A. Širinskienės komitetas nusprendė: bankų mokestis neprieštarauja Konstitucijai

Valstietės Agnės Širinskienės vadovaujamame Teisės ir teisėtvarkos komitete trečiadienį buvo nuspręsta nepritarti Teisės departamento išvadai dėl galimo bankų apmokestinimo projekto prieštaravimo Konstitucijai. Komiteto nariai nusprendė, kad diskusijas sukėlusi iniciatyva iš principo neprieštarauja šalies įstatymams, visgi, akcentuoja A. Širinskienė, įstatymo rengėjai biudžetui svarbų projektą dar turės patikslinti.

Komiteto pirmininkė A. Širinskienė teigė, kad Lenkų rinkimų akcija, rengusi įstatymo projektą dėl bankų apmokestinimo, pateikė racionalius paaiškinimus, kodėl buvo pasirinkti tam tikri finansų rinkos dalyviai. Šis paaiškinimas turės atsispindėti ir įstatymųprojekte.<br> lrytas.lt koliažas
Komiteto pirmininkė A. Širinskienė teigė, kad Lenkų rinkimų akcija, rengusi įstatymo projektą dėl bankų apmokestinimo, pateikė racionalius paaiškinimus, kodėl buvo pasirinkti tam tikri finansų rinkos dalyviai. Šis paaiškinimas turės atsispindėti ir įstatymųprojekte.<br> lrytas.lt koliažas
Daugiau nuotraukų (1)

Gailė Jaruševičiūtė

Oct 31, 2019, 10:40 AM

Komiteto pirmininkė A. Širinskienė teigė, kad Lenkų rinkimų akcija, rengusi įstatymo projektą dėl bankų apmokestinimo, pateikė racionalius paaiškinimus, kodėl buvo pasirinkti tam tikri finansų rinkos dalyviai. Šis paaiškinimas turės atsispindėti ir įstatymų projekte.

„Jie (projekto rengėjai. – ELTA) taip segmentavo rinką, nes norėjo apmokestinti kredito paslaugas teikiančias institucijas. Taip pat jie yra nustatę ribą sumos, kurią pasiekus yra taikomas mokestis“, – Eltai patikino A. Širinskienė.

Pasak A. Širinskienės, rengėjai dar turės patikslinti projektą, kad Teisės departamentui neliktų abejonių, jog įstatymo projektas neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam lygiateisiškumo principui. Po šios procedūros įstatymas atsidurs priėmimo stadijoje.

„Reikėtų patikslinti, kad nekiltų jokių abejonių, ką jie nori apmokestinti. Seimo procedūros užtikrina, kad, jeigu rengėjai projekto nepatikslins ir Teisės departamentui dar liks abejonių, tai priėmimo stadijoje vėl tas prieštaravimas atsiras“, – teigė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė.

ELTA primena, kad įstatymo projekte numatomas mokesčio objektas – finansų rinkos dalyvių turtas, jei šio mokesčio mokėtojo turto vertė viršija įstatymo projekte nustatytą dydį (300 milijonų eurų). Šis turtas būtų apmokestinamas 0,03 procento mėnesiniu finansų rinkų dalyvių mokesčio tarifu. Projektą parengęs Seimo narys Zbignevas Jedinskis siūlo, kad mokestis būtų įskaitomas į valstybės biudžetą.

 

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.