Teksto dydis:
2019-08-16 02:08
LTU

deja (2 dalis)

Kas tuoj pat neparašė prašymo, turėjo kęsti nuolatinį tušt.utės administratorės ter.orą. Pvz., rodo prikeverzotus skundus, atseit klientai skun.džiasi (nors iki tol keletą metų dirbant niekas nesiskundė). Suprantu, blogai darome, kad nesikreipiam į darbo ginčų komisiją, į teismą. Jei VISI tai darytų, darb.daviai būtų priversti labiau gerbti darbuotojus, Bijodami dėl savo kailio, bijodami atsidurti D,Budrevičienės (Uspaskicho įmonės darbuotojos) padėtije, leidžiame jiems sav.ivali.auti. Bet vienas lauke - ne karys.

0
2019-08-16 02:08
LTU

deja (1 dalis)

gal pamenat, prie kai kurių prek.ybos cent.rų stovėjo tokie "ekotaškai", superkantys tarą. Jie priklausė UAB "Ekstara". Artėjant bankrotui darbuo.tojams liepė rašyti prašymus išeiti "sa.vo noru". Būtų turėję nors kiek žmoniškumo, būtų porą mėnesių iki atleidimo pasikvietę darbuotojus, pavaišinę kava su tortu ir pasakę maždaug taip: "Žinot, mūsų padėtis sunki, išeitinių neturim iš ko mokėti. Labai prašytume parašyti prašymus dėl atleidimo iš darbo." Bet kadangi žmoniškumo nebuvo nei lašo, tai tuš.tutė administratorė kaip kir.viu nukirs.davo: "Rašykit prašymą dėl atleidimo, po savaitės padarysim perdavimą." Jokios elementarios pagarbos įmonei tarnavusiems žmonėms, netgi nebuvo duota laiko kitam darbui susirasti.

0
2019-08-16 02:00
LTU

lrytui

Kodėl prostitučių skelbimai praeina į komentarus, o komentaro į temą negaliu įdėti?

0
2019-08-15 20:09
LTU

> ???

Niekur anksčiau neikite kol nesulaukėte tos dienos. .. o tada ar sulaukite mokslo metų pabaigos, ar kt. rytą pradėkite džiaugtis tuo, kas užtarnauta. Rūpinkis savimi ir nesuk sau galvos.

0
2019-08-15 15:13
LTU

na nejuokinkit žmonių

apie kažkokias eilinių žmonių teises, kapitalo džiunglėse.

0
2019-08-15 15:01
DEU

Vv

Vokietijoj jei savo noru iseini is darbo, tada 3 menesius negauni bedarbio pasalpos - t.y. tuos 3 menesius nebeturi jokiu pajamu, nebent staiga susirandi nauja darba. Gali tuos 3 men prasyti skirti soc. pasalpa (Harz-4), bet daugumai normaliu zmoniu yra geda jos prasyti. Taip kad Vokietijoj bent jau normaliuose darbuose ir normaliose profesijoe niekas savo noru is darbo neiseidineja, jei nera susirades naujo darbo. O jei darbdavys del kazko prisikabina ir tave atleidzia atseit del blogo elgesio ar panasiai, ko rezultate tau valstybe irgi 3 menesius neduoda bedarbio pasalpos, nes atseit pats kaltas esi, kad atleido, tai dauguma eina i Darbo gincu teisma (Arbeitsgericht) ir nesunkiai uzgincija atleidimo priezasti kaip darbdavio mela ir gauna iseitine bei kitaip suformuluota atleidimo priezasti, pvz. kad atleido, nes firma turi finansiniu sunkumu, t.y. tu kaip darbuotojas nesi kaltas ir atitinkamai gali is karto gaut bedarbio pasalpa, kol susirasi nauja darba. Zidziu betn jau Vokietijoj Darbo gincu teisme paprasti darbuotojai kaip taisykle iseina nenuskriausti.

0
2019-08-15 13:55
LTU

???

Gal galite kas parašyti, kada būna svarbios priežastys? Kokios jos? Esu mokytoja, po dvejų metu ruošiuosi išeiti (kai baigsiu mokyti antrą klasę), tačiau dar bus likę iki pensijos 3 mėn. Nebenoriu pradėti 3 klasės dėl vaikų, juk čia žmonės. Bet jei negausiu išeitinės, tai turėsiu dirbti dar tuos likusius 3 mėnesius? Gal kas susidūrėte?

0
2019-08-15 10:47
JOR

Murkiene

Geriau nedirbti pas LT darbdavi ir neturet su LT darbdaviais jokiu reikalu, nes nuo ju vienos problemos. O, isejima savo noru LT daznai grasinant privercia padaryt. Ir ne visi vertina zmogaus patirti ir sugebejimus. Pamenu LT girdejau pasakyma, kad pas mane per daug patirties, tad noresiu geresnes algos, tad jiems reik zmogaus, kuris darytu ta pati, bet uz maza alga. Pilna tokiu darbdaviu pas mus.

