Klaipėdos universiteto ligoninės Moters ir vaiko klinikai vadovaus Linas Rovas

2024 m. rugpjūčio 5 d. 11:41
Klaipėdos universiteto ligoninės inf.
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) žengia reikšmingus žingsnius reformos procese ir iki rugsėjo realiai sujungs iki šiol vis dar atskirai veikusius KUL filialus – Klaipėdos, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligonines. Čia dirbantys medicinos profesionalai tikslingai telkiami į 18 specializuotų klinikų ir 4 centrus, vyksta vadovų konkursai.
Daugiau nuotraukų (1)
KUL Moters ir vaiko klinikos vadovo konkursą penkerių metų kadencijai laimėjo prof. dr. Linas Rovas. Šias pareigas jis pradės eiti nuo rugsėjo 10 dienos. Specialistas iki šiol vadovavo įstaigoje veikusiai Akušerijos ir ginekologijos klinikai. Jis turi sukaupęs tarptautinio eksperto bei konsultanto patirtį Švedijos, Airijos ir Norvegijos ligoninėse.
„Lino ilgametė tarptautinė patirtis, nuoširdžios pastangos ir atsidavimas profesijai žingsnis po žingsnio gerina ir neabejoju, kad dar labiau gerins KUL moterims teikiamų paslaugų kokybę. Jam laikinai vadovaujant klinikai, jau padaryti akivaizdūs pokyčiai.
Jau kurį laiką mamas sėkmingai konsultuoja žindymo specialistė ir klinikinė psichologė. Įkurtas nėštumo patologijos dienos stacionaras, padidintos teikiamų paslaugų apimtys. Linkiu didžiausios sėkmės kuriant klinikos ateitį“, – sako KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.
Moters ir vaiko klinikos vadovas džiaugiasi, kad galės tęsti jau pradėtas pozityvias permainas.
„Esu įsitikinęs, kad Klaipėdos universiteto ligoninė įveiks visus sunkumus ir užims reikiamą vietą Lietuvos medicinos pasaulyje. Todėl čia telkiu savo patirtį ir ateities planus. Mano profesinis ir asmeninis siekis – gerinti Vakarų Lietuvos moterų sveikatos priežiūrą. Kartu su komanda dirbsime tam, kad ligoninėje būsimos mamos, pacientės gautų ne tik visą reikiamą pagalbą, bet ir jaustųsi maksimaliai ramios bei saugios. Svarbu išgirsti pagrindinius nėščiosios, gimdyvės, pacientės, jos artimųjų lūkesčius ir tik tada bendru sutarimu priimti sprendimus. Tik taip užtikrinsime aukštos kokybės priežiūrą“, – sako L. Rovas.
Jis sieks, kad KUL Moters ir vaiko klinika taptų Vakarų krašto privačių ir viešųjų gydymo įstaigų, kurios teikia pagalbą moterims ir naujagimiams, koordinaciniu centru.
„Moters ir naujagimio sveikatos priežiūra – visų Klaipėdos regiono medicinos įstaigų bendras darbas. Dažnai problemos nesibaigia išvykus iš stacionaro, todėl yra būtinas sutelktas skirtingų įstaigų darbo koordinavimas. Tikiu, kad šiai lyderystei KUL Moters ir vaiko klinika yra pasiruošusi. Tai padėtų užtikrinti, kad moteris ir naujagimis, esant poreikiui, būtų prižiūrimi bei konsultuojami ir išvykus iš ligoninės“, – pokyčių svarbą aiškino L. Rovas.
Vadovas žada dar labiau gerinti bendravimo kultūrą su pacientėmis bei jų artimaisiais ir didinti paslaugų apimtis bei spektrą. Jis yra įsitikinęs, kad KUL – trečias universiteto lygmens medicinos centras – turi visas galimybes klestėti ir Moters ir vaiko klinikos pacientėms teikti pasaulinius standartus atitinkančias paslaugas bei užtikrinti geriausias jų patirtis.
„Noriu, kad klinikos komanda būtų ne tik gerais savo srities specialistais, bet ir profesionalais bendraujant tiek tarpusavyje, tiek su pacientėmis. Siekiame, kad moterys žinotų, jog į KUL gali kreiptis ne tik dėl visa apimančios kvalifikuotos pagalbos, bet ir dėl patarimo ar nuraminimo“, – mintimis dalijosi specialistas.
L. Rovas yra baigęs doktorantūrą bei apgynęs disertaciją Švedijos Lundo universitete. Profesorius domisi mokslo naujovėmis, naujų tyrimo bei gydymo metodų pritaikymu praktikoje ir nuolat kelia kvalifikaciją. Jis savo žiniomis dalijasi su jaunąja karta ir dėsto Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos katedros studentams. Jis žada siekti, kad Klaipėdos universiteto Moters ir vaiko klinika taptų patraukli įstaiga rezidentų ruošimui ir specialistų kompetencijos kėlimui.
„Kaip vizituojantis Almatos medicinos universiteto profesorius, penkerius metus vedžiau praktinius bei teorinius seminarus Kazachstano respublikos ligoninių gydytojams ir rezidentams. 2017–2018 metais buvau atsakingas už Akerhus universitetinės ligoninės Norvegijoje akušerijos-ginekologijos rezidentūros studentų praktinį paruošimą. Skaičiau pranešimus Kanadoje, Švedijoje, Anglijoje ir kitose šalyse. Paruošiau daugiau nei 45 mokslinius straipsnius ir esu 3 monografijų autorius ir bendraautorius, taip pat Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintų Lietuvos akušerijos metodikų bendraautorius. Šiuo metu tęsiu mokslinius darbus kartu su Kauno LSMU Akušerijos ginekologijos klinika vaisiaus būklės stebėjimo gimdymo metu klausimais“, – patirtį apžvelgė profesorius.
L. Rovas inicijavo Akušerijos studijų programos kūrimą Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Nuo šio rudens tokie specialistai bus pradėti ruošti uostamiestyje.
2007-aisiais metais profesorius tuometinėje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atidarė pirmąjį Baltijos šalyse Gimdymo poskyrį, kuriame gimdymus priima tik akušerės.
2014-aisiais Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija jam skyrė geriausio metų profesijos atstovo apdovanojimą. Nuo 2014 metų profesorius yra Studijų kokybės vertinimo centro tarptautinės komisijos narys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.