Į sostinės darželius priimta jau daugiau nei 7000 vaikų, dar likę 1700 laisvų vietų

Suformavus darželinukų grupes, Vilniaus savivaldybei pavaldžiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose dar liko 1700 laisvų vietų įvairaus amžiaus grupėse. Susipažinę su laisvų vietų pasiūla, tėvai (globėjai) gali teikti naujus ar redaguoti jau pateiktus prašymus.

Suformavus darželinukų grupes, Vilniaus savivaldybei pavaldžiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose dar liko 1700 laisvų vietų įvairaus amžiaus grupėse.<br>S. Žiūros nuotr.
Suformavus darželinukų grupes, Vilniaus savivaldybei pavaldžiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose dar liko 1700 laisvų vietų įvairaus amžiaus grupėse.<br>S. Žiūros nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 15, 2022, 3:49 PM

Iki kovo vidurio gauti 10 253 prašymai priimti vaikus į į Vilniaus miesto savivaldybės pavaldžias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas. Prašyme tėvai (globėjai) galėjo nurodyti iki penkių įstaigų, į kurias norėtų leisti savo atžalas. Grupių formavimo metu centralizuotai pagal vaikų priėmimo į sostinės darželius tvarkoje numatytą algoritmą priimta 7440 vaikų. Šiuo metu likę virš 600 nepasirašytų sutarčių.

Iš sistemos išbraukus vaikus, kurių tėvai (globėjai) nepasirašė ugdymo sutarčių, bus pakartotinai siunčiami kvietimai pagal eilę. Susipažinę su laisvomis vietomis, tėvai (globėjai) galės teikti ar redaguoti jau pateiktus prašymus į atsilaisvinusias vietas.

„Net 75 proc. vaikų pateko į darželius pagal pirmuoju numeriu tėvų (globėjų) pasirinktą ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo įstaigą. Visus, į darželius dar nepatekusių vaikų tėvus (globėjus), kviečiame nedelsti ir pasinaudoti atsilaisvinusiomis vietomis eilėje.

Nusprendę lankyti nevalstybines ikimokyklinio ugdymo įstaigas, gyventojai turėtų neužmiršti apie 100 eurų kompensaciją vilniečių vaikams“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Užtikrindamas galimybę mažiausiems sostinės gyventojams ugdytis pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, Vilnius sparčiai vysto naujų lopšelių ir darželių plėtrą: vykdo patalpų nuomos konkursus, stato naujas įstaigas, renovuoja esamas įstaigas.

Daugelio projektų įgyvendinimas numatomas artimiausiais metais, todėl tikimasi, kad tai žymiai sumažins laukiančių vaikų skaičių labiausiai ikimokyklinio ugdymo vietų stygių jaučiančiose seniūnijose ir prisidės prie kokybiškų ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo paslaugų užtikrinimo kuo arčiau gyvenamosios vietos.

Visa informacija apie priėmimą į sostinės priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas – svietimas.vilnius.lt

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: mokytojų žygis per Lietuvą ir protestas prie Vyriausybės