Mokėjimo kortelėms kaimo žmonės vis dar nekeliaklupsčiauja

Per devynis šių metų mėnesius atsiskaitymų SEB banko išduotomis mokėjimo kortelėmis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo beveik penktadaliu − 18 procentų.

Remiantis banko statistika, šiais metais sparčiai augo atsiskaitymų kortele už smulkius pirkinius (iki 3 eurų vertės) skaičius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Remiantis banko statistika, šiais metais sparčiai augo atsiskaitymų kortele už smulkius pirkinius (iki 3 eurų vertės) skaičius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Nov 26, 2015, 12:12 PM, atnaujinta Oct 2, 2017, 5:31 PM

Banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai.

SEB statistika rodo, kad, pavyzdžiui, vilniečių banko klientų atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, yra didžiausia − jie iš visų pinigų, kuriuose išleidžia mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, 43 proc. moka kortele.

Tuo tarpu Jonavoje ir Tauragėje, įskaitant ir jų rajonus, šis rodiklis yra beveik perpus mažesnis − 24 procentai. Visų SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, šiuo metu yra 34 procentai.

„Matome, kad kasmet šis rodiklis keliais procentais kopia aukštyn. Tai rodo, kad žmonių įpročiai kinta ir mokėjimo kortelės vis dažniau naudojamos ne norint pasiimti grynųjų pinigų iš bankomatų, o jomis atsiskaitant.

Didmiesčiuose mokėjimo kortelių naudotojų yra daugiau ir dėl platesnės infrastruktūros, ir dėl to, kad juose daugiau jaunų žmonių, kurie dažniau naudojasi technologiniais sprendimais, naujovėmis. Tuo tarpu mažesniuose miesteliuose, kur daugiau vyresnio amžiaus žmonių, vis dar dažniau mokama grynaisiais pinigais“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Vis tik, V. Doveikos nuomone, pokyčiai sparčiau ateina ir į Lietuvos regionus, nes čia pastaruoju metu gana greitai plečiamas mokėjimo kortelių skaitytuvų tinklas. „Vien SEB bankas per tris šių metų ketvirčius iš viso įdiegė daugiau kaip 1 400 naujų elektroninių mokėjimo kortelių skaitytuvų visoje Lietuvoje.

Aptarnauti kortelių turėtojus panoro ne tik didelės, bet ir mažos įmonės − iš viso daugiau kaip 750 bendrovių. Tai ir mažos kavinės ar kepyklos, turgaviečių prekybininkai, kiti smulkūs paslaugų teikėjai. Daug naujų skaitytuvų įdiegėme mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose − Palangoje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Anykščiuose“, − sako V. Doveika.

Remiantis banko statistika, šiais metais sparčiai augo atsiskaitymų kortele už smulkius pirkinius (iki 3 eurų vertės) skaičius. Tokių atsiskaitymų SEB banko kortelėmis per devynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo 13 procentų.

„Tam, be abejonės, įtakos turi euro − didesnio nominalo valiutos negu litas − įvedimas. Pratindamiesi prie naujos valiutos pirkėjai ne tik metų pradžioje, bet ir iki šiol dažniau renkasi paprastesnį būdą mokėti už prekes ir paslaugas, kad nereikėtų laukti grąžos.

Akivaizdu, kad tai galioja kalbant ir apie mažesnės vertės pirkinius. Čia, ko gero, galima įžvelgti ir psichologinį aspektą − pasikeitus valiutai iš smulkesnės į stambesnę nebeliko kliūčių net ir už nedidelės vertės pirkinius mokėti kortele“, − svarsto V. Doveika.

Šiuo metu SEB bankas Lietuvoje iš viso yra išdavęs apie 940 tūkst. įvairių tipų mokėjimo kortelių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.