G. Nausėda: sprendžiant dėl GPM dalis parlamentarų žiūri savo interesų

Seimo Biudžeto ir finansų komitete sprendžiant dėl Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisų, dalis parlamentarų žiūrėjo savo, o ne valstybės interesų, teigia šias pataisas inicijavęs prezidentas Gitanas Nausėda.

„Gaila, kad mes savo valstybės politiką aukojame asmeninės kišenės vardan. Tikėkimės, kad didžioji Seimo narių dalis yra labiau patriotiški ir mato ne tik savo asmeninę gerovę, bet ir valstybės gerovę taip pat“, – pridūrė prezidentas.<br>M.Patašiaus nuotr.
„Gaila, kad mes savo valstybės politiką aukojame asmeninės kišenės vardan. Tikėkimės, kad didžioji Seimo narių dalis yra labiau patriotiški ir mato ne tik savo asmeninę gerovę, bet ir valstybės gerovę taip pat“, – pridūrė prezidentas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 20, 2019, 1:28 PM

Šalies vadovo pateiktos pataisos numato didinti didesnių kaip 35 tūkst. eurų individualios veiklos metinių pajamų bei su darbo santykiais nesusijusių pajamų apmokestinimą.

„Komitetas, pirmiausia, man atrodo, pernelyg susifokusavo į savo atskirų narių situaciją. Kai kurie nariai turi dideles individualias pajamas arba jų žmonos turi dideles individualias pajamas. Kiti nariai turi daug nekilnojamojo turto ir staiga tapo didžiaisiais kovotojais už idėją, nors jų turtas uždirba dideles nuomos pajamas“, – žurnalistams Pabradės kariniame poligone trečiadienį sakė G. Nausėda.

„Gaila, kad mes savo valstybės politiką aukojame asmeninės kišenės vardan. Tikėkimės, kad didžioji Seimo narių dalis yra labiau patriotiški ir mato ne tik savo asmeninę gerovę, bet ir valstybės gerovę taip pat“, – pridūrė prezidentas.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį padarė pertrauką svarstant G. Nausėdos teikiamas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas. Tai reiškia, kad prezidento pasiūlymai nebus svarstomi kartu su 2020 metų biudžeto projektu.

G. Nausėda siūlo nuo 15 iki 20 proc. pajamų didinti mokestį už dividendus (juridiniams asmenimis toliau būtų taikomas 15 proc. tarifas), turto pardavimą ar nuomą, ne darbdavio honorarus, už lošimų laimėjimus, dovanas ar prizus. 

Individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų, kurios per metus viršys 35 tūkst. eurų ir kurioms dabar yra apmokestinamos 15 proc. GPM, tarifą siūloma laipsniškai didinti iki 20 proc., kuris būtų taikomas per metus pasiekus 45 tūkst. eurų ribą. Individualios veiklos pajamų iki 35 tūkst. eurų apmokestinimas nedidėtų.

Prezidentas siūlo nekeisti lengvatinio 5 proc. GPM tarifo pajamoms, gautoms pardavus atliekas, taip pat 15 proc. tarifo ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros ir ilgalaikio darbo išmokoms.

Papildomai surinktomis GPM pajamomis bei pajamomis, kurios būtų gautos apkarpius lengvatą žemdirbių dyzelinui, G. Nausėda siūlo finansuoti spartesnį bazinės pensijos didinimą. 

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) praėjusią savaitę jau nepritarė G. Nausėdos siūlymui nuo kitų metų labiau didinti pensijas, nes tam esą nėra pinigų. 

 

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.