai sukramtyti maisto. Bėgant laikui kyla grėsmė skrandžiui, nes jis nepajėgia apdoroti rupaus maisto ir ilgainiui tai gali sukelti rimtų skrandžio negalavimų.

Diskomfortas burnoje – tai pirmoji problema, jaučiama netekus vieno danties, tačiau netekus daugiau dantų pasikeičia net ir veido bruožai. Atrofuojantis žandikauliams į priekį atsikiša smakras, įdumba skruostai, sumažėja raumenų tonusas. Jei iškrinta priekiniai dantys, bruožai pakinta itin ryškiai.

Lūpos tampa tarsi per didelės, įdumba, pagilėja nosies, lūpų ir smakro raukšlės, pažeidžiamos veido proporcijos.

Dėl šių veido pokyčių žmogus atrodo senesnis. Staigus išorinis senėjimas, be abejo, sutrikdo asmens psichologinę būseną. Žmogus nebesišypso, vengia kalbėti, apskritai atsiriboja nuo socialinio gyvenimo.

„Svarbu suprasti, kad dantys yra neatskiriama žmogaus fizinės ir psichologinės darnos dalis. Jei jų netenkame, iškyla grėsmė ne tik mūsų sveikatai, bet ir visaverčiam socialiniam gyvenimui“, – sako odontologijos klinikų tinklo CLINIC | DPC steigėjas, implantuojantis gydytojas Simonas Bankauskas.

Apie dantis pagalvojame tik tuomet, kai juos suskausta

Kad ir kaip būtų gaila, paprastai žmonės apie dantis prisimena tik tuomet, kai juos pradeda skaudėti arba jie pradeda kristi. Bet juk didesnių problemų galima išvengti paprasčiausiai daugiau dėmesio skiriant elementariai dantų higienai bei periodinei profilaktinei apžiūrai.

Žinoma, kai kurių žmonių dantų sveikata yra prastesnė nei kitų arba dantų būklė smarkiai pablogėja dėl nėštumo, kai kurių ligų, tačiau labai dažnu atveju bėdų kyla dėl atsainumo bei nepakankamo dėmesio sau pačiam, savo sveikatai.

„Mes savo pacientams pabrėžiame, kad profesionali burnos higiena bei profilaktinė apžiūra – pirmas žingsnis link sveikesnių dantų. Kodėl? Ogi todėl, kad profesionali burnos higienistė gali pastebėti pirminius neigiamus dantų bei burnos ertmės pokyčius ir informuoti tiek pacientą, tiek gydytoją dėl būtinos išsamios apžiūros“, – akcentuoja gyd. S.Bankauskas.

Lietuviai vis dar bijo odontologų. Lietuvoje vis dar gajus mitas, kad odontologas – tarsi baubas: gydymas bus ilgas, skausmingas ir dar ypač brangus. Tačiau verta prisiminti, kad odontologija per pastaruosius dvidešimt metų pažengė labai toli į priekį. Su pacientais dirbantys specialistai yra suinteresuoti, kad žmogus jaustųsi patogiai, nesibaimintų, neįsitemptų.

Juk dantų gydymas yra tarsi komandinis darbas, kuriame dalyvauja ne tik gydantis bei pagalbinis personalas, bet ir pats pacientas. Neįsitempęs, ramus pacientas geriau supranta jam pateikiamą informaciją, išgirsta ir įsidėmi rekomendacijas, kaip rūpintis savo dantų sveikata.

Gyd. S.Bankauskas pastebi, kad vis dėlto besibaiminančių žmonių dar labai daug. Daugelis nuo senų laikų prisimena šaižius odontologijos prietaisų garsus, gydymą be nuskausminimo, dantų rovimą per daug nesigilinant į galimybes juos pagydyti, nuolat tvyrantį nemalonų vaistų kvapą.

„Savo klinikose pirmiausia siekiame, kad pacientas jaustųsi patogiai, saugiai, jaukiai ir ramiai. Naujausia įranga tikrai nebeskleidžia erzinančių ir gąsdinančių garsų, visoms erdvėms parenkame malonius, atpalaiduojančius aromatus, groja raminanti muzika. Dažnas pacientas pasako komplimentą, kad atvykęs į mūsų klinikas jaučiasi lyg atėjęs į SPA centrą, – visur ramu, šviesu, kvepia. Tinkamai parinktas ir išmokytas personalas maloniai bendrauja su pacientais, atsako į visus rūpimus klausimus. Tačiau jei žmogų vis dėlto kausto labai didelė baimė, jis jaučia stiprų nerimą, savo pacientams galime pasiūlyti tiek sedaciją, tiek bendrąją nejautrą – anesteziją. Gydymas su anestezija yra viena alternatyvų, padedanti išvaduoti pacientą nuo daugybės stresą keliančių vizitų pas odontologą. Vieno vizito pas gydytoją odontologą metu sugydomi pažeisti dantys“, – pasakoja implantuojantis gydytojas.

