Mamos netekusiai Jolantai sunkiu gyvenimo laikotarpiu padėjo medikų rūpestis

Neseniai mamos netektį išgyvenusi Jolanta su dėkingumu prisimena Kauno klinikų gydytojų ir slaugytojų rūpestį sunkiu laikotarpiu. Pablogėjus mamos Adelės sveikatai, Kauno klinikų šeimos gydytojas papasakojo Jolantai apie galimybę gauti ambulatorines slaugos paslaugas namuose. „Net nesudvejojusi sutikau su pasiūlymu, o jau kitą dieną pas mus atvyko bendrosios praktikos slaugytoja, kineziterapeutas ir socialinė darbuotoja“, – prisimena moteris.

Neseniai mamos netektį išgyvenusi Jolanta su dėkingumu prisimena Kauno klinikų gydytojų ir slaugytojų rūpestį sunkiu laikotarpiu.<br>Kauno klinikų nuotr.
Neseniai mamos netektį išgyvenusi Jolanta su dėkingumu prisimena Kauno klinikų gydytojų ir slaugytojų rūpestį sunkiu laikotarpiu.<br>Kauno klinikų nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 26, 2021, 2:53 PM

Prastėjanti mamos sveikata Jolantos šeimai virto tikru išbandymu. „Lūžus mamos klubo sąnariui, prireikė operacijos, po kurios ji greitai grįžo į įprastą gyvenimo ritmą. Tačiau pirmosiomis reabilitacijos dienomis kilusios komplikacijos, o vėliau įvykęs insultas prikaustė visam laikui mamą prie lovos“, – atvirauja ji.

Netikėtai pablogėjus mamos sveikatos būklei, moteris kartu su seserimi nusprendė rūpintis ja namuose, todėl turėjo išmokti daugybę naujų dalykų. „Mūsų mama visada labai mylėjo savo namus ir šeimą, todėl net nekilo abejonių, kad galėtume elgtis kitaip, – prisiminimais dalijasi ji. – Išmokome prausti sergantį žmogų, jį maitinti, keisti sauskelnes, masažuoti, prižiūrėti odą, o taip pat – iš naujo bendrauti, nes insultas pasiglemžė iš mamos kalbą.“

Jolantos namuose apsilankiusi slaugytoja padėjo rūpintis nusilpusia mama, pamokė, kaip reikia tinkamai prižiūrėti sergantį artimąjį ir atsiradusias pragulas. „Dėka jos, mūsų namuose greitai atsirado daugiafunkcinė slaugos lova ir nuo pragulų apsaugantis čiužinys, dėl kurių mama rūpintis tapo paprasčiau“, – apie suteiktą pagalbą kalba moteris.

Pasak Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos slaugos administratorės Vitalijos Neverauskės, šeimos gydytojas, įvertinęs ambulatorinių slaugos paslaugų namuose poreikį, nukreipia pacientą slaugos paslaugas teikiančiai komandai, kuri vyksta į jo namus, įvertina asmens būklę ir sudėlioja priežiūros planą bei lankymo grafiką, kurį koreguoja pasikeitus sveikatos būklei. „Šias paslaugas teikiančią komandą sudaro bendrosios ir išplėstinės praktikos bei psichikos sveikatos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas, – teigia V. Neverauskė. – Įvertinus šios pacientės būklę, nuspręsta, kad jai paslaugas teiks bendrosios praktikos slaugytojas ir socialinis darbuotojas, išgydžius pragulas – kineziterapeutas.“

Jolanta tikisi, kad sveikatos priežiūros specialistams nepritruks jėgų įgyvendinant šį kilnų tikslą. „Nuoširdžiai dėkoju šeimos gydytojui Laimučiui Gedminui, slaugytojoms ir visam medikų personalui, padėjusiam, kai to labiausiai reikėjo“, – gražių žodžių negaili ji.

Šiuo metu ambulatorinės slaugos paslaugos namuose teikiamos 100-ui Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos pacientų. Klinikos vadovas prof. Leonas Valius pabrėžia, kad senėjanti Lietuvos visuomenė kelia tam tikrus iššūkius, kuriems įveikti būtinos gerai išvystytos ilgalaikės priežiūros ir ambulatorinės slaugos paslaugos. „Europos komisija akcentuoja, kad Lietuvoje trūksta ilgalaikės priežiūros tinklo, o iki šiol paslaugos vyresnio amžiaus žmonėms teiktos fragmentuotai, – sako profesorius. – Džiaugiamės, kad Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos pacientams galime ambulatorines slaugos paslaugas suteikti namuose.“

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai. Jas gali gauti vaikai ar suaugę asmenys, turintys negalią, senyvo amžiaus žmonės ir pacientai, kuriems po gydymo nustatytas bendras funkcinis sutrikimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.