Naktinio baro savininkas nuo baudos neišsisuko

Sostinės baro „Gangs and Roses“ (buvęs – „Champions“) savininkas Vilniaus apylinkės teisme pripažintas kaltu padaręs administracinius nusižengimus. Jis nelegaliai darbino darbuotojus bei nevykdė Valstybinės darbo inspekcijos inspektorių (VDI) nurodymų pateikti reikiamą informaciją apie įmonės veiklą. Už tai baro savininkui skirta 5 tūkst. eurų bauda.

Ši istorija prasidėjo 2017 m. liepą, kai pagal gautą skundą VDI inspektoriai atliko tikrinimą tuometiniame „Champions“ bare.<br>D.Umbraso nuotr.
Ši istorija prasidėjo 2017 m. liepą, kai pagal gautą skundą VDI inspektoriai atliko tikrinimą tuometiniame „Champions“ bare.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 30, 2018, 10:42 AM, atnaujinta Jul 30, 2018, 11:14 AM

Ši istorija prasidėjo 2017 m. liepą, kai pagal gautą skundą VDI inspektoriai atliko tikrinimą tuometiniame „Champions“ bare, priklausančiame įmonei MB „Ardartas“. Patikrinimo metu nustatyti 2 nelegaliai dirbę asmenys. Įmonės vadovas taip pat buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl inspektorių teisėtų nurodymų nevykdymo – jis nepateikė prašomų dokumentų.

Tų pačių metų gruodį dėl įmonės MB „Ardartas“ gautas dar vienas skundas, kurio pagrindu buvo atliktas inspektavimas minėtame bare, tik nauju pavadinimu „Gangs and Roses“. Tikrinant barą nustatyti jau kiti 2 nelegaliai dirbę asmenys. Taip pat vėl pasikartojo situacija dėl informacijos VDI inspektoriams nepateikimo. Įmonės vadovas buvo dar kartą patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Kadangi iki 2018 m. pradžios VDI nesulaukė iš įmonės savininko reikiamų dokumentų, byla perduota Vilniaus apylinkės teismui. Čia pripažinti vadovo padaryti nusižengimai, o 5 tūkst. eurų bauda įmonės savininkui teismo sprendimu skirta, nes pažeidimai buvo vykdomi pakartotinai.

Teismo metu taip pat išaiškinta, kad vienas iš bare nelegaliai dirbusių asmenų teikė melagingą informaciją VDI inspektoriams – tai minėtas asmuo vėliau ir pats nurodė teismo metu. Teismas nusprendė, kad jis, pagal Baudžiamojo kodekso 235 straipsnio 1 dalį, galimai padarė nusikalstamą veiką. Tai reiškia, kad šis asmuo galės būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Vilniaus apylinkės teismo sprendimą įmonės savininkas apskundė Vilniaus apygardos teismui. Tačiau neseniai teismas priėmė sprendimą skundo netenkinti ir paliko galioti pirmosios instancijos sprendimą.

Primename, kad VDI šių metų pradžioje atliko 12 Vilniaus naktinių klubų tikrinimą. Daugelyje iš jų taip pat nustatyti įdarbinimo bei neteisėtos komercinės veiklos pažeidimai.

Viešbučiuose, restoranuose nustatomų nelegaliai dirbančiųjų skaičius per pastaruosius penkerius metus sudaro 4–6 proc. visų nustatomų nelegaliai dirbančiųjų.

Pernai VDI iš viso atliko beveik 8 tūkst. nelegalaus (neteisėto) darbo, įskaitant ir darbo bei poilsio laiko apskaitos pažeidimus, inspektavimų. Palyginti su 2016 m., buvo nustatyta daugiau nei trečdaliu nelegaliai (neteisėtai) dirbusių asmenų. Atsižvelgdama į išaugusias statybų apimtis, didėjantį nustatomų nelegaliai dirbusių užsienio šalių piliečių skaičių, ypač statybų sektoriuje, daugiausia nelegalaus (neteisėto) darbo inspektavimų VDI 2017 m. atliko rizikingiausiame statybos ekonominės veiklos sektoriuje. Šiame sektoriuje buvo nustatyta ir daugiausiai nelegaliai (neteisėtai) dirbusių asmenų – 854 (daugiau nei pusė visų 2017 m. nustatytų nelegaliai (neteisėtai) dirbusių asmenų. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.