„LitPol Link“ trasos daromą poveikį aplinkai stebės gamtininkai

Elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ trasoje darbą pradeda Lietuvos ornitologų draugijos ir Lietuvos gamtos fondo specialistai. Laimėjusios viešųjų pirkimų konkursą, šios organizacijos trejus metus stebės jungties poveikį aplinkai.

Gamtos apsaugos specialistai stebės vietas, kuriose buvo nustatytos vertingos gamtinės buveinės ar rasta retų augalų rūšių.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Gamtos apsaugos specialistai stebės vietas, kuriose buvo nustatytos vertingos gamtinės buveinės ar rasta retų augalų rūšių.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 13, 2016, 3:26 PM, atnaujinta May 13, 2017, 4:59 AM

„Džiaugiamės patikėdami teritorijas palei elektros liniją stebėti patyrusiems aplinkos apsaugos specialistams.

Galimas elektros jungties poveikis aplinkai buvo kruopščiai tiriamas dar prieš pradedant statybas, vėliau visa teritorija buvo prižiūrima statybų metu. Dabar, elektros jungčiai jau veikiant, svarbu stebėti jungties aplinkoje gyvenančioms saugomų augalų ir gyvūnų rūšims,“ – sako jungtį valdančios bendrovės „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.

Jau rugsėjį aplinkosaugininkai dėmesį sutelks į migruojančius paukščius. Prieš išskrisdami žiemoti, paukščiai būriuojasi netoli elektros linijos esančiuose vandens telkiniuose – Žuvinto biosferos rezervate, prie Rimiečio, Simno ežerų.

Didieji ir mažiau manevringi paukščiai, pavyzdžiui, žąsys ar gervės, tvyrant rūkui skrisdami pro laidus gali jų nepastebėti ir atsitrenkti. Lietuvos ornitologų draugijos specialistai tirs tokių paukščių sankaupas netoli elektros linijos ir, prireikus, teiks rekomendacijas pagerinti laidų matomumą. Dalyje „LitPol Link“ trasos specialūs laidų matomumą didinantys žymekliai ir atšvaitai įrengti jau statybų metu.

Pirmosios tokių stebėjimų ataskaitos „Litgrid“ sulauks gruodį. „LitPol Link“ poveikio aplinkai monitoringo programa bus tęsiama pavasarį.

Gamtos apsaugos specialistai stebės vietas, kuriose buvo nustatytos vertingos gamtinės buveinės ar rasta retų augalų rūšių. Specialaus dėmesio sulauks dažnos ir retos roplių ir varliagyvių rūšys – tokių „LitPol Link“ linijos apsaugos zonose skaičiuojama iki 17. Gamtosaugininkai vertins jų paplitimą ir radaviečių būklę.

„LitPol Link“ poveikio aplinkai monitoringo programos stebėjimus Lietuvos ornitologų draugijos ir Lietuvos gamtos fondo specialistai baigs 2019 metų rudenį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.