Dėl didesnio NPD atsiradusias skyles ekonomistas siūlo kaišioti automobilių mokesčiu

Neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD) kėlimo neturėtų būti atsisakoma dėl to, kad tai sumažintų valstybės biudžeto pajamas, mano „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

N.Mačiulis.<br>D.Umbraso nuotr.
N.Mačiulis.<br>D.Umbraso nuotr.
Anot N.Mačiulio, biudžete dėl NPD kėlimo atsiradę praradimai galėtų būti kompensuoti įvedus automobilių mokestį.<br>M.Patašiaus nuotr.
Anot N.Mačiulio, biudžete dėl NPD kėlimo atsiradę praradimai galėtų būti kompensuoti įvedus automobilių mokestį.<br>M.Patašiaus nuotr.
Anot N.Mačiulio, biudžete dėl NPD kėlimo atsiradę praradimai galėtų būti kompensuoti įvedus automobilių mokestį.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Anot N.Mačiulio, biudžete dėl NPD kėlimo atsiradę praradimai galėtų būti kompensuoti įvedus automobilių mokestį.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jun 10, 2019, 8:51 AM

Kaip naujienų agentūrai „Elta“ sakė ekonomistas, Lietuva galėtų siekti neapmokestinti pirmųjų gaunamų 500 eurų asmens pajamų.

„Turime nemažai pavyzdžių, kai dirbantys, vaikus auginantys asmenys skursta. Tiesiausias kelias padėti tiems asmenims, kurie oficialiai gauna pajams, bet uždirba labai nedaug, yra padidinti NPD.

Žiūrint į turtingų valstybių pavyzdžius, turime daug erdvės šį dydį didinti. JAV per mėnesį neapmokestinami maždaug tūkstantis dolerių. Lietuva galėtų siekti neapmokestinti pirmųjų 500 eurų ir taip padėti mažiausias pajams gaunantiems dirbantiesiems“, – kalbėjo N.Mačiulis.

Jo teigimu, biudžete dėl šio dydžio kėlimo atsiradę praradimai galėtų būti kompensuoti įvedus automobilių mokestį.

„Nereikėtų šios priemonės aukoti vien dėl to, kad mažės biudžeto pajamos. Turbūt reikėtų diskutuoti apie tai, kad, jei iš tiesų neužtenka lėšų kitiems valstybės poreikiams, kaip galima kompensuoti praradimus dėl NPD didinimo. Geriausias būdas yra tai, ką rekomendavo Europos Komisija, Tarptautinis valiutos fondas – prisiminti automobilio mokestį“, – tęsė ekonomistas.

Pasak jo, suradus tinkamą priemonę bei susiejus mokestį su jo tarša, galbūt būtų galima visišikai kompensuoti biudžete dėl NPD didinimo atsiradusius praradimus.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai yra įregistravę rezoliuciją, kuria siūlo Vyriausybei nedelsiant parengti ir pateikti Seimui įstatymų projektus, kurie, pasak jų, sustabdytų nepamatuotą NPD didinimą 2020-2021 metais ir dėl kurio valstybė netektų daugiau kaip 300 mln. eurų pajamų per metus.

Šiuo metu maksimalus 300 eurų dydžio mėnesio NPD taikomas gyventojams, kurių mėnesio su darbu susijusios pajamos yra ne didesnės kaip 555 eurų. Vyriausybė yra numačiusi kasmet didinti šį dydį 100 eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.