Tenka taisyti senas klaidas. Nors besirūpinančių savo sveikata, investuojančių į geresnę savijautą žmonių Lietuvoje pamažu daugėja, kai kurios bėdos yra įsisenėjusios arba atsiradusios dėl anksčiau taikytų gydymo metodų. Seniau mažai kas stengėsi gelbėti sugedusius dantis. Sugedo – rauname. O ko gailėti?

Tačiau juk dantys nebeatauga, o netekus kelių dantų smarkiai pakinta kramtymo galimybės, deformuojasi veido kontūrai, sutrinka kalbos mechanizmas – pradedama švepluoti, nevalingai švilpčioti, spjaudytis, kai kuriuos garsus ištarti tampa labai sunku. Tokiais atvejais tenka imtis rimtų dantų atkūrimo procedūrų.

Dantys – vos per vieną parą. „Iš tiesų dabar galime džiaugtis, kad dantų netekusiems asmenims nebereikia taip kankintis kaip anksčiau. O ir gydymo metodų bei sistemų yra didesnis ir geresnis pasirinkimas. Kol kas pasaulyje pirmaujantis ir pats efektyviausias dantų atkūrimo metodas yra vadinamasis „All-on-4“ (liet. „visi ant keturių“). Ši metodika numato galimybę vieno žandikaulio dantis atkurti ant keturių implantų net ir esant labai sudėtingai klinikinei situacijai. Pasitelkus ją galima išvengti sudėtingų, ilgai trunkančių kaulo priauginimo procedūrų. Tai labai svarbu, nes kaulo priauginimas yra pacientą itin varginantis procesas. Po dantų implantavimo iškart uždedami laikinieji dantys, kurie puikiausiai atlieka tikrų dantų funkcijas visą gijimo laikotarpį, tad iškart po procedūrų pacientams leidžiama kramtyti“, – pasakoja implantuojantis gydytojas.

Paprastai jau po pusės metų pacientas grįžta, kad būtų sudėti jau nuolatiniai dantys, kurie niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų ir savo išvaizda, tad žmogus nejaučia diskomforto šypsodamasis, bendraudamas.

CLINIC | DPC vyr. gydytojas S.Bankauskas neslepia džiaugsmo, kai kliniką palieka laimingas pacientas: „Sunku žodžiais apsakyti jausmą, kai dėl tavo darbo žmogus atgauna džiaugsmą gyvenimu. Kai pacientas išeidamas iš klinikos plačiai šypsosi aplinkiniams, dovanodamas puikias emocijas. Būti tokio, regis, paprasto stebuklo dalimi yra didelė laimė ir paskata tobulėti, stengtis, kad žmonių investicijos į sveikatą jiems atsipirktų su kaupu.“

Savo sveikatą patiki tūkstančiai. Dešimtys tūkstančių Lietuvos gyventojų yra patikėję savo sveikatą CLINIC | DPC dantų priežiūros centrui, kuris duris atvėrė net dešimtyje Lietuvos miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Anykščiuose, Utenoje, Raseiniuose, Jurbarke, Mažeikiuose. Praėjusių metų rudenį nauja odontologijos klinika pradėjo veiklą ir Londone.

„Džiaugiamės galėdami plėstis Lietuvoje ir pagelbėti net ir mažų miestų gyventojams. Nuo pat pradžių siekėme būti ne tik geriausi, bet ir patogiausi – mano komandos tikslas buvo ir bus pacientams suteikti visas įmanomas bendrosios ir šiuolaikinės odontologijos paslaugas vienoje vietoje. Šią viziją pranokome su kaupu“, – džiaugiasi S.Bankauskas.

CLINIC | DPC dantų priežiūros centras taip pat jungiasi prie iniciatyvos sveikindamas ir kviesdamas visus prisidėti prie šimtmečio „Tautiškos giesmės“ giedojimo su šypsena!

Todėl atsidėkodami norime padovanoti visiems plačias šypsenas.

„Kviečiame pasinaudoti išskirtiniu pasiūlymu ir įsigyti šypseną ypatingomis sąlygomis“, – sako odontologas S. Bankauskas.

Registruokitės vizitui visoje Lietuvoje tel. +370 632 00 005 arba el. paštu konsultacija@clinicdpc.lt

Daugiau apie mus skaitykite: www.clinicdpc.lt

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.