0
2019-08-15 09:43
GBR

to vasilij

vien tai kad tau atrodo jog esi "geras specialistas" dar nereiškia kad toks esi. jei išmetė, tai buvo už ką, gerų darbuotojų niekas nemėto. beje tas faktas kad net rašyt be klaidų nemoki puikiai iliustruoja koks iš taves "geras darbuotojas" ;)

4
2019-08-15 07:25
LTU

vasilij

tik lietuviai gali dziaugtis kad kazka kita ismete is darbo bet ne ji,atseit taip ir reikia tinginiams.pamirso jau avinai kaip buna per krizes,kai net gerus darbuotojus meta lauk be jokiu iseitiniu prisigalvojant nebutu priezasciu.bet lietuvio mentalas toks kad sirdy dziaugias kai kaimyno troba dega,bet kai paciam tas pats nutinka,isputusiom akim rekia "padekit" ir nesupranta kodel jam nieks nepadeda.savo noru iseit galima tik tada kai randi geresni darba,o jei darbdaviui kazkas pradejo nepatikt,tegu moka iseitines ir atleidzia pagal istatyma

2
2019-08-14 22:57
LTU

Cc

Vel pavadinimas ne apie teksta!!!!!

0
2019-08-14 16:55
DEU

to vėl pašalpiniai klykauja

tiesiai į dešimtuką, pašalpinių ir panašių verktinių sriūbavimai. gerų darbuotojų niekas iš darbo neatleidinėja, o jei jau išmetė, tai tikrai buvo už ką. ta prasme ant kiek žmogus turi būti š darbuotojas, kad jį imtų ir šiaip sau atleistų?? va dirba sau žmogus, rodo puikius rezultatus, ir staiga durnaropių užvalgęs vadovas ima ir jį atleidžia, nes matot, jam nepatinka geri rezultatai? :)) tie visi kuriuos atseit už nieką atleido man primena kalėjimo zekus, tie irgi visi alei vieno nekaltai sėdi, prieš visus juos susimokė ir tiesiog šiaip už gražias akis pasodino :)

27
2019-08-14 16:44
LTU

vėl pašalpiniai klykauja

Aš iš dviejų darbų išėjau savo noru, nes netenkino atlyginimas, o darbo krūvis buvo didelis. Kadangi esu savo srities profesionalė (dokumentų valdymo specialistė), naujus darbus susirasdavau greitai, o paskutiniu metu patys darbdaviai ieškodavo ir siūlydavo. Dabar turiu darbą kokio norėjau: jokių biurų, darbo nuo iki. Tai yra rinkos tyrimai, bet kokio projekto neimu. Pagrindinis minusas, kad išlaidas turi numatyti, nes tai nėra fiksuotas atlyginimas, o atlygis už konkretų darbą.

8
2019-08-14 15:50
LTU

Me

Verta kai pasiulo 10 15proc didesne alga.

0
2019-08-14 15:32
DEU

to Kaunas

o tu esi ant tiek mazochistas, kad užsispyręs sėdi darbe kuriame nesi pageidaujamas? :) bet tai neblogai turėjai visus užknist, kad nepatingėjo tiek eit kad tavim atsikratyt ;))

7
2019-08-14 15:29
DEU

to Dk sukurta tik darbdaviui

ir teisingai padaryta. ir kur gi įmonei tave dėt, jei darbo apimtys sumažėjo? pasikviest į ofisą ir liept pagal spalvą rūšiuot pieštukus? o gal tu pats kvietiesi į namus santechniką, tada pasakai kad nieko taisyt nereikia, bet pinigus jam vistiek sumoki? :)

14
2019-08-14 15:18
LTU

Kaunas

Paprasta schema jei darbuotojas pats neišeina, padidini darbo krūvį ir sumažini algą. Čia taip pat kaip pačėsas mesdavo krepšininkus be kompensacijų.

5
2019-08-14 14:55
LTU

pas mus imoneje

dirbo administratore, be klaidu rasto neparasydavo, amzinai kazka supainiodavo, zodziu viena didele beda, neislaike bandomojo laikotarpio, graziuoju pasiule savo noru arba nesutikus bus irasas kad nesilaike bandomojo - durno pasitikejimo buvo apstu tad savo noru nesutiko, tad kai tik paskambindavo pasiteuti kas nors pasakydavo atleidimo priezasti, velaiu mate dirbant paste, nes daugiau niekas priimti neorejo po tokiu "rekomendaciju". tad pirmiau reikia dirbti gerai ir niekas nieko nesiulys,o kai akis draskai tai pats nukenti

17
2019-08-14 14:45
LTU

Toro

Na jei nori kitur normaliai dirbti tai oseini savo noru. Jei nori problemu ateityje bandyk skalpuoti darbdavi. Tokie darbuotojai nepageidaujami nei vienoje imoneje. Tokie daznai nestabilus su protavimu.

10
2019-08-14 14:06
LTU

tai

realiai dabar darbdavys visagalis: gali moket minimuma (ir verkt, kad daugiau neisgali, nors neislenda is maljorku), gali priimt "bandomajam"- ne tam, kad tave isbandyt, o tam, kad nemoket pinigu, gali verst dirbt uz du "optimizuodamas"darbo vieta (nes vel- neturi is ko islaikyt normaliu dvieju). Zodziu, verksniu partija tie darbdaviai- verkia, kad nera, kam dirbt uz dyka, o tik ziurek, kaip viena dzipa kasmet keicia i naujesni, dygsta rumas ir perkami sklypukai su namukais Ispanijoje ir etc. Lietuviai vergaut nepasiraso, tai bando ant ukru ir pan."bizni" sukt. Bet ir tie savigarbos turi ir jau pakovoja uz savo teises. Per tokius "darbdavius", neuzmokancius REALIAI uz darba ir emigruoja, kas gali.

4
2019-08-14 13:19
DEU

Siaip

Juokingi patarimai, zinant, kad Lituanijoje darbo rinka maza, geru darbu nedaug ir visi vergvaldziai vieni kitus pazista ir bendrauja. Nejaugi kazkas galvoja, kad susiras darba, jeigu perleis per visas instancijas ir teismus pvz. koki nors avuli?

2
2019-08-14 13:15
LTU

Darbotojas

Darbdavi dejom mias ant tvia ir viska darisim kad darbdavis bankrutotu!!!!!

1
2019-08-14 13:04
DEU

sabowax

Vakaruos viskas paprasciau, darbdavys tik nusiuncia sms agenturai po darbo agenturoj pasemi likusius popierius ir laisvas nuo darbo. Be jokiu pasirasinejimu ir diskusiju.

1
2019-08-14 12:52
SWE

AS

Darbo kodeksas, kolektyvinės sutartys ir kt. yra surašyti tik stambiems darbdaviams ir stambiose (LT mastu) įmonėse dirbantiems. LT mastu stambiu įmonių yra gal koks 10-15 procentų visų įmonių - visa kita smulkios įmonėlės (iki 20 darbuotojų), kuriose galioja savininko tvarkos ir įsakymai. Žinoma, galima bandyti darbuotojams rewikalauti, kad Darbo kodeksas būtų ir ten taikomas, bet tai tik brangaus gyvenimo laiko švaistymas. Paprasčiau arba darbintis didelėje įmonėje, arba emigruoti, arba steigti savo verslą su savo taisyklėmis..

1
2019-08-14 12:40
LTU

Camel

...tai va dar kartą pašlovinkite savo socializmą...cha cha cha...sukūrė storiausia knyga "tipo" ginančia darbuotoją, tačiau visi realiai žino, kad tai tik graži pasaka pasekta. Tokie jokingi esate, norime lygiavos, laisvės, daugiau uždirbti, tačiau viskas gražiai aptarta viršūnėlėje prie kavos ir nustokite čia svaigti apie savo teisę, gerą gyvenimą, t.t. visi LT kumetyne vienas kita pažysta ir keičiant darbą standartinį biuro jau apie tave viską žino ir iškapsto...čia gali pasišakoti tik turint gerą stogą t.y. pažinčių, tada dar gali tiesą sakyti, tačiau ir tai visi susilaiko, kadangi nori išlaikyti savo prestižą ir šiltą vietą. Būtų čia liberali visuomenė, tai samdytų pagal tavo sugebėjimą dirbti, kiltum ir darytum karjerą pagal savo įvertinimą. Tačiau baltų pingvinai pabėgę nuo sovietų tvaringai perėjo į socializmą ir laiming tupi ant minimalios algos, arba darbdavio malonės, dėl to dauguma ir emigravo bėgdami nuo vergo tapatinimo...LOL

4
2019-08-14 12:21
LTU

Aušra

išeidami savo noru netenkate išmokų. Likę kolegos gal pagailės jūsų, tačiau liks solidarūs su darbdaviu norėdami išsaugoti savo darbo vietą. DK neretai "veikia" tik popieriuje darbuotojo naudai. O realiai "kaip ponas pasakys"...

2
2019-08-14 12:18
LTU

geriausias sprendimas

gerų darbo vietų steigimas. Jau yra požymių kad net iš gerų įmonių ir su geru atlygiu žmonės bėga, nes nepriimtinos tampa sąlygos. Šie žmonės renkasi "prasčiau" bet geriau.

1
2019-08-14 12:11
LTU

Nukentėjusi

Darbo ginčų komisijai norėjau pateikti garso įrašus, įrodančius mano teiginius. Komisija paklausė: "Ar įspėjote bendradarbius, kad jų pokalbius įrašinėjate? Ne? Tada ne įrodymas, neklausysim".

2
2019-08-14 12:05
LTU

paprasčiausiai

likusieji darbuotojai liks darbdavio pusęje ir dėl to pats išeisi. Neretai darbdavys renkasi komandą o ne žmones darbui.

0
2019-08-14 12:04
LTU

Nijolė

Tai belieka ir toliau bijoti?

1