Šiuo metu, nelaukdami paskutinės dienos, mokėtojai jau pateikė beveik 76 tūkst. (apie 58 proc.) pelno mokesčio deklaracijų.
„Pažymėtina, kad nuo 2018 metų sausio 1-osios, pagal Pelno mokesčio įstatymo nuostatas, Lietuvos apmokestinamuoju vienetu yra laikomas ir Lietuvos Respublikoje įsteigtas kolektyvinio investavimo subjektas (pvz., investiciniai fondai), neturintis juridinio asmens statuso. Kai investicinio fondo valdymas perduotas valdymo įmonei, tuomet jo uždirbto pelno ir (arba) gautų, išmokamų pajamų apmokestinimo tvarką taiko valdymo įmonė“, – į pakeitimus atkreipia dėmesį VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė.
VMI primena, kad pelno mokesčio deklaracijas turi pateikti pelno siekiantys Lietuvos juridiniai asmenys, nuolatinėmis buveinėmis laikomi užsienio bankų filialai ir kitos nuolatinės buveinės, taip pat pelno nesiekiančios organizacijos bei Lietuvos Respublikoje įsteigti kolektyvinio investavimo subjektai, neturintys juridinio asmens statuso.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad tais atvejais, kai metinėje pelno mokesčio deklaracijoje apskaičiuota pelno mokesčio suma viršija už mokestinį laikotarpį sumokėtą avansinio pelno mokesčio sumą, į valstybės biudžetą mokesčių mokėtojai turi sumokėti tik skirtumą.
Pernai mokesčių mokėtojai sumokėjo daugiau nei 691 mln. eurų pelno mokesčio. Prognozuojama, kad šiemet į valstybės biudžetą bus surinkta beveik 739 mln. eurų šio mokesčio.
VMI informuoja, kad pelno nesiekiantys vienetai gali būti laikinai atleisti nuo Metinės pelno mokesčio deklaracijos pateikimo, tačiau turi nepamiršti pateikti prašymo VMI. Tai lengviausia padaryti e. būdu, prisijungus prie Mano VMI.