Sunkią valandą dvi šeimos žengė kilnų žingsnį: buvo pirmieji šiais metais

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad antrąją šių metų savaitę buvo užregistruoti 2 efektyvūs organų donorai.

Ligoninė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ligoninė<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Transplantacijos akimirka.<br>T.Bauro nuotr.
Transplantacijos akimirka.<br>T.Bauro nuotr.
Transplantacijos akimirka.<br>T.Bauro nuotr.
Transplantacijos akimirka.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Nacionalinis transplantacijos biuras

Jan 20, 2023, 3:36 PM

Praėjusią savaitę 2 šeimos užgesus mylimo žmogaus gyvybei nusprendė suteikti viltį sunkiai sergantiems žmonėms ir pritarė organų donorystei.

Abu Donorai registruoti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose.

Po atliktų tyrimų buvo nustatyta, kad transplantuoti galima pirmojo Donoro kepenis, inkstus, ragenas, kraujagyslinį ir kaulinį audinius.

Antrasis registruotas organų Donoras galimybę pasveikti suteikė tiems, kurie laukė inkstų ir ragenų transplantacijų.

Kepenų ir inkstų transplantacijos buvo atliktos Kauno klinikose, o ragenos, kraujagyslinis ir kaulinis audinys perduotas saugoti Audinių bankui.

Transplantacijų laukia šimtai

Apie galimybę dovanoti organus sergantiems žmonėms yra pradedama kalbėti tik tada, kai reanimacijoje žmogui yra konstatuojama klinikinė smegenų mirtis arba sustojęs kvėpavimas ir nutrūkusi kraujotaka. Svarbu suprasti, kad smegenų mirtis – ne koma. Konstatavus smegenų mirtį žmogus nebepabus, nes jo smegenų veikla nebeatsikurs.

Artimųjų jaučiamas netekties skausmas ir liūdesys apsunkina sprendimo, ar pritarti organų donorystei, priėmimą.

Artimiesiems sutikus padovanoti organus, gavus kraujo tyrimų rezultatus ir gydytojams įvertinus organų būklę – pradedama komunikacija su potencialiais recipientais. Per gana trumpą laiką jie turi apsispręsti ar galės atvykti transplantacijai į Kauno arba Santaros klinikas. Atvykus jiems taip pat yra atliekami įvairūs tyrimai, siekiant įvertinti ar donoro organas tikrai jiems tinkamas.

Vienas efektyvus organų ir audinių donoras galėtų padėti daugiau nei 7 žmonėms. Inkstų ir inksto-kasos komplekso laukiantiems recipientams transplantacija reiškia išsilaisvinimą iš gydymo procedūrų ir gyvenimo kokybės pagerinimą, ragenų laukiantiems – galimybę regėti, o kitiems – tai vienintelė likusi viltis gyventi.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 317 žmonių*: 69 laukia inksto, 1 kasos-inksto komplekso, 32 širdies, 8 plaučių, 4 širdies-plaučių komplekso, 44 kepenų, 159 ragenų transplantacijos. Iš jų – 4 vaikai. Šių žmonių sveikata priklauso tik nuo kitų žmonių gerumo ir pasiryžimo padovanoti savo organus po mirties.

Kviečiame išreikšti pritarimą organų donorystei – tai padaryti galite užpildę prašymą internetu ntb.lt svetainėje arba bet kurioje „Camelia“, „Eurovaistinės“ arba „Gintarinės vaistinės“ vaistinėje.

*2022 metų gruodžio 31 d. duomenimis

